Novak Djokovič se může vrátit na US Open s očkovacím mandátem končícím 11

Srbův pokus o další grandslamový turnaj v kalendářním roce je nyní oficiálně aktivní. Mandát pro očkování na US Open Djokovič Tenis


Novák Djokovic se může letos vrátit na US Open poté, co vynechal turnaj v roce 2022, protože federální vláda Mandát k očkování proti COVID-19 pro zahraniční cestující v letecké dopravě končí příští týden.„Novak Djokovič je velký šampion, oblíbený mezi fanoušky a nyní, když federální vláda zrušila požadavky na očkování pro mezinárodní cestovatele, těšíme se, až ho přivítáme zpět v New Yorku na US Open 2023,“ řekl mluvčí U.S. Tennis Association Chris Widmaier. napsal v úterý e-mailu The Associated Press.

Bílý dům v pondělí oznámil, že většina posledních zbývajících federálních požadavků na očkování proti COVID-19 zmizí 11. května, kdy skončí celostátní nouzová situace v oblasti veřejného zdraví pro koronavirus.V srpnu začíná v New Yorku US Open, poslední grandslamový turnaj sezóny.Djokovič, 35letý rodák ze Srbska, má vynechal několik klíčových událostí — včetně US Open 2022 — protože se rozhodl nenechat se naočkovat proti koronaviru.

Djokovič dokončil před dvěma lety ve Flushing Meadows jeden zápas méně na historický grandslam za kalendářní rok, když prohrál ve finále s Daniilem Medveděvem.
 Mandát pro očkování na US Open Djokovič Tenis
 Mandát pro očkování na US Open Djokovič Tenis
/

V dubnu 2020 Djokovič řekl, že je proti nutnosti být očkován, aby mohl cestovat. Později řekl, že by nedostal rány, i kdyby to znamenalo, že by se nemohl zúčastnit některých z nejdůležitějších turnajů jeho sportu. Protože nemohl odcestovat do Spojených států, vynechal turnaje Masters 1000 v Indian Wells v Kalifornii a Miami v loňském i letošním roce.Nejslavnější je, že Djokovič byl deportován z Austrálie v lednu 2022 před Australian Open po právní sáze, která vyústila ve zrušení jeho víza, aby tam mohl cestovat.Djokovič mohl jít do této země letos v lednu poté, co byla zmírněna omezení z období pandemie. Tam vyhrál Australian Open pro svůj 22. grandslamový titul a dokonce i s rivalem Rafaelem Nadalem táhl o nejvíce muže v tenisové historii.

Djokovič tento týden odsedí Madrid Open kvůli vleklému problému s chirurgicky opraveným pravým loktem. Příštím velkým tenisovým šampionátem je French Open, které začíná v Paříži 28. května.

Populární Problémy

Být aktivní z vás může udělat zdravějšího člověka, ale pro mnoho lidí může fyzická aktivita vypadat jako fuška. Rozdíl mezi sledováním cvičení jako nudných nebo obtížných a považováním za zábavnou a zábavnou činnost spočívá ve výběru ...

Pokud jde o vytvoření elegantní a nádherné ložnice, neexistuje žádná inspirace designem, jako je Paříž. Známé jako „město světla“ je ztělesněním půvabu, romantiky a ženskosti. I když může být váš domov daleko od Francie, můžete ...

Princeton a Yale se v sobotu setkají v klíčovém basketbalovém zápase Ivy League. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak nasadit ostruhy na boty. Spurs mohou pomoci zlepšit komunikaci mezi jezdcem a mountem. Pokud jste vybrali nový lesklý pár ostruh, možná si říkáte, jak je připevnit ke svým oblíbeným kovbojským botám. Postup je celkem jednoduchý ...

NBA je zpět, protože Kings a Blazers se setkají v páteční večer na předsezónní hru. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.