Novak Djokovic vysvětluje, proč změnil pohyb služby

Novak Djokovič se spoléhá na svou službu, že ho bude častěji zachraňovat z potíží

Novak Djokovič se spoléhá na svou službu, že ho bude častěji zachraňovat z potíží

Novak Djokovic, v tuto chvíli světový tenista, prošel během své kariéry řadou nutričních a technických změn, které mu v roce 2011 pomohly velkolepě zvrátit situaci.

Srb, který před rokem 2011 vyhrál jen jeden Slam, má nyní 17 a v celkovém součtu je těsně za Rogerem Federerem (20) a Rafaelem Nadalem (19). A jedním z hlavních důvodů fenomenálního vzestupu Djokoviče je technický vývoj jeho hry.

Málokdo si však uvědomuje, že Novak Djokovič prošel ve druhé polovině své kariéry další významnou opravou. Tato druhá změna nastala během období útlumu v roce 2018, během kterého nedokázal vyhrát Slam na sedm pokusů.

V tuto chvíli musel Djokovič na svém podání hodně pracovat a nakonec se mu podařilo akci změnit a učinit ji vhodnější pro své tělo a zabránit opotřebení.

Novak Djokovic vysvětluje důvody změny svého podání

V an rozsáhlý rozhovor s Grahamem Bensingerem Novak Djokovic hovořil o tom, proč bylo nutné, aby přinesl změny ve svém podání. Dvaatřicetiletý muž vysvětlil, jak byl kvůli původní akci postižen jeho loket, a dodal, že operace, kterou na ní absolvoval, je jedinou velkou, kterou ve své kariéře absolvoval.

'Bojoval jsem [s prvním podáním], zvláště v letech 2009-2010,' řekl Djokovič. „Změnil jsem své podání bio-mechanicky. Loket byl příliš otevřený, začal jsem s tím mít trochu problém. To byla jediná velká operace, kterou jsem v roce 2018 absolvoval.
„Moje raketa byla daleko od mé hlavy [v mé předchozí technice podávání]. Právě teď to (služba) má být. Dříve se na kinetickém řetězci mé paže, zad a boků hodně opotřebovalo, “dodal.
Novak Djokovic našel způsob, jak nyní ze svého podání udělat silnou zbraň

Novak Djokovic našel způsob, jak nyní ze svého podání udělat silnou zbraň

Během letošního Australian Open Novak Djokovic hovořil o tom, jak proměnil své podání ze závazku v jeden z nejspolehlivějších aspektů své hry. Srb vyhrál turnaj ve velkém stylu, když v napínavém finále pěti setů porazil Rakušana Dominica Thiema.

Myslím, že moje podání bylo pravděpodobně podceňováno jako jedna ze zbraní, protože jsem měl to štěstí, že jsem se během své kariéry tak dobře vrátil a dostal se do rally, docela dobře se pohyboval a hrál přesnou základní hru, “řekl Eurosport dříve v tomto roce .
Ale podání mě dost vyneslo z problémů v mé kariéře, dalo mi spoustu volných bodů, zvláště když jsem hrál své nejlepší sezóny jako 2011 a 2015 [kdy] jsem měl spoustu skvělých procent při prvním podání.

Přestože Novak Djokovic nebyl považován za nejlepšího serveru v okolí, získal 85,8% her se službami ve své kariéře - což ho řadí na 17. místo v seznamu všech dob. Je také šestý v celkovém podílu získaných druhých bodů za podání, s 55,6%. Obě tato čísla se od roku 2018 zvýšila, což ukazuje účinnost jeho nového pohybu služeb.

Novak Djokovič je široce považován za největšího vraceče všech dob, ale nějakým způsobem našel způsob, jak se stát jedním z velkých serverů.

Populární Problémy

Jak jíst jídlo s novými nebo utaženými rovnátky. Pokud jste právě dostali rovnátka nebo si je nechali utáhnout, může to být pro vaše zuby těžké a prvních pár dní velmi bolestivé. Tato bolest obvykle po několika dnech odezní, ale je to opravdu ...

Jak mobilizovat páteř. Téměř každý zažil ztuhlé záda a dysfunkce páteře je stále běžnější. Zde je několik technik, které můžete použít k uvolnění všech kloubů v zádech, uvolnění a protažení zad ...

První držení dítěte může být o nervy, zvláště pokud si nejste jisti, jak to udělat nejlépe. Existuje několik různých způsobů, jak držet dítě, přičemž jedním z nejběžnějších je držení kolébky. Tato bezpečná pozice, ...

ATP tour tento týden putuje do italské Parmy na jednu ze závěrečných akcí před Roland Garros.

Mistrovství ACC 2020 je obrovské, protože Clemson č. 3 dostává další šanci na Notre Dame č. 2. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry.

Č. 2 Penn State a č. 7 Nebraska se setkají v pátek večer na obrovském zápase v zápase. Zde je návod, jak sledovat zápas online bez kabelu.