Postavení Novaka Djokoviče ve funkci prezidenta Rady hráčů je k smíchu: Sam Groth

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Odpor pro Novák Djokovic po jeho fiasku Adria Tour se nezdá, že by v dohledné době slábl. A nyní se bývalý australský hráč Sam Groth připojil k vlaku tenistů, kteří udeřili na světovou jedničku za svou bezohlednou organizaci turnaje uprostřed krize COVID-19.

Nedávno napsaný Australan, který psal pro Herald Sun, nemluvil při posměchu akcí Novaka Djokoviče na Adria Tour. Groth uvedl, že v důsledku dnes již nechvalně proslulého exhibičního turnaje je pozice Novaka Djokoviče jako prezidenta Rady hráčů ATP neudržitelná.

'Novak Djokovič musí odejít,' řekl Groth. „Jeho pozice prezidenta hráčské rady je k smíchu. Musí odstoupit. '
„Chtěli byste, aby vás ten člověk vedl? Co si sakra myslel? Kdo mu sakra radí? '

Groth dodal, že zatímco se příslušné úřady v době pandemie COVID-19 snažily ze všech sil obnovit profesionální tenis, Novak Djokovič dělal vše pro to, aby návrat sportu ohrozil.

„Zatímco hráči a činovníci po celém světě dělají vše, co je v jejich silách, aby náš sport v globální pandemii znovu rozběhl, hráč na prvním místě na světě je filmován jako tančící, párty a objímání lidí v přímém rozporu se všemi světovými zdravotními směrnicemi “Řekl Groth.

Sam Groth byl také kritický ohledně nepřítomnosti Novaka Djokoviče v hovoru Zoom zahrnujícím 400 dalších hráčů. Diskuse byla údajně o bezpečném návratu sportu uprostřed pandemie COVID-19.

„Zatímco Novak tančil na končetinu a setkával se se svými kamarády, na zavolání se pokoušela spousta dalších hráčů, kteří se pokoušeli vyřešit logistiku restartu turné. Bylo mi řečeno, že Novak nebyl ani na tom telefonátu. Jak to, že prezident sportu není na takové příležitosti? To není vedení. '
„Novak musí vědět, že má jedinou možnost - odstoupit. Hráči v něj ztratí důvěru. Neexistuje žádná alternativa, “řekl Groth.

Novak Djokovic měl jít příkladem: Sam Groth

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Kvůli laxní implementaci protokolů COVID -19 na Adria Tour měli čtyři hráči - Grigor Dimitrov, Borna Coric, Viktor Troicki a samotný Novak Djokovic - pozitivní test na obávaný virus v Zadaru. To si vynutilo úplné zrušení exhibičního turnaje a vyvolání podrobné omluvy ze světové jedničky.

Sam Groth obvinil Novaka Djokoviče za způsobení vypuknutí COVID-19 na jeho výstavním turnaji a řekl, že Srbova omluva a následné dary klinikám jeho přestupky nevyrovnají.

Groth zejména kritizoval neochotu Novaka Djokoviče podstoupit test v Zadaru navzdory pozitivnímu testování Grigora Dimitrova, jednoho z účastníků Adria Tour.

'Je zodpovědný za vypuknutí COVID-19,' řekl Groth. „Mnoho lidí mělo v důsledku jeho události pozitivní test. Je mi jedno, jestli se omlouvá nebo daruje peníze klinikám. '
'Když ta párty pokračovala, zjevně se nebral ohled na zdraví lidí.' Nechal se testovat několik dní poté, co Grigor Dimitrov odhalil, že se nakazil virem. Novak měl jít příkladem. (Ale) to, co Novak udělal, má další důsledky. '

Groth věří, že nezodpovědné akce Novaka Djokoviče ztěžují turnaj, jako je US Open - který se má konat v srpnu - zavést bezpečnostní protokoly.

'Vezměte si například US Open,' řekl Australan. „Když vezmeme v úvahu hráče, podpůrný personál a organizátory, máte již více než 1 000 lidí, se kterými můžete mít přehled. Přidejte k tomu catering, zabezpečení a média. Ani jedna jediná osoba, která by šla do baru nebo klubu, nikdo, kdo by šel na Tinder, se připojil a ani jeden člověk nešel za přítelem na večeři. Jak to prosadíte a spoléháte na to, že lidé udělají správnou věc, když hráč číslo 1 na světě právě udělal to, co udělal?

