Analýza losování Miami Masters 2017: Mohli bychom vidět další finále Fedalu?

INDIAN WELLS, CA - 15. BŘEZNA: Roger Federer ze Švýcarska si potřásá rukou po síti po vítězství ve dvou setech proti Rafaelovi Nadalovi ze Španělska v jejich zápase čtvrtého kola během desátého dne BNP Paribas Open v Indian Wells Tennis Garden 15. března 2017 v Indian Wells v Kalifornii. (Foto: Clive Brunskill/Getty Images)

Federer a Nadal jsou v Miami na opačných polovinách a mohli by nastavit další finále

Miami Masters 2017 má možná jedno z nejsložitějších losování turnajů Masters v uplynulém desetiletí, pokud jde o špičková semena, přičemž turnaj si vysloužila jak světová jednička Andy Murray, tak č. 2 Novak Djokovic.

Nejlepší semínka chybí

No. 1 Andy Murray odhalil, že trpí zraněním lokte, kvůli kterému nemůže hrát na Miami Masters. Jen před několika týdny Murray vypadl ve druhém kole prohry s kanadským kvalifikantem Vaskem Pospisilem v Indian Wells-stejně jako č. 2 Novak Djokovic.

Djokovič také letos čeká Miami s podobným zraněním lokte a včera se omluvil fanouškům, kteří si stáli ve frontě na lístky, aby ho mohli sledovat hrát.
'Můj lékař důrazně nedoporučoval hru, protože se mi minulý týden zhoršilo zranění loktů, které pokračuji několik měsíců,' řekl.

Srb, který byl obhájcem titulu v Indian Wells, zaznamenal prohru před čtvrtfinále ve dvou setech s australským Nickem Kyrgiosem a od druhé poloviny sezóny 2016 pokračoval ve špatné formě.

Jelikož je Djokovič také úřadujícím šampionem v Miami, přijde o 1 000 bodů, které zde získal v loňském roce, čímž se rozšířilo vedení Andyho Murraye v žebříčku.

Nejlepší hráči v akci

V důsledku odstoupení dvou nejlepších bude nejlepším nasazeným hráčem číslo 3 Stan Wawrinka, který hrál Rogera Federera ve finále Indian Wells. To se zde však nemůže opakovat, pokud jde o špičkového semena Wawrinku ve stejné polovině jako u semene Federer č. 3.

První čtvrtletí: Stan Wawrinka je nejlepší semeno!

Nejlepší nasazený Stan Wawrinka je lídrem losování - a jeho čtvrtiny, což má za následek snadný začátek Miami, zejména s ohledem na jeho formu. Švýcarské eso bude čelit snadnému začátku několika kol, ale ve třetím kole by se mohlo setkat s jedním ze dvou potenciálních tretek v podobě Alexandra Dolgopolova nebo Feliciana Lopeze.

Zejména Dolgopolov bude znepokojovat Wawrinku, vzhledem k tomu, že ukrajinská světová jednička č. 67 vede v tomto páru vzájemný rekord 2: 1. Zajímavé je, že se tito dva hráči naposledy setkali také na Miami Masters, ale v roce 2014 zvítězil Dolgopolov.

Mohl by také čelit španělskému Felicianu Lopezovi. Lopez na 36. místě byl také trnem v oku svého švýcarského rivala a dokonce i ve svých ztrátách posunul Wawrinku na pokraj boje. Cítíme, že zde bude stále menší hrozbou než Dolgopolov, a tak se Wawrinka bude chtít na hřišti mít na pozoru před vysokým ukrajinským esem.

Také v tomto čtvrtletí je Alexander Zverev, nasazený na 16. místě turnaje. Němec, který nad Rogerem Federerem převzal několik porážek, by to měl mít snadné až do 3. kola, kde se utká s velkým serverem Johnem Isnerem, který je zde nasazen na 18. místě. Ale vzhledem k Zverevově formě v poslední době si mladý hráč vzhledem k vlastnímu vzestupu podání a silným zemním úderům nebude dělat starosti.

Dalším hráčem, kterého je třeba v této čtvrtině sledovat, je 12. nasazený Nick Kyrgios. Ačkoli se stal známější snad spíše díky svým trapasům na kurtu než díky své velkolepé hratelnosti, talentovaný Kyrgios letos předvedl sérii vynikajících výkonů a za posledních čtrnáct dní dvakrát vyhnal světovou dvojku Novaka Djokoviče z jejich příslušných turnajů - ve dvou setech, naposledy v Indian Wells.

Po nastavení čtvrtfinále proti svému idolu Rogeru Federerovi v Indian Wells utrpěl Kyrgios záchvat otravy jídlem jen několik hodin před zápasem. Má výbornou formu, takže v tenisovém duchu mladý hráč doufejme zůstane vážně nedotčen žádnými vleklými příznaky.

