Novak Djokovic bude v čele nového mužského tenisového svazu, když se hráči odtrhnou od ATP

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Před dvěma lety na Australian Open vytvořil Novak Djokovič první z mnoha politických rozruchů v tenise, když vyzval ke zvýšení prize money, aby hráči získali spravedlivější podíl na výnosech z turnajů.

Novak Djokovič nyní znovu rozvířil banku tím, že odstoupil z funkce prezidenta Rady hráčů ATP a navrhl vytvoření odtržené nezávislé unie.

Nový orgán, který se bude jmenovat Asociace profesionálních tenistů (PTPA), má za cíl prosazovat, chránit a zastupovat zájmy svých hráčů. Jako spolupředsedové budou mít Djokoviče a Kanadu Vaska Pospisila, který také odstoupil z Rady hráčů ATP.

ATP vydává přísné varování PTPA Novaka Djokoviče

Novak Djokovic byl dříve prezidentem Rady hráčů ATP

Novak Djokovic byl dříve prezidentem Rady hráčů ATP

PTPA zaslala radě hráčů dopis s podrobnostmi o svých plánech a cílech pro nový svaz, z nichž jeden navrhl strukturu příspěvků, kde se platí mužské dvouhře a čtyřhře podle jejich pořadí. Členění struktury je uvedeno níže:

Tento krok se však dostal pod palbu ATP, který napsal hráčům dopis, ve kterém je žádal, aby záležitost vážně zvážili.

'Dopad nové asociace bude vážný a jako hráči odpovědnost za výsledek padne na vás,' uvedl.

Uvidí se, jestli hráči podpoří Djokovičovu myšlenku na unionizaci a jaké to může mít důsledky, pokud ne.

Měl by Novak Djokovič přehodnotit své priority?

Novak Djokovič se nevyhnul tomu, aby zaujal stanovisko

Novak Djokovič se nevyhnul tomu, aby zaujal stanovisko

Načasování rozhodnutí Novaka Djokoviče vytvořit odštěpenou organizaci bylo mnohými zpochybněno.

kde koupit tenisové sukně

Tento sport se teprve vynořuje z uzavření COVID-19 s Western & Southern Open v New Yorku. Tato událost slouží jako vyladění na příští týden US Open, kde je Novak Djokovic opět favoritem na šance. Srbův sklon k fušování do politických záležitostí, když se zaměřil na 18. grandslamovou korunu, je trochu matoucí.

Není to však poprvé, co hráči vzali věci do vlastních rukou. V osmdesátých letech se hráčská asociace stáhla z Mezinárodní tenisová rada mužů (MITPC) , řídící orgán profesionálního mužského tenisu od roku 1974, a vytvořil vlastní světové turné, které se později začalo nazývat ATP Tour.

Populární Problémy

Jak vyrobit bramborové spirály. Bramborové spirály jsou chutným a jedinečným způsobem, jak servírovat brambory. Tento wikiHow vám ukáže, jak vyrobit pečené brambory ve tvaru vývrtky a plochý potěr ve tvaru disku. Ať už si vyberete jakýkoli, budete v ...

Stručný přehled nejnovějších hodnocení ATP po Australian Open 2020.

Každý herec nebo herečka musí někde začít - a můžete začít hned teď! Ať už vás zajímá film, divadlo nebo televize, proniknout do herectví může být vzrušující i náročné. Pokud jste ochotni se učit, dejte tvrdý ...

Stanford vs Northwestern je jedním z nejlepších zápasů 1. týdne ve školním fotbalu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak čelit dřepu. Přední dřep je cvičení, které poskytuje intenzivní cvičení dolní části těla. Téměř každý může vidět nějaké přínosy pro zdraví z předních dřepů a samotné cvičení se překvapivě snadno naučí. Budete...