Konta vyhrává těžké úvodní kolo na Rogers Cupu Montreal

Rogers Cup Montreal - 2. den

Rogers Cup Montreal - 2. den

Johanna Konta měla na hřišti těžký den, ale v úterý dokázala získat vítězství na Rogers Cupu v Montrealu. Britka, která celou cestu zápasila, měla jen o něco málo lepší než Jelena Ostapenko, která porazila 6: 7 (6), 6: 1, 6: 1 na středním kurtu na stadionu IGA. Světová jedenáctka měla deset dvojitých chyb, které bylo příliš mnoho na to, aby je bylo možné překonat při dalším brzkém odchodu ze soutěže.

Ti dva se nesetkali od Říma, kde Lotyška poprvé ve třech setkáních vyhrála proti Britce. Od své semifinálové prohry ve Wimbledonu s případnou šampionkou Angelique Kerberovou Ostapenko ještě nezaznamenala jediný zápas na tvrdých kurtech. Přišla do druhé poloviny sezony daleko za soupeřkou, která v San Jose ztratila čas, když ve čtvrtfinále prohrála s Elise Mertensovou. Navzdory prohře ve dvou setech s Belgičanem by se sedmadvacetiletý hráč pokusil udržet vedení v sérii přidáním dalšího vítězství pro zahájení turnaje.

jak na tenis

Otevřela se zlomením Ostapenka, který po 10minutové rozcvičce, kterou dostali, nestačil. Brit vyhrál 2: 0 se solidním servisním náskokem, než lotyšská dvojka potřetí pokazila, čímž získala Konta značný náskok. Lotyšská potřeba čehokoli dorazila ve čtvrtém, když se zmocnila svého přestupku a získala tři brejkboly, přičemž druhé si zajistila první vítězství. Díky druhé rovince se cítila lépe na kurtu při podání na dvojce, kde přibila své první eso setu.

Třetí postupka ji vrátila do roviny s tím, že Konta předvedl několik dobrých crosscourtových střel, které jí poskytly přestávku v šestém. Se svou hrou na správném rychlostním stupni ulovila čtvrtého v řadě v sedmém, ale dvojitá chyba se stala popáté, což dalo 27letému hráči pauzu. Odlomila se, což z ní udělalo čtyři, což je vedlo do bodu, kdy bylo rozhodující vyhrát další zápasy. Vrátili se k tomu, že si navzájem podávají podání, a tlačili je, aby šli dále do sady. Navzdory tomu, že dvojí chyby pokračovaly ve hře, 21letá žena dokázala udržet ve 12. vynucení tiebreaku.

Ostapenková si dala dvoubodový náskok poté, co bylo odehráno šest bodů se sedmou dvojchybou zaznamenanou kvůli problému s házením míče. Konta se vrátila právě včas, aby popřela lotyšský setpoint, ale nedokázala zastavit svůj druhý pokus o ukončení věcí za 55 minut. Jedenáctý nasazený měl do konce setu osm dvojchyb a podával 45 procent s 24 nevynucenými chybami. Brit také měl hru, která byla všude kolem a sloužila 46 procentům s 19 chybami a dvojicí chyb.

Oba věděli, že cesta vpřed musí vidět jeden od druhého lepší hry, ale nešli touto cestou. Konta začala druhý set tak, jak začala zápas s brzkou přestávkou po dvou hrách. S druhým rovným přidržením se Britka vydala na silnější běh, než měla, a poté jen málo popřel Ostapenkovi, aby dal dohromady comeback jako ona. Lotyška se dostala na palubu ve čtvrtém, ale sledovala, jak Konta obsahuje své služby, aby zůstala tři hry mimo dosah. Trenér Glenn Schapp vyšel během přechodu s Ostapenkovou tupě, že bude muset bojovat podle svých podmínek, aby se vrátila tam, kde byla v prvním setu.

Sedmadvacetiletá žena ji nenechala přijít a vyvinula tlak na 11. semeno, aby pokulhávalo a dalo jí pátou výhru na set. Brit brzy diktoval, ale musel bojovat na dvojce, aby tu práci dokončil. Po výstřelu, který dopadl na vnitřní čáru, Ostapenko ho vyzval, aby viděl, že hovor byl dobrý, a poslal tak ji i Kontu k rozhodování. I když nikdo z nich neměl ani jednu dvojchybu v setu, rozdíl nastal u vítězů a nevynucených chyb, které se výrazně podepsaly na konci Ostapenka.

jak zabalit tenisový grip

Měla dobrá čísla a špatná čísla, což vedlo k tomu, že ztratila příležitost vyhrát ve dvou setech. O přestávce 21letá zavolala trenérovi a řekla jí, že je hotová. Schappovi došly pozitivní věci, aby to řekla své atletce, protože její soupeřka neudělala nic jiného, ​​zatímco ona psychicky bojovala.

co určuje vítěze tenisového zápasu

Začali držením podání prostřednictvím první dvojice her, než Konta zaznamenala první přestávku setu. Ostapenko se ve čtvrtém zlomil, ale po přestávce Konty se zamiloval do další hry. Britka si dala vedení 4-2 poté, co držela dvojku a Ostapenko se dostal do problémů. V sedmém podání Konty ztratila kontrolu nad podáním a ukončila zápas podle svých podmínek. Forhend fungoval tak, že jí dala tři mečboly rozbitím esa na roh a sestřelení 11. semene za dvě hodiny a tři minuty.

'Dnes ráno jsme neměli šanci zahřát se tak, jak bychom chtěli, takže to bylo hodně ovládání tam a zpět.' Pro mě to bylo jen usadit se v zápase a hrát nejlepší tenis, jaký mohu, a jsem rád, že mohu stále zlepšovat svou úroveň a být stále klidnější, jak zápas pokračoval. ' Bude doufat, že jí podmínky na kurtu dají šanci soustředit se na její druhé kolo, kde se hraje vítězka mezi Victorií Azarenkovou a Kristinou Mladenovic.

Populární Problémy

Vysoké podpatky, zejména jehlové, nikdy nevyjdou z módy u skutečných fashionistů. Ale být módní není vždy pohodlné. Pokud jste otrokem vysokých podpatků, můžete také trpět kukuřicemi, puchýři a spadlými oblouky. Naštěstí,...

Jsou stanoveny plány na spuštění podvodního tenisového stadionu v Dubaji.

Jak pomoci vašemu dítěti začít být aktivní. S rostoucí popularitou domácí zábavy se spoléhání na motorová vozidla, děti a-buďme upřímní-dospělí čím dál méně zapojují do aktivních aktivit. Být aktivní je ...

Video: Dvanáctiletý Rafael Nadal hraje tenis

Mats Wilander nedávno odhodil svou váhu za rozhodnutí Rogera Federera odstoupit z Roland Garros.

Nadace Novaka Djokoviče sponzoruje sérii UTR, kde bude po téměř 2měsíční pauze živý tenis. Turnaj zahrnuje čtyři hráče ve formátu každý s každým.