Kyrgios to tady nebude mít úplně jednoduché, když ve 3. kole narazil na eso stroj Ivo Karlovic, nasazený 17; ve 4. kole se mohl utkat se dvěma skličujícími konkurenty, Španělem Davidem Ferrerem (27) nebo č. 8 Davidem Goffinem, nejtěžším ze dvou protivníků. I když je Kyrgios ve vynikající formě a hraje atletický i strategický tenis, motivace zůstává nerovnoměrná přinejlepším, takže pokud je schopen tuto překážku překonat, mohl by se klidně ocitnout ve čtvrtfinále.

V tomto čtvrtfinále, pokud by k tomu došlo, dojde k obnovení staré rivality-mezi Stanem Wawrinkou a Nickem Kyrgiosem; ti dva sdílejí špatnou krev, přičemž Wawrinka je na konci možná dosud nejhoršího Kyrgiosova chování na hřišti na Montreal Masters 2015, kde Australan namířil extrémně hanlivé nadávky na tenistku Donnu Vekic, Wawrinkovu partnerku. Ačkoli v té době dostal pokutu, Kyrgios se od té doby chová na hřišti špatně, čímž si uvalil pokutu a vyloučení za tankování svého zápasu proti Mischa Zverevovi na Shanghai Masters.

Vyčistil svůj čin? Rok 2017 byl pro Australana lepším rokem, ale možná je ještě příliš brzy na to, abychom zjistili, zda je na cestě k reformaci.
Rivalita dvojice je v současné době mrtvá dokonce i ve dvou zápasech, přičemž Kyrgios vyhrál poslední výlet této dvojice, který byl také na úrovni Masters - ale na antuce, na Madrid Masters 2016.

Je však třeba poznamenat - ze čtyř zápasů, které oba proti sobě odehráli, se hrály pouze dva, přičemž každý hráč vyhrál jeden.

Druhá čtvrtina - Roger Federer a Juan Martin Del Potro!

Roger Federer je největší všech dob. Po svém velkém zisku titulu v Indian Wells-kterým vyrovnal historicky nejvyšší rekord titulů v tomto místě, švýcarská legenda jen dále upevnila víru v jeho mamutí návrat do formy.

V 35 letech, kdy většina tenistů daleko překročila vrchol své herní a fyzické zdatnosti, Roger Federer překročil snad i svůj nejlepší tenis.
Federer, navazující na velké zápasy zády k sobě, získal svůj 18. hlavní titul na Australian Open v letošním roce epickou výhrou pěti setů nad úhlavním rivalem Rafaelem Nadalem ve finále. Pro všechny kritiky, kteří si mohli myslet, že vítězství je záblesk na pánvi, na to Švýcaři navázali titulem na první letošní akci Masters.

Federera teď čeká snadný start v Miami - až do trháku ve 3. kole, které by ho mělo postavit proti Juanu Martinovi del Potrovi. Vysoký Argentinec, bývalý šampion US Open, který v průběhu let bojoval s vážnými zraněními, se loni ve velkém vrátil k tenisu, v roce 2016 získal stříbrnou medaili na olympijských hrách a vyšplhal se přes 100 žebříčků.

Aktuálně je na 34. místě v žebříčku ATP a pro Novaka Djokoviče se stal tak trochu nemesis, loni ho dvakrát porazil a letos ho skalpoval; ti dva se také navzájem vzali v Indian Wells, přičemž Djokovic se stal vítězem po upuštění sady, nakonec prohrál s Nickem Kyrgiosem - přesné opakování toho, co se stalo na Mexican Open jen o týden dříve.

Federer vede vzájemný rekord dvojice s výrazným náskokem-15–5 a ve formě, v jaké se aktuálně nachází, si nebude dělat příliš velké starosti.
Del Potro však vyhrál tři z posledních pěti zápasů této dvojice - s každým z pěti odehraných na tvrdém hřišti, takže předpovídat výsledek nebude úplně snadné.
To znamená, že zde předpovídáme Federerovi třísetové vítězství.

Mezi další nasazené hráče této čtvrtiny patří Dominic Thiem a Tomáš Berdych; Rakušan Thiem letos zaznamenal slušnou formu, vyhrál Rio Open a na řadě akcí se dostal do čtvrtfinále-mimo jiné v Indian Wells, kde prohrál s případným finalistou Stanem Wawrinkou.

Berdych byl přinejlepším střední a nekonzistentní a vzhledem k jeho fyzickým zápasům nemusí být ve čtvrtině velkou hrozbou.

POZNÁMKA: Federer zde tentokrát zamíří na prestižní dvojnásobek Indian Wells - Miami; je jedním z pouhých devíti mužských hráčů, kteří dosáhli tohoto úspěchu.

Je jedním ze dvou hráčů, kteří dosáhli dvojnásobku-dvojnásobku-dvou čtyřhry Indian Wells-Miami, a teprve druhým hráčem v historii. Bývalá světová jednička Steffi Grafová dosáhla svých čtyřhry v letech 1994 a 1996, přičemž Federer dosáhl svého v letech 2005 a 2006.

Třetí čtvrtina: Rafa na vrcholu!

Federer a Rafa Nadalovi se letos umístili na opačných polovinách, čímž vytvořili možnost finále Fedalu, jak fanoušci viděli nedávno na Australian Open; tito dva také hráli každý s každým v Indian Wells, přičemž Federer zvítězil 6-3, 6-2.

červené vysoké tenisky

To se může klidně stát - ale není to pro Nadala tady v Indian Wells nejjednodušší polovina; bude to mít snadné až do 2. kola, ale ve třetím kole se může setkat buď s Philippem Kohlschreiberem, nebo s talentovaným americkým teenagerem Taylorem Fritzem. Fritz nedávno vzal top 10 hráče Marina Cilice v Indian Wells na pokraj, než ho porazil, a stal se tak trochu obsluhujícím strojem poslední doby.

V této čtvrtině je také Grigor Dimitrov, který by mohl čelit Nadalovi ve 4. kole a je nalosován jako devátý v losování. Dimitrov byl letos ve špičkové formě a podal vynikající výkon na Australian Open, kde vypadal, že bude na pokraji porážky bývalé světové jedničky a případného finalisty Rafaela Nadala v semifinále dvojice; se skóre 6-3, 5-7, 7-6, 6-7, 6-4 pro Nadala je evidentní, že zápas mohl dopadnout jakkoli-a že Bulhar je ve skvělé formě.

Dimitrov získal titul na svém domácím turnaji Sofia Open vítězstvím nad Davidem Goffinem - hned poté prohrál s Belgičanem na Rotterdam Open.
Bulharský juggernaut byl v Indian Wells zatčen mocným Jackem Sockem, kterého Dimitrov před svou případnou ztrátou vzal do tří těsných sad - ale ve formě, Dimitrov mohl být ve čtvrtém kole pro Nadala hrozbou vzhledem k semifinále Australian Open.

Formální Jack Sock a Mischa Zverev se mohli navzájem utkat ve 4. kole, nebo jsme mohli vidět zápas mezi Sockem a Milošem Raonicem, který hrál dobře, ale letos se potýkal se zraněními, kvůli kterým přeskočil Indian Wells .

Nadal mohl vidět staršího Zvereva nebo Raonona, ale my to nevidíme jako velkou hrozbu.

Také v tomto čtvrtletí je dobře sloužící Američan Sam Querrey, který v letošním roce zaznamenal několik obrovských rozruchů-zejména u samotného Rafaela Nadala ve finále Mexico Open. Mohl by znovu hrát spoiler? Zdá se to nepravděpodobné, ale možné.

Čtvrtá čtvrtina - čas, aby Nishikori zazářila

Čtvrtý semen Kei Nishikori titulky v tomto čtvrtletí, s Marin Cilic také přítomen; Cilic bude mít snadný běh až do 4. kola, kde uvidí Nadal-přemožitel Lucase Pouilla.
Nishikori zde mohl vidět zabijáka obrů Fernanda Verdasca ve 3. kole a to by mohl být pro japonské eso vážný problém; Verdasco, známý jako obří zabiják, se letos dostal do finále v Dubaji, než se ve finále krotce uklonil světové jedničce Andy Murrayovi.

Verdasco porazil Nishikoriho dvakrát ze čtyř případů, přičemž Nishikori vyhrál jejich poslední dvě setkání.

Fanoušci budou doufat v opakování na Australian Open a sledovat další přírůstek do probíhající ságy Federer-Nadal-ale jak to obstojí v této remíze, to se teprve uvidí.

Populární Problémy

Khalil Mack se v pátek v omezené míře vrátil ke cvičení, ale nebude dost fit na to, aby nastoupil na New York Jets.

Jak spustit řetězovou pilu Stihl. Před spuštěním řetězové pily Stihl se ujistěte, že v oblasti kolem vás nejsou žádné jiné osoby a předměty. Stihl doporučuje nastartovat motorovou pilu ze sedu, ale je možné začít ...

Jak vypracovat Pecs. Váš hrudník je nezbytný při jakékoli rutině cvičení. Prsní svaly jsou dva velké svaly hrudníku a velké prsní svaly nejen dobře vypadají, ale jsou neuvěřitelně silné. Soustředit se na tuto hlavní svalovou skupinu 1–2krát týdně ...

Špinavé boty Adidas mohou zničit jejich vzhled a dokonce i zapáchat. Naštěstí je snadné vyčistit si boty doma pomocí běžných domácích přípravků, jako je prací prostředek a jedlá soda. Pravidelným čištěním Adidas ...

Jak vyrobit masu. Pokud máte rádi mexické a latinskoamerické jídlo, je pravděpodobné, že jste měli maso, i když jste to nevěděli. Masa je kukuřičné těsto, které se používá k výrobě tortil, tamales a dalších chutných jídel, které obsahují náplně ...

Obléknout se jako stará žena nebo muž je jednoduchý kostým na večírek nebo Halloween. Většinu kostýmu lze vyrobit s oblečením ze skříní vaší rodiny a/nebo s doplňky ze spořitelny. Pokud chcete vytvořit více hrůzostrašný ...