„Oblečte si indickou košili na záda a vlajku na oblohu, nic mě nezastaví“ - Leander Paes

Leander Paes je známý tím, že při hraní za tuto zemi zvýšil svoji hru o několik stupňů

Leander Paes je známý tím, že při hraní za tuto zemi zvýšil svoji hru o několik stupňů

Indická tenisová hvězda Leander Paes nedávno zmínil, že do toho dává všechno, když reprezentuje svou zemi v Davisově poháru nebo na více sportovních akcích, jako jsou olympijské hry a asijské hry.

Leander Paes dlouze hovořil o své úžasné tenisové kariéře, včetně jeho tendence pozvednout svoji hru pokaždé, když reprezentuje zemi, během výhradní interakce s Indranil Basu na Sportskeeda Live.

Sedmačtyřicetiletý veterán byl dotázán na rozdíl v intenzitě, který je evidentní, když hraje na turnajích ATP ve srovnání s tím, když reprezentuje Indii v Davisově poháru.

Leander Paes odpověděl, že ho nelze zastavit, kdykoli si oblékne indický dres nebo uvidí vlajku Inda vlající na obloze.

'No, dal jsi mi indiánskou košili na záda a vztáhl jsi na oblohu vlajku Inda, nic mě nezastaví.'

Leander Paes zdůraznil, že hrdost na to, že reprezentuje zemi, k němu přišla díky jeho rodové linii, protože pochází z rodiny velkého bengálského básníka Michaela Madhusudana Dutta. Jeho matka Jennifer Paes je bývalý kapitán indického basketbalového týmu a jeho otec Dr. Vece Paes byl bronzovým medailistou v hokeji na olympijských hrách v Mnichově 1972.

„Většina lidí tomu opravdu rozumí, chápou, že pocházím z rodiny vlastenců, chápou, že pocházím z rodové linie lidí, kteří hráli za zemi, kteří za tu zemi bojovali, ať už to byl Michael Madhusudan Dutt. „Ať už to byla moje máma, která řídila indický basketbalový tým, zda to byl můj táta, který získal bronzovou medaili na olympijských hrách v Mnichově 1972.“

Bronzový medailista z olympijských her v Atlantě 1996 také poukázal na to, že byl počat během čtyřletých her v roce 1972, což pravděpodobně dále přispívá k jeho lásce k národu.

'A také skutečnost, že jsem olympijské dítě, jsem počala v Mnichově a narodila se v červnu 1973. Myslím si, že existuje přirozenost, která je velmi plynulá, takže s ní ve skutečnosti nebojuji ani se nehádám s lidmi, kteří ano.' nerozumí tomu, protože prostě nevědí. Pro mě je to něco, co mě ohromně pohání. '

Leander Paes o své fascinaci olympijskou medailí

Leander Paes přinesl Indii pro olympijské hry 1996 bronzovou medaili

Leander Paes přinesl Indii pro olympijské hry 1996 bronzovou medaili

Leander Paes prozradil, že jako malý chlapec bude každý víkend leštit olympijskou medaili svého otce.

'Kdykoli v neděli ráno jsem leštil otcovu medaili, vytáhl plechovku Brasso a malý hadr a seděl jsem doma na podlaze a leštil jeho medaili, dokud nezářila tak jasně.'

Sedminásobný olympionik prozradil, že by ho olympijská medaile vždy fascinovala i přes řadu dalších trofejí v jejich domácnosti.

'Zeptal bych se ho, co znamená bohyně Athény, a o stužkách.' Byl jsem velmi fascinován a ze všech trofejí mé matky, ze všech trofejí mého otce a v domě jich bylo dost, tato olympijská medaile opravdu vynikla a vždy jsem chtěl jednu vlastní. '

Leander Paes se podepsal prohlášením, že jeho jediným životním cílem bylo reprezentovat Indii na olympijských hrách, Davisově poháru nebo Asijských hrách, což je pravděpodobně důvod, proč má na svém kontě dva světové rekordy.

`` Celý můj životní nasazení a tvrdá práce směřovaly k hraní za tuto zemi, ať už jde o olympijské hry, Davis Cup nebo Asijské hry. A existuje důvod, proč v tom mám dva světové rekordy, protože jsem tomu zasvětil celý svůj život. '

Leander Paes je jediným Indem a jediným tenistou na světě, který se zúčastnil sedmi olympijských her a doufal, že svůj běh na olympiádě v Tokiu 2021 prodlouží. Osmnáctinásobný grandslamový šampion také zaznamenal světový rekord 45 vítězství ve dvouhře Davis Cupu.


Populární Problémy

Nadal jako teenager získal neuvěřitelných 16 titulů; zde jsou jeho nejvýznamnější.

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o pojmu míč v tenise. Poskytujeme jasnou definici, příklady koule ve větě a odpovědi na běžné otázky.

Maraton olympijských her mužů se koná v sobotu (v amerických časových pásmech). Zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat živý přenos ze závodu online.

Intervalový trénink s vysokou intenzitou (HIIT) je oblíbený styl cvičení, kde střídáte období dynamického cvičení s krátkými přestávkami. Na rozdíl od konkrétnějších tréninků, jako je Tabata, nabízí HIIT spoustu svobody a všestrannosti v závislosti na ...

Teenage sensation Coco Gauff se ve středu ve druhém kole Roland Garros setkává s kvalifikantkou Martinou Trevisanovou. Gauff předvedl vynikající debut v Paříži a hned v úvodním kole vyřadil nasazenou jedničku Johanna Konta.

Simona Halepová čeká v největším zápase kariéry Amandy Anisimovy. Profilujeme 17letou dívku, která se proslavila v Paříži.