Naomi Ósakaová odkládá nervy stranou, aby zahájila comeback na WTA novoroční výhrou v Brisbane

Divoká karta zachránila dva setboly a zdržela Tamaru Korpatschovou, 6-3, 7-6 (9).Bez odpovědi forhendový return. Bez odpovědi bekhendový return. Vítěz forhendu crosscourtem. Bez odpovědi forhendový return.

Tato posloupnost bodů je tím, jak čtyřnásobná major šampionka Naomi Osakaová oficiálně zahájila svůj comeback na Nový rok na Brisbane International.Ósakaová ve svém prvním zápase od září 2022 porazila v pondělí 84. Tamaru Korpatschovou 6:3, 7:6 (9) a zapsala si tak své první vítězství na okruhu WTA jako matka (loni v červenci porodila dceru Shai během tenisu. mezera).

'Celou dobu jsem byl při hraní velmi nervózní. Ale byl jsem opravdu nadšený, že jsem tady venku, a je to opravdu dobrý pocit být zpátky,“ řekl Osaka davu v Pat Rafter Areně.

Mám pocit, že posledních pár let, co jsem hrál, než jsem měl svou dceru, jsem neopětoval tolik lásky, kolik mi bylo dáno. Takže opravdu cítím, že to je to, co chci v této kapitole dělat.Ósaka krásně využila svou sílu, aby zvládla brzkou milostnou přestávku v úvodním setu. Přestože Korpatschová tvrdě držela a snažila se přesměrovat rallye, bývalá světová jednička měla na její straně stálý rytmus a uvolněnou atmosféru. Osaka se vysmívala chybám a udržovala si pozitivní řeč těla a švihání – zejména její forhend – udělalo zbytek práce při uzavření vedení o jeden set.

Divoká karta po přestávce v setu dvakrát zahodila podání, ale opět se odrazila další asertivní hrou proti Němčině podání. Ósakaová pokračovala ve správném načasování míčku a nasadila na raketu na 5-3. Šestadvacetiletý hráč nedokázal střet odservírovat a o dva zápasy později zaostal 0:30. Ósakaová vydala pozoruhodné 'pojď!' poté, co se vrátil na 30-30 s planoucím forhendem před držením. Korpatschová se poté bezpečně zotavila z vlastního manka 0:30 a vynutila si tiebreak.

Z minibrejku to byl Korpatsch, kdo si vyměnil strany s výhodou 4-2 po zakončení podání +1 bekhendovým vítězem křížem. Odtud se napětí stupňovalo.Ósakaová vyhrála svůj první dokončený zápas od 2. srpna 2022.

Eso z Ósakaové jí přineslo dokonce dva body později, ale špatně posouzený bekhend umožnil soupeřce znovu získat mini brejk. Ósakaová pak urvala další tři body, než Korpatschová zachránila mečbol za stavu 5-6 dobře načasovaným bekhendovým returnem po lajně – a později sekundu při svém podání za stavu 6-7, když ji nezkušenost japonské hvězdy u sítě udělala. Pak byla řada na Ósakové, aby vymazala pár setbolů za stavu 7-8 a 8-9, druhý odvážným bekhendovým úderem.

Při svém třetím mečbolu Ósakaová zavřela dveře v čase 1:47, když do své tabulky statistik přidala jeden závěrečný forhendový vítěz. Poté se šla podepsat a pořídit selfie pro blok fanoušků, než začala s rozhovorem na kurtu.

„Mám pocit, že posledních pár let, co jsem hrál, než jsem měl svou dceru, jsem neopětoval tolik lásky, kolik mi bylo dáno. Takže opravdu cítím, že to je to, co chci v této kapitole dělat,“ zhodnotila. 'Skutečně si vážím toho, že lidé vycházejí ven, lidé, kteří mě znají a fandí mi, protože mám pocit, že jsem byl v době, kdy jsem byl jen malé dítě a snažil jsem se sledovat, jak hrají své vzory.'

Ve druhém kole turnaje na 500 úrovní se Ósakaová střetne s nasazenou šestnáctkou Karolínou Plíškovou v odvetném utkání semifinále v Brisbane v roce 2020, které vyhrála Češka. Ósakaová v semifinále Australian Open v roce 2019 porazila Plíškovou, poté získala svůj první ze dvou titulů v Melbourne Parku.

Populární Problémy

Jak přežít raketoplán. Pokud nejste atletický atlet nebo běžec na lyžích, myšlenka na kyvadlový běh pravděpodobně není příliš atraktivní. Vlastně, i když jste závodní běžec, nemusí se zdát, že ...

Pokud chcete svému golfovému švihu dodat více energie, můžete tak učinit několika jednoduchými technikami. Upravte svůj postoj tak, že váhu udržíte na chodidlech a chodidla otočíte směrem ven. Zdokonalte svůj švih udržováním ...

Jak si vyrobit malinový a zázvorový tvarohový koláč. Sladký a jedinečný způsob, jak jíst slavný tvarohový koláč. Maliny nikdy nechutnaly tak lahodně bez sýra !. Slouží 4 lidem Zahřejte malou pánev na sporáku. Roztavte (Make Butter | Butter)) nad ...

Jak hrát uprchlíka (noční hra). Fugitive je noční stíhací hra, která je křížením mezi schovávanou, označováním a chycením vlajky. Hra se hraje ve 2 týmech: policajti a uprchlíci. Oba týmy se musí propracovat z bodu A ...

V úterý (2. února) se má rozběhnout Pohár ATP 2021, v akci je několik velkých jmen.

Ať už pro sebe nebo pro někoho jiného, ​​výběr pánské košile může být složitější, než si myslíte. Košile je důležitá pro první dojmy, jako jsou pracovní pohovory a dobrá prezentace na společenských setkáních ....