Naomi Osaka je „novou šéfkou“ ženského tenisu, říká Justine Heninová

Naomi Osaka blahopřeje Serena Williamsová na Australian Open 2021

Naomi Osaka blahopřeje Serena Williamsová na Australian Open 2021

Naomi Osaka ukončila výzvu Sereny Williamsové pohodlným způsobem, aby se dostala do finále Australian Open, a nyní se bude v sobotu snažit získat druhý titul v Melbourne. Osaka byla naprosto klinická ve svém vítězství nad Williamsovou, což přimělo sedminásobnou Justine Heninovou k tvrzení, že Japonka je 'novým šéfem' ženského tenisu.

Osaka je v nejlepší formě, protože turné pokračovalo loni v srpnu, a nyní je na sérii 20 zápasů bez porážky. Třiadvacetiletá vyhrála US Open 2020 a je také drtivou favoritkou na vítězství na Australian Open proti finalistce překvapení Jennifer Bradyové.

Justine Henin nedávno hovořila o novém statusu Osaky jako vítězky na turnaji WTA a tvrdila, že její hra od titulu na US Open získala „jiný rozměr“.

'Pro mě má ženský tenis nového šéfa,' řekl Henin. 'Naomi Osaka má tuto schopnost a po vítězství na US Open posouvá svou hru do jiné dimenze.'

„Serena Williamsová byla na začátku zápasu sebevědomá, ale velkým rozdílem jsou nyní zkušenosti Naomi Osaky“ - Justine Henin

Naomi Osaka je v scintilační formě od loňského obnovení turné

Naomi Osaka je v scintilační formě od loňského obnovení turné

Naomi Osaka svým vítězstvím nad Serenou Williamsovou také uhasila 39leté naděje na svázání rekordního součtu Margaret Courtové s 24 grandslamovými tituly ve dvouhře. Ale v jedné fázi během zápasu se Williams díval na kurz, aby udržel její nabídku naživu; Američan se hnal do vedení 2: 0 a do vedení jej dělil dokonce dvojbodový brejk.

Naomi Osaka stáhla věci proti samotné hře Serena Williams a začala hrát s větší iniciativou, jak postupoval první set. Trojnásobný major nakonec vyhrál jako vítěz 6: 3, 6: 4, což do konce zcela znehodnotilo Williamsovy přednosti.

Justine Henin se zmínila o kontrastu na začátku a na konci zápasu a připsala návrat Osaky svým zkušenostem a solidní základní úrovni hry.

'Serena byla na začátku zápasu jasně sebevědomá a Naomi dělala spoustu chyb, ale velkým rozdílem jsou nyní zkušenosti z Osaky,' řekl Henin. 'Je to také její schopnost zůstat v ní, a pak začala lépe sloužit.' Věc, na kterou jsem opravdu ohromen, je, že nepotřebuje přehánět. '

Henin také zvláště zmínil podávání Osaky. Zatímco Japonce se nepodařilo vysadit ani 40% jejích prvních podání v první sadě, ve druhé sadě odvedla mnohem lepší práci při hledání velkých podání.

'Je jasné, že jakmile se dostala do zápasu, měla kontrolu nad shromážděními,' pokračoval Henin. 'Byla silná a ve druhém setu sloužila stále lépe.'

Justine Henin ukončila rozhovor tvrzením, že Naomi Osaka v budoucnu vyhraje další grandslamy. Na základě důkazů o těchto čtrnácti dnech v Melbourne je těžké argumentovat jinak.

Populární Problémy

Tenisová kariéra Martiny Hingisové nebyla ničím jiným než překážkovým závodem, ale každý problém rozdrtila stejně elegantně jako její salvy na kurtu.

Pohled na 3 nejúspěšnější hráče na prvním turnaji Masters 1000 v kalendáři.

Zde je návod, jak sledovat každou hru Battle 4 Atlantis 2018 online bez kabelu.

Vzhledem k tomu, že podrážky vašich bot jsou částí, která se skutečně dotýká země, očekává se, že se po chvíli trochu zašpiní. Naštěstí je čištění spodní části obuvi rychlý a jednoduchý úkol. Začněte boucháním ...

Jak nosit Holter monitor. Pokud vám lékař diagnostikuje nepravidelné srdeční příznaky, může vám předepsat Holterův monitor, který můžete nosit. Toto poměrně běžné zařízení pomáhá sledovat elektrickou aktivitu ve vašem srdci. To dá ...

V nedávném rozhovoru prezident rumunské tenisové federace Ion Tiriac hovořil o celosvětové popularitě Rafaela Nadala. Tiriac tvrdil, že nové peníze a televizní práva mají schopnost udělat z tenisty globální superhvězdy.