Groth dále uvedl, že chyby Novaka Djokoviče jsou obzvláště škodlivé kvůli tomu, kolik ostatní hráči mohou ztratit. Aussie zdůraznil, že pokud Djokovič vynechá US Open kvůli tomu, co se stalo na Adria Tour, moc ho to neovlivní. Pokud by ale někdo z hráčů s nižšími hodnostmi byl nucen turnaj vynechat - nebo pokud by byl turnaj zcela zrušen - byla by to pro něj velká finanční rána.

jak léčit tenisový loket
„Pokud Novak zmešká US Open, jediná věc, kterou postrádá, je příležitost zvýšit počet Slamů, které má. Nepotřebuje peníze, nebude se starat. Nesnaží se dát jídlo na stůl domů nebo zaplatit hypotéku včas, “řekl Groth.
'Jeho chování je sobecké a tak nezodpovědné a ukazuje naprosté ignorování těch, kteří jsou na turné a žijí turnaj od turnaje.' Pokud chce být pouze č. 1 a žít podle svého způsobu myšlení - je to v pořádku. Ale pokud ano, odstupte z funkce prezidenta, “dodal.

Groth také vyšel na podporu svého krajana Nicka Kyrgiose, který byl velmi kritický při kritice Novaka Djokoviče. Ale zatímco dvaatřicetiletý Kyrgios aplaudoval, že mluví za správné věci, kritizoval ostatní hráče jako Grigor Dimitrov a Alexander Zverev za jejich roli ve fiasku Adria Tour a za nedodržování protokolů o sociální distancování.

'Právě teď žijeme v docela neuvěřitelné době,' řekl Groth. „Lidé s profilem musí být považováni za lidi, kteří dělají a říkají správnou věc. Lidé v těchto dobách hledají útěchu a vedení u svých idolů, takže díky bohu za Nicka Kyrgiose. '
'Vždycky jsem byl zastáncem Nicka, ale způsob, jakým tento týden hovořil proti Djokovičovi, Dimitrovovi, Alexandru Zverevovi a dalším, ukazuje, jaký typ člověka je.' Stojí si za tím, co je správné, “dodal.
'Lidé příliš často kritizují Nicka za jeho chování a připomínají mu jeho zodpovědnost jako veřejného činitele, takže doufám, že lidé dlouho nezapomenou na škody, které Novak napáchal,' pokračoval Groth.

Sam Groth nakreslil hranici mezi chováním Nicka Kyrgiose a tím, co udělal Novak Djokovic na Adria Tour, s tím, že mezi nimi není srovnání. Australan uvedl, že světová jednička ohrozila životy a zdraví lidí, k čemuž se Kyrgios nikdy nepřiblížil.

'To, co udělal Novak a jeho přátelé, je mnohem horší než cokoli, co kdy Nick udělal.' Nedá se to ani srovnávat. Nick nikdy neohrožoval zdraví a životy lidí. “

Groth, který odsuzuje akce Novaka Djokoviče na Adria Tour, na závěr zopakoval, že Srb musí převzít odpovědnost za kariéry, které ohrozil, a vzdát se předsednictví Rady.

„Novak Djokovic potenciálně způsobil nenapravitelné globální škody svému sportu a svým vrstevníkům. Pokud se sport brzy nemůže vzpamatovat, existuje skutečné riziko, že některé kariéry skončily. Kariéra samotných lidí, o které má Djokovič jako prezident hráčské rady údajně bojovat. Musí jít. '

Populární Problémy

Stefan Edberg prozradil, jak Roger Federer během svého pracovního partnerství vyměnil rakety a upravil svou hru. Edberg také dodal, že díky možnosti trávit čas s trenérem Federerem se cítil neuvěřitelně poctěn.

Rafael Nadal nedávno hovořil o svém pozoruhodném finále na Italian Open 2005, což byl jeho první titul v Římě. Španěl zvítězil nad argentinským Guillermem Coriou v 5 vyčerpávajících setech a rozhodujícím setbreaku setů.

Video: Roger Federer trefil Ball Boy na špatném místě

Browns and Bengals se v 7. týdnu setkávají na bitvě ve státě. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online, pokud nemáte kabel.

Řízení pod vlivem alkoholu je nebezpečná a smrtící praktika, kterou bychom se měli všichni zavázat zastavit. Naštěstí je to problém, který můžeme správnými kroky výrazně omezit. Můžete se cítit bezmocní pomáhat, ale to vůbec není pravda! Děláním...

Bianca Andreescu nedokázala vyhrát ze sestavy proti Simoně Halepové ve finále WTA poté, co Elina Svitolina porazila Karolinu Plíškovou.