Rozpis losování mužů na Australian Open 2016: Je na čase začít tomu říkat Novak Djokovic Open?

Novak Djokovic 2015 Australian Open

Novak Djokovic s trofejí Australian Open 2015

Wimbledon má svou historii a prestiž, French Open má vyčerpávající, gladiátorské divadlo a US Open má veškerý lesk a půvab. Co má Australian Open?

Něco, v co nikdo z ostatních tří Slamů nemůže doufat, že bude mít: platforma pro všechno, co se odehrává v tenisové sezóně. Výsledky na Australian Open obvykle udávaly tón po zbytek roku, kdy velcí vítězové Down Under nesli svou důvěru kupředu-někdy se dokonce obrátili ve všech skvělých sezónách na pozadí tohoto počátečního průlomu.

Kdo tedy letos zaregistruje ten zásadní výkon posilující důvěru v Melbourne? Toto desetiletí bylo v Melbourne fandit jakémukoli hráči, který se nejmenoval Novak Djokovic, natolik, že se ozývaly výzvy k přejmenování turnaje na „Novak Djokovic Open“. Ale jak se říká klišé, v tenise se může stát cokoli, takže zde je rozpis losování mužů:

První čtvrtina: Juggernaut Djokovic kráčí dál (a dál a dál a dál ....?)

Vyřaďme tady všechny riffy a přejdeme rovnou k věci: je v okolí Djokovic někdo, kdo vypadá byť jen vzdáleně, aby dokázal sesadit světovou jedničku ze svého bidýlka? Krátká odpověď - ne.

Srb začíná proti talentovanému korejskému mladíkovi Hyeonovi Chungovi, ale nečekejte, že teenager ještě vyzve nejlepší kluky. Andreas Seppi, Gilles Simon a Ivo Karlovic jsou některé z dalších překážek na cestě Djokoviče, ale pokud Karlovic nevyhraje své první tři zápasy A poté nepodá ze stromu, brání špičkovému týmu v postupu do čtvrtfinále jen málo.

Na druhé straně čtvrtiny je téměř zapomenutý Kei Nishikori, jehož vítězství nad Djokovičem vypadá na US Open jako před generací. Japonec jako vždy bojoval se zraněními a do Melbourne vstupuje s velmi malou hybností. Zdálo by se, že by to otevřelo dveře všem ostatním uchazečům zde ... pokud tam byli.

Dalším nejvyšším semenem v Nishikoriho sekci je Jo-Wilfried Tsonga, kterému se v minulosti v Melbourne dařilo, ale letos přichází sotva sebejistě. Guillermo Garcia-Lopez a Benoit Paire se zde také ocitli, ale ani jeden není známý tím, že by na Slamech fungoval obzvlášť dobře (kromě Paireho běhu na US Open v loňském roce).

Jsem téměř v pokušení vybrat Nishikoriho protivníka v prvním kole, Philippa Kohlschreibera, jako temného koně, který se vynoří z této sekce. Ale místo toho půjdu se známým množstvím a budu se bát, že bývalý finalista Tsonga bude pátou obětí Djokoviče na tomto turnaji.

Predikce: Djokovič def. Tsonga

Temný kůň: Benoit Pair

Druhá čtvrtina: Federer a Berdych čelí skupině smrti

Roger Federer Australian Open 2016

Úsměv Rogera Federera pravděpodobně zmizel, když viděl jeho remízu

V poslední době panuje společná shoda v tom, že pokud Federer někdy vyhraje další Slam, bude potřebovat opravdu dobré losování, které mu pomůže. Podle této logiky rozhodně letos nevyhraje nepolapitelného 18. majora v Melbourne, protože se umístil ve čtvrtině, které by se v případě fotbalového turnaje říkalo „skupina smrti“.

Federer začíná proti zdánlivě neškodnému Nikolozovi Basilashvilimu, ale poté se postaví řadě vrahů protihráčů: Alexandr Dolgopolov (2r), Grigor Dimitrov (3r) a David Goffin nebo Dominic Thiem (4r).

Na druhé straně čtvrtiny to Tomáš Berdych nemá o moc jednodušší - zatímco on začíná přímočarým zápasem proti indickému Yuki Bhambri, ve třetím kole by mohl narazit na Nicka Kyrgiose a Marina Cilice, Borna Corica nebo Roberta Bautistu -Agut ve čtvrtém.

Pokud Federer a Berdych překonají všechny tyto překážky, budou odměněni čtvrtfinále proti sobě-zápas, který není v současné době pro oba zvlášť příznivý.

Predikce: Federer def. Kyrgios

legální podání ve stolním tenise

Temný kůň: Borna Coric

Třetí čtvrtina: Nadal se vrací čelit svým duchům

Rafael Nadal

Rafael Nadal má v poslední době několik důvodů k úsměvu, ale pouze tehdy, když není poblíž Djokovič

Jednou z největších otázek směřujících do roku 2016 bylo, jak dlouho bude Rafaelovi Nadalovi trvat, než si obnoví své místo mezi nejlepšími 4. A jeho první letošní turnaj na turnaji Qatar Open v Dauhá poskytl několik odpovědí, ale také zvýšil ještě pár otázek.

