Plíšková končí naději na showdowny sester Williamsových

5. září 2016; New York, NY, USA; Americká Venus Williamsová zasáhne Karolinu Plíškovou z České republiky v osmý den tenisového turnaje U.S. Open 2016 v Národním tenisovém centru USTA Billie Jean King. Povinný kredit: Robert Deutsch-USA TODAY Sports

5. září 2016; New York, NY, USA; Americká Venus Williamsová zasáhne Karolínu Plíškovou z České republiky v osmý den tenisového turnaje U.S. Open 2016 v Národním tenisovém centru USTA Billie Jean King. Povinný kredit: Robert Deutsch-USA TODAY Sports

Steve Keating

NEW YORK (Reuters)-Karolina Plíšková zmařila jakoukoli šanci na další sesterský souboj Flushing Meadows, když si v pondělí připsala dramatickou výhru 4-6 6-4 7-6 (3) nad šestou nasazenou Venus Williamsovou, aby se dostala do čtvrtfinále US Open- finále.

Jako 36letá a nejstarší zbývající hráčka remízy Williamsová bojovala až do hořkého konce, protože její 24letá česká soupeřka potřebovala pět zápasů a téměř dvě a půl hodiny na kypícím stadionu Arthura Ashe odložit dvojnásobného šampiona.

Kromě napětí měla Williamsová také vlastní příležitost k dosažení bodu, který nedokázala proměnit.

'Můžete mít pár dobrých zápasů, ale vyhrát takovéto zápasy, to nějakou dobu trvá,' řekla Plíšková, která si vybudovala pověst grandslamového hráče, který nikdy nedosáhl třetího kola až do letošního US Open.

'Určitě musíte mít zkušenosti na velkých pódiích, na velkých turnajích.' To byla největší scéna, kterou jsem hrál. Ve Státech, zjevně proti americké dívce, jsem věděl, že to bude těžké.

stream hry o trůny epizoda 4

'Ale já jsem jen chtěl porazit ji, ne dav, (to) není možné porazit 23 000 lidí.'

Od té doby, co byla odhalena remíza, kroužili tenisoví fanoušci potenciální semifinále mezi nejslavnějšími sourozenci tohoto sportu na největší scéně amerického tenisu, kde se světová jednička Serena a Venus setkala pětkrát, z toho dvakrát ve finále.

Nyní je to desátá nasazená Plíšková, která bude ve čtvrtinách hrát s Polkou Agnieszkou Radwanskou nebo Chorvatkou Ana Konjuhovou, která by potřebovala dokončit dvojku Williamsové, aby dosáhla svého prvního grandslamového finále.

Serena, která chtěla pokračovat ve své cestě za rekordním sedmým titulem na US Open, si rezervovala místo v posledních osmi s nemilosrdným vítězstvím 6-2 6-3 nad kazašskou Yaroslavou Shvedovou a uspořádala setkání s rumunskou pátou nasazenou Simonou Halepovou.

co je plátek v tenise

RYTÍCÍ BITVA

Zápas mezi Plíškovou a Venus Williamsovou začal vlažně, ale když oba hráči dosáhli třetího setu, oba našli svůj rytmus a povýšili zápas na strhující bitvu nejvyšší kvality.

Když Plíšková sloužila k udržení zápasu v poměru 4: 5, měla Williams první šanci soutěž uzavřít, ale nedokázala proměnit, protože Češka se bránila v prodloužení soutěže.

Pokud byly nějaké dotazy ohledně toho, jak urputně hoří konkurenční požáry ve Williams po 18 U.S.Open, odpověděla na všechny v 11. hře.

Když Plíšková vedla 6: 5, 40: 0, nebojácný Williams vybojoval tři mečboly, aby si vynutil tie-break.

'Jen abys dál bojoval a nikdy se nevzdával,' řekl Williams. `` To bylo v tu chvíli rozhodně moje smýšlení. Jen se snažte udržet vítězné body. '

V tie-breaku Williamsové nedojel ani tak plyn, jako nápady proti Plíškové, která na letošní závěrečný grandslam přišla z největšího vítězství své kariéry v Cincinnati, kde ve finále naštvala německou Angelique Kerberovou.

I tak by Plíšková potřebovala další dva mečboly, Williams první zachránil pomocí výzvy, než na další odpověděl.

(Úpravy Frank Pingue a Mark Lamport-Stokes)

Populární Problémy

ASU a Ohio State se v pondělí večer setkávají v obrovské zápasnické bitvě Top-5 v Columbusu. Zde je návod, jak sledovat zápas online bez kabelu.

Hydrokéla je tekutinou naplněný vak v šourku muže-v podstatě záloha tekutiny kolem jednoho nebo obou varlat. Https://emedicine.medscape.com/article/438724-overview Tento stav je relativně běžný, odhaduje se % z ...

Jak na Flintknap. Pazourkový knapper je jedinec, který tvaruje kámen procesem klepání nebo úderu jiným předmětem (redukce litiky). Lidská rasa byla až do objevení tavení běžnou dovedností a spoléhala na tuto techniku ​​...

Tito hráči se dostali na první místo žebříčku, ale nedokázali získat titul US Open.

Už jste si někdy koupili nové boty, abyste zjistili, že tkaničky jsou příliš dlouhé? Nejen, že na ně můžete šlápnout a způsobit poškození, můžete narazit na extra délku a zranit se. To ale neznamená, že máte ...

Jak používat šicí stroj. Pro ty z nás, kteří nevědí, jak je používat, mohou šicí stroje vypadat děsivě složitě. Nenechte se však strachem z neznámého stroje a sady dovedností odradit od vytváření nádherných textilních divů! Použití...