Pete Sampras tvrdí, že si nikdy nepředstavoval, že by všichni 3 Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče překročili jeho grandslamový součet

Novak Djokovič pózuje se svým 20. grandslamovým titulem

Novak Djokovič pózuje se svým 20. grandslamovým titulem

Novák Djokovic porazil Matteo Berrettini ve finále Wimbledonu v neděli zpečetit svůj 20. grandslamový titul. S výhrou Srb remizoval s Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem na 20 Majors.

Čtvrtým nejúspěšnějším hráčem, pokud jde o grandslamové tituly, je Pete Sampras, který vyhrál svůj 14. major na US Open 2002, než jej označil za den. Federer byl prvním hráčem, který překonal Samprasův rekord, když vyhrál Wimbledon v roce 2009. Nadal překonal americkou bilanci triumfem na Roland Garros v roce 2017.

Djokovič mezitím vyhrál svůj 15. Slam na Australian Open v roce 2019.

V nedávném rozhovoru s Christopherem Clareyem z New York Times Sampras žasl nad výkony, kterých dosáhli Federer, Djokovič a Nadal. Sedminásobný wimbledonský šampion tvrdil, že si nikdy nepředstavoval, že by ho tři hráči překonali v žebříčku Grand Slam do dvou desetiletí po jeho odchodu do důchodu.

Jsem prostě ohromen touto generací, Řekl Sampras . Kdybyste se zeptali, když odcházím se 14 velkými společnostmi, jestli mě v příštích 15 až 19 letech projdou tři kluci, řekl bych, že v žádném případě.

Sampras dále poukázal na to, jak byli Federer, Nadal a Djokovič ořez nad zbytkem pole. Čtrnáctinásobný major šampion věří, že Big 3 zjistilo, že je 'snazší' ovládnout turné kvůli jejich zkušenostem, talentu a fyzické zdatnosti.

Všichni hrají stejně, ale existují jen tři kluci, kteří v tom byli mnohem lepší, řekl Sampras. V některých ohledech je snazší ovládnout nebo přinejmenším je pro mladé kluky těžší překonat tyto hráče se zkušenostmi, talentem a atletickými schopnostmi, které to dokážou udržet set po setu po setu.

Může Novak Djokovič dokončit svou kariéru s dvakrát větším počtem Slamů než Pete Sampras?

Novak Djokovič a jeho tým pózují s wimbledonským titulem

Novak Djokovič a jeho tým pózují s wimbledonským titulem

Může Novak Djokovic ukončit svou kariéru alespoň s 28 grandslamy? Srb, kterému je 34 let, vypadá dostatečně fit, aby mohl dalších pět let soutěžit na nejvyšší úrovni. Během tohoto období bude Federer definitivně v důchodu a Nadal jej pravděpodobně bude následovat.

Zatímco Next Gen bezpochyby zlepší jejich hru a začne vyhrávat Slamy, Djokovic by stále mohl být tím mužem, kterého lze porazit na Australian Open a Wimbledonu. Vzhledem k formě, v jaké je, mohl také v příštích letech získat několik titulů na US Open a také Roland Garros.

I kdyby tedy světová jednička v příštích čtyřech letech vyhrála dva Slamy ročně, skončil by s 28 Majory, což je přesně dvojnásobek Samprasova konečného výsledku.

Populární Problémy

Jak nosit společenské šaty. Shift šaty jsou neuvěřitelně univerzální a lze je nosit do práce, o víkendu nebo na večírky. Tento styl oblékání tradičně visí volně na ramenou a padá přímo dolů. Nedávno však ...

UNC přebírá Texas A&M v Orange Bowl 2021 v sobotu večer. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos hry online.

Jak zajistit, aby hra byla pro kočku věrná. Zjednodušení hry pro vaši kočku je snadné. Hračky jako péřové hůlky, lasery a automatizované myši mohou stimulovat lovecké instinkty vaší kočky. Tyto hračky můžete použít k obohacení doby hraní o ...

Jak jíst Daikon. Daikon, což v japonštině znamená „velký kořen“, je dlouhý, tenký a béžový bratranec purpurové ředkvičky. Balí jemně pikantní punč a často se používá v asijských pokrmech. Ale daikon lze zapracovat do vašich receptů v ...

Vytváření dredů je dlouhý, přirozený proces, který začíná rozdělením vlasů na stejné části a pomáhá vlasům „zafixovat“ se na místě. Jakmile se dredy vytvoří, vytvoří univerzální účes s nízkou údržbou. Přečtěte si o ...

Jak si vyrobit domácí sýrové hranolky. Hranolky z domácího sýra jsou skutečným pohodlným jídlem! Tyto lahodné recepty jsou rychlé, snadné a vyžadují pouze základní spíž. Hranolky upečte v troubě a poté horké hranolky pokapejte sýrovou omáčkou ...