Zatímco se zdá, že Španěl znovu objevil svou pověstnou schopnost vyhrávat zápasy čistou drtí, i když není na tom nejlépe, jeho bezvýchodný výkon proti Djokovičovi ve finále nás všechny donutil přemýšlet, zda ještě někdy vyzve Srba. Naštěstí pro něj Djokoviče neuvidí nikdy před finále, takže je to polovina již vyhrané bitvy.

Nebo je to? Nadal začíná proti Fernandovi Verdascovi, muži, který v semifinále 2009 nezapomenutelně natáhl Španěl na jeho absolutní hranici. Gael Monfils číhá i v této sekci, stejně jako Kevin Anderson - oba soupeři, kteří by mohli Nadala trápit, alespoň na papíře. Ale čtrnáctinásobný šampion Slam by měl být i nadále favorizován na postup do čtvrtfinále, kde by věci mohly být OPRAVDU zajímavé.

Uhodli jste správně; mužem plánovaným na setkání s Nadalem v 8. kole není nikdo jiný než Stan Wawrinka, který z Australian Open udělal v posledních letech něco domácího Slamu. Ale švýcarská cesta není žádná procházka po dortu; mezi spoustou velkých serverů, kterým mohl čelit, jsou Lukas Rosol nebo Jack Sock (potenciálně ve třetím kole) a Milos Raonic nebo Victor Troicki (ve čtvrtém).

Pokud skutečně dosáhneme čtvrtfinále Nadal-Wawrinka, duchové finále 2014 by mohli být navždy vyhnáni.

Predikce: Nadal def. Wawrinka

komprese pro tendonitidu lokte

Temný kůň: Jack Sock

Čtvrtá čtvrtina: Je gól č. 1 Andyho Murraye ztracený?

Andy Murray Australian Open 2016

Andy Murray by musel hrát nejlepší tenis svého života, aby dosáhl svého cíle sesadit Novaka Djokoviče

Andy Murray zaznamenal, že vítězství na Australian Open je jeho 'Ne. 1 gól tento rok. A není těžké pochopit proč; kdyby kdokoli z nás prohrál čtyři finále na jednom majoru, chtěli bychom se dostat také na desku vítězů.

Ale jak realistický je ten cíl, když Skot ví, že by mohl turnaj opustit v polovině cesty, pokud by jeho žena porodila? A co je ještě důležitější, opravdu věří, že je dost dobrý na to, aby vyhrál, vzhledem k tomu, že ano veřejně vyjádřil naději že by Djokovičova mimosvětská úroveň hry brzy klesla?

Zdá se však, že Murrayova remíza mu trochu zachránila život. Svou kampaň zahajuje proti Alexandru Zverevovi, talentovanému teenagerovi, kterého Skot minulý týden hravě porazil na Hopmanově poháru, a nezdá se, že by se do čtvrtého kola, kde by mohl čelit Bernardu Tomicovi nebo Fabio Fogninimu, mohl stát velký problém.

Murrayův potenciální čtvrtfinálový soupeř David Ferrer také nevypadá jako nepřekonatelná překážka. Ferrer nikdy nebyl velkým hráčem velkých zápasů a právě prohrál v semifinále Aucklandu, turnaji, který v průběhu let téměř vlastnil.

V tomto čtvrtletí však existuje několik pozoruhodných jmen. Lleyton Hewitt, hrající poslední turnaj své kariéry, se v 1. kole utká se svým krajanem Jamesem Duckworthem a poté by mohl narazit na Ferrera. A John Isner, který zaujal svou stabilní hrou v minulé sezóně, má podle všeho relativně jasnou cestu až do třetího kola, kde by mohl narazit na Feliciana Lopeze.

Mohl by některý z těchto pánů vykolejit Murrayův otevřený cíl? Nepravděpodobně.

Predikce: Murray def. Isner

Temný kůň: Bernard Tomic

Semifinálové tipy: Djokovic poraz. Federer, Murray def. Nadal

Předpokládaný šampion (takhle se těžko předpovídá): Novak Djokovic

Populární Problémy

Takto můžete sledovat premiéru 5. série seriálu '90 Day Fiancé: Happily Ever After' online, bez kabelu.

Jak se vycvičit na špiona. Potřebujete se naučit něco, co vám vaše rodina neřekne? Nebo jste jen opravdu zvědaví? Přečtěte si tento článek a získejte pár úžasných tipů. Procvičte si tipování kolem. Zvláště pokud máte dřevěné podlahy ....

Chrámová póza je jógová póza pro začátečníky, kterou můžete použít jako součást řady několika póz jako součást celkové praxe jógy nebo jako samostatné cvičení. Chrámová póza působí na celou spodní část těla, s důrazem na ...

Jak hrát raketu. Racquetball může být skvělý způsob, jak cvičit