Novak Djokovič se vítězstvím v prvním kole na US Open vrací na pozici číslo 1

Šestatřicetiletý hráč už strávil na vrcholu turné ATP rekordních 389 týdnů.NEW YORK —Novak Djokovič si je jistý, že během dvou týdnů prodlouží alespoň jeden rekord tenisové dokonalosti.

36letý hráč, který v průběhu své kariéry strávil 389 týdnů na vrcholu světového žebříčku ATP, si zajistil návrat na vrchol tohoto sportu vítězstvím v prvním kole 6-0, 6-2, 6-3 nad Alexandrem. Muller na US Open.Spojení tohoto úspěchu s rekordním 24. grandslamovým titulem ve dvouhře je větší cíl, ale v linii práce, kde většina hráčů chce brát věci „jeden zápas po druhém“, bylo Djokovičovo zaměření na tady a teď okamžitě odměněno. (I když je odměna odložená.)

Srb se poprvé dostal na první místo v roce 2011, což je jedna z rekordních sedmi sezón, které dokončil na vrcholu turné. Jeho nejdelší úsek na č. 1 trval 122 týdnů; pouze Ivan Lendl (157 týdnů), Jimmy Connors (160 týdnů) a Roger Federer (237 týdnů) drželi nepřerušené pořadí po delší dobu.Pondělní večerní zápas, který skončil až v úterý skoro v 1:00 ráno, byl pro Djokoviče prvním zápasem na US Open od prohry ve finále v roce 2021 s Daniilem Medveděvem. Kdyby Djokovič vyhrál, absolvoval by kalendářní rok Grand Slam.

'Začal jsem ohromně dobře z bloků,' řekl Djokovič, který si uvařil svůj 46. bagelový set na majorech a vyrovnal tak metu Rogera Federera. (Více má pouze Andre Agassi.)

No.1e, neboli Novak Djokovič.Bylo to také Djokovičovo 35. vítězství v nočním zápase na stadionu Arthura Ashe v kariéře.

'Děkuji také všem lidem, kteří zůstali,' řekl Djokovič. 'Oceňuji vaši přítomnost tak pozdě.'

Populární Problémy

Jak se zbavit bolesti cvičením. Specifické formy cvičení mohou pomoci snížit úroveň chronické bolesti dolní části zad (LBP), bolesti fibromyalgie, bolesti krku, ramen a loktů. Roste také důkaz, že osteoartróza, revmatoidní ...

HBO Now se během měsíce prosince zbavuje hrstky filmů, které nahradí řada nových a různých filmů. Podívejte se na úplný seznam zde.

Yale se v sobotu utká s Penn State v mužském lakrosu Final Four. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.