Naomi Osaka tvrdí, že je „ráda, že nevyhrává na antuce“, a říká, že k přechodu z tvrdého hřiště musí „věřit sama sobě“

Naomi Osaka

Naomi Osaka

Naomi Osaka vyhrála čtyři z posledních šesti grandslamových turnajů v hardcourtové kategorii, ale nikdy nepřekročila třetí kolo na jediném sportovním antukovém hřišti Major - Roland Garros. Osaka na své tiskové konferenci před Italian Open na tento týden hovořila o tom, co musí udělat pro přechod z tvrdého hřiště na antuku a jak je dobře, že právě teď na špíně moc nevyhrává.

loketní popruh

Osaka věří, že se neustále učí hrát na antuce, a že prohry ji motivují k tvrdšímu tréninku.

'Upřímně řečeno „Mám pocit, že to je důvod, proč jsem tady na zápasovou přípravu. Myslím, že ve skutečnosti jsem divným způsobem rád, že nevyhrávám. Vím, že to zní trochu mimo, ale mám pocit, že se hodně učím, “řekla Osaka. 'Trochu mi to dává sílu řídit se tvrději a učit se ze všech svých praktik.'

Naomi Osaka, která se v žebříčku WTA umístila na 2. místě, také tvrdila, že před zahájením evropské antukové sezóny cvičila na zelené antuce. Zelený jíl je povrch, který se skládá spíše z drceného metabasaltu než z cihel, díky čemuž jsou jeho vlastnosti trochu podobné vlastnostem tvrdých pevností.

'Ano, myslím, než jsem sem přišel, cvičil jsem na antuce, ale byla to zelená hlína, takže očividně velmi odlišná,' řekla Osaka.

Naomi Osaka poté tvrdila, že přechod mezi povrchy pro ni nebyl obtížný, pokud si to opravdu myslela a věřila si.

jak držet badmintonovou raketu
'Myslím, že nakonec pro mě prostě musím - řekl bych, že to ani není jako přechod z povrchu, ale je to spíš jako kdybych věřil sám sobě,' dodal Japonec.

„Psychicky je to trochu těžší, protože body musíte strukturovat jinak“ - Naomi Osaka o antukovém tenisu

Naomi Osaka odešla předčasně z Madrid Open

Naomi Osaka odešla předčasně z Madrid Open

Během rozhovoru byla Naomi Osaka také dotázána, zda shledala hraní na antuce fyzicky nebo psychicky náročné. Třiadvacetiletý hráč odpověděl, že psychicky to bylo trochu těžší, protože musíte neustále správně vybírat střely a počítat s „frustrujícími“ proměnnými, jako jsou špatné odskoky.

kde koupit dobré tenisky
'Řekl bych za mě mentálně,' řekla Osaka. 'Na začátku, když jsem poprvé začal trénovat na antuce, to fyzicky bylo určitě velmi těžké, ale já jsem typ, který se fyzicky přizpůsobuje docela rychle.'
'Takže bych jen řekla, že mentálně je to trochu těžší, protože ty body musíš strukturovat jinak,' pokračovala. `` Také si myslím, že tam jsou špatné odskoky a tak. Jsem docela frustrovaný. Takže jo, mentálně si myslím, že je to trochu víc zdanění. '

Naomi Osaka poté zkoumala, zda si v mysli nechá hrát tvrdou porážku. Japonka odpověděla záporně a tvrdila, že viděla celkový obraz, pokud jde o její ztráty. Také žertovala, že její fanoušci snášeli její ztráty těžší než ona sama.

`` Chci říct, vždy jsem naštvaný ze svých ztrát, ale cítím, že na konci dne - jak to vysvětlím? Jako bych měl pocit, že ostatní lidé byli rozrušenější než já, protože se dívají na výsledek a ne na to, co se stalo během zápasu nebo jak jsem bojoval a podobné věci, “řekl Osaka.

Světová dvojka dodala, že si vždy plně uvědomuje důvody porážky, což usnadňuje postup vpřed.

'Já Cítím, že na konci dne jsem ten, kdo musí žít sám se sebou a jen já vím, kolik času a kolik tréninků jsem před zápasem věnoval, “řekla Naomi Osaka. 'Takže mám pocit, že je to jedna z těch věcí, které sám hodnotím, jako to, jak se zlepšuji a jak se zlepšuji.'

Na antuce prostě nejsem tak pohodlný, nejsem si jistý, jestli je to proto, že na ní musím hrát déle, nebo jestli jsem na ní prostě nevyrostl: Naomi Osaka

Naomi Osaka, která hrála svůj první turnaj v antuce od French Open 2019, prohrála ve druhém kole 2021 Mutua Madrid Open s Karolinou Muchovou. A v úterý se v jejím římském lisu Osaka zeptala, jaké ponaučení si z toho představení vzala.

Naomi Osaka v odpovědi tvrdila, že jí pohyb na antuce příliš nevyhovoval, když vyrůstala na tvrdých nohách. Japonci také zopakovali, jak jí to špatné odskakování na hladině může pořád vadit.

'Ano, pro mě mám pocit, že jsou věci, které jsem zlepšil, ale ta pohodlnost, nejsem si jistý, jestli bych ti to měl říkat, ale pořád mi to tak příjemné není,' řekl Osaka. „A nejsem si jistý, jestli je to proto, že na tom musím hrát déle, nebo jestli jsem na tom prostě nevyrostl. Budu otevřenější vůči špatným odrazům a podobným věcem. '

Populární Problémy

„The Comedy Store“, nový dokumentární seriál z Showtime, má premiéru v neděli 4. října. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.

Jak předcházet bolesti kolen. Bolest kolen je běžným onemocněním, které postihuje lidi všech věkových kategorií, ale není nevyhnutelné. Místo toho, abyste počkali, až se u vás objeví bolest kolene, a poté ji léčili, převezměte iniciativu a udělejte vše pro to, abyste koleni předešli ...

Hvězda NHL Lars Eller se nedávno setkala s Rafaelem Nadalem během Citi Open 2021 ve Washingtonu a darovala Španělovi dres Washington Capitals se jménem Mallorcan a č.

Váš průvodce streamováním Monsters University online - včetně toho, kam jej streamovat, jednoduchých informací o streamování, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos Emmys 2020.