Změna jména Marie Šarapovové přináší vzpomínky na ostatní sportovní hvězdy, které dělají totéž

Teď už jste určitě slyšeli o Marii Sharapové, která legálně změnila své jméno na Maria Sugarpova, aby propagovala její značku se stejným názvem. Změna názvu je součástí pečlivě vytvořené marketingové strategie, která má upoutat pozornost její značky cukrovinek s názvem Sugarpova.

Ale jakkoli to může znít bizarně, není to první případ sportovce, který legálně mění jména. Historie je plná příkladů, kdy si sportovní hvězdy mění jména; některé z obchodních a marketingových důvodů, některé z náboženských důvodů a některé proto, že prostě mohly.

10) Ferdinand Lewis Alcindor/Kareem Abdul Jabbar

Los Angeles Lakers Kareem Abdul-Jabbar, finále NBA 1982

Pro basketbalové nadšence je Kareem Abdul Jabbar někdo, koho není třeba představovat. Je nejlepším střelcem NBA všech dob s 38 387 body, šestinásobným NBA MVP a byl součástí 6 týmů vítězných NBA Championship. Pravděpodobně největší basketbalový hráč všech dob, Jabbar se narodil jako Ferdinand Lewis Lew Alcindor.

Lew Alcindor, jak se mu tehdy říkalo, bojkotoval olympijské hry v roce 1968 tím, že odmítl vstoupit do amerického mužského basketbalového týmu na olympijské hry. Jeho důvodem pro bojkot her byl protest proti nerovnému zacházení s Afroameričany ve Spojených státech.

Po vítězství v NBA mistrovství Milwaukee Bucks v roce 1971 Alcindor konvertoval k islámu a legálně si změnil jméno na Kareem Abdul Jabbar, což je zhruba v překladu vznešený Boží služebník.

Populární Problémy

V neděli večer má premiéru nový celoživotní film „Vraždy chůvy“. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online, pokud nemáte kabel.

Jak zahájit první francouzský polibek. Francouzský polibek je vášnivý a romantický polibek, který sdílejí dva lidé, ale může být nervy drásající zahájit ten první, pokud jste toho člověka ještě nikdy nelíbali, a zvláště pokud je to váš ...

Jak se dostat do sprintu (začátečníci). Už jste někdy viděli Usaina Bolta utíkat po trati a říkali si: „Přál bych si, abych mohl běžet tak rychle?“ Pokud se chcete dostat do sprintu, musíte se naučit správnou formu a mechaniku ...

Střední a střední škola by měla být zábava a bez starostí. Pokud vás však někdo škádlí nebo si vás vybírá, může to každou situaci stresovat. Existuje několik způsobů, jak můžete znít drze a sebevědomě, když odpovídáte na škádlení ...

Daniil Medvedev a Dominic Thiem, z nichž oba získali zástupné znaky na poslední chvíli, vedou zaplněné pole při zahajovací edici mistrovství Mallorky, které se bude konat od 20. do 26. června na turnaji ATP 250