Stan Wawrinka ukázal prstem na svůj chrám a připomněl nám, že všechny bitvy se vyhrávají v hlavě

Stan Wawrinka ukazováčkem

Stan Wawrinka byl na místě na US Open

Každá bitva je vyhraná a prohraná v hlavě. I přes brutální fyzičnost sportu jde o jeden drobný fakt, který dokáže dokázat největší rozdíl v jakémkoli duelu-který z těchto dvou bojovníků je mentálně dostatečně silný, aby zápas přežil.

Znovu a znovu jsme byli svědky toho, jak si sportovec vybudoval obrovský náskok, aby se toho nakonec vzdal. Tenis není výjimkou.

Serena Williamsová je možná největším příkladem toho, jak zásadní roli hraje duševní síla. Vyhrála nespočet bitev, když jela jen na své naprosté vůli a neochvějném odhodlání okusit úspěch, i když na hřišti vypadala fyzicky nepohodlně.

Na opačném konci spektra je nově korunovaný šampion US Open dvouhry mužů Stan Wawrinka. Vlastnil zbraně, aby rozbil jakéhokoli aktivního rivala, většinou to byl jeho riskantní mentální přístup, který ho tolikrát zklamal.

Švýcar byl dlouho známý tím, že žil ve stínu svého slavnějšího krajana Rogera Federera, a byl označen za jednoho z průměrných kluků na Tour. Stejně jako spousta ostatních jeho vrstevníků byl hráč narozený v Lausanne považován za nebezpečného plováka při jakémkoli losování, který může způsobit několik rozrušení, ale nemůže jít celou cestu.

2013: Když jeho neuvěřitelná renesance dobře a skutečně začala

Vstoupil kouzelnický kouč Magnus Norman, bývalý finalista French Open. Dynamika mezi trenérem a jeho svěřencem má zásadní význam pro položení základů úspěchu. Změnu ve Stanových výsledcích nezpůsobilo jen to, že si více zakousl do forhendu nebo přísnější kondiční režim.

Aby hráč naplnil svůj potenciál pod vedením svého mentora, musí se zcela odevzdat. Nezpochybnitelná víra a vzájemná důvěra jsou největšími předpoklady rozkvětu každého vztahu. Trenér by měl svého chráněnce povzbudit, aby mu odhalil jeho zranitelnosti, aby mohl odstranit všechny své pochybnosti a poslat ho na kurt, plně soustředěný s jasnou vizí.

Norman byl tím vším a mnohem více. Do Stana vložil úroveň pohodlí, aby se na něj mohl obrátit o každou radu, aby na hřišti předvedl to nejlepší. Švéd dokázal vyvolat Wawrinku, kterou jsme nikdy předtím neviděli - ten, kdo si věří, bez ohledu na to, jak může být soupeř přes síť neporazitelný.

Jediné přepnutí vypínače uvnitř švýcarské mysli došlo k úžasné transformaci. S nebývalým zápasovým temperamentem poprvé začal prosazovat zavedené hvězdy v roce 2013, aby oznámil svůj příchod na nejslavnější etapu tohoto sportu tím, že v roce 2014 získal titul Australian Open.

Přesto Wawrinka pro mnohé nadále zůstávala záhadou a nevyřešenou hádankou

Přes všechny jeho ohromující výkony a úžasné oživení kariéry to byla spousta šokujících porážek, které se daly těžko pochopit a dokonce vysvětlit. Zvažte jeho úplně první Slam zápas poté, co vyhrál svého prvního majora. Na French Open 2014, kdy přišel do claycourt Major po vítězství na Masters v Monte Carlu, byla od Švýcarů očekávání přirozeně vyšší.

Wawrinka se ale poté zařadil na třetí místo, v prvním kole udělal klidný výjezd a prohrál se světovou jedničkou 41 Guillermo Garcia-Lopez.

Jednou pro své kritiky usnadnil označit jeho výhru nad zraněním zad Rafaelem Nadalem na finále Australian Open za šťastnou náhodu a vyhodit ho jako pouhý jednolamový zázrak. Wawrinka však pracuje svými vlastními záhadnými způsoby, které by pro ostatní bylo nemožné pochopit.

Odsunul tu hořkou vzpomínku na jeho žal Roland Garros, aby se vrátil hned příští rok, aby získal titul. Wawrinka v úžasném projevu moci a velkého srdce odepřel horkému favoritovi Novakovi Djokovičovi titul a prodloužil tak Srbovi čekání na tolik žádaný Career Slam o další rok.

Také si přečtěte: US Open deník: Stan Wawrinka znovu odhaluje svou šílenou zvířecí stránku a nejsme všichni privilegovaní?

Na rozdíl od předchozího roku třicetiletý hráč nezískal ani jeden antukový titul před přípravou na French Open v roce 2015. Dokázal však čtrnáct dní udržet mysl na správném místě, aby mohl naprosto omráčit. svět.

Nebylo to však snadné. Když si Wawrinka uvědomil závažnost situace, než odehrál své první finále v Paříži, byl uznán za nervy. 15 minut před vstupem na kurt ho sevřela tréma. Pak už bylo na jeho vždy spolehlivém průvodci Normanovi, aby ho uklidnil.

Vzácná řeč o pepři přinesla uklidňující účinek a probudila v něm šampiona. I když později pokračoval v připouštění prvního setu proti Djokovičovi, Normanova slova udělala své kouzlo. Švýcar v něm našel vnitřního válečníka, protože poté neztratil ani jeden set.

Jeho nepředvídatelnost je tím, co ho ještě více fascinuje sledovat. Protože má schopnost zesměšňovat všechny předpovědi před turnajem, Stan je možná nejzajímavějším hráčem, který je v současné době na ATP Tour, zvláště v Slams.

sady v tenise

I jeho trenér po triumfu na French Open upozornil, že právě díky tomu je velmi zajímavý.

Je to velmi zajímavý hráč na sledování, protože nikdy nevíte, co můžete očekávat. Tento týden jsme viděli velikost Stana, ale příští týden to mohlo být něco jiného.

Populární Problémy

Existuje mnoho druhů gumy a každý druh bude ovlivněn čisticími prostředky jinak. Obecně platí, že standardní čisticí prostředky jsou pro většinu běžných kaučuků bezpečné, ačkoli drsné chemikálie, jako je bělidlo, mohou způsobit prasknutí gumy, ztrátu ...

Vše, co potřebujete vědět o zápase druhého kola Serena vs Bouchard ve 4. den.

Jak vystřelit z pušky. Zapomeňte na to, co si myslíte, že znáte z videoher a filmů: naučit se správně střílet z pušky vyžaduje cvičení, přípravu a bezpečnost. Naučit se základy formy vám pomůže vyvinout správné základy pro ...

Jak natáhnout loket. Existuje řada různých důvodů, proč možná budete muset natáhnout loket. Zranění lokte nebo dolní části paže, jako je tenisový loket nebo pravidelné sportovní aktivity, jako je bojová umění, mohou vyžadovat pravidelné ...

Jak nosit společenské šaty. Shift šaty jsou neuvěřitelně univerzální a lze je nosit do práce, o víkendu nebo na večírky. Tento styl oblékání tradičně visí volně na ramenou a padá přímo dolů. Nedávno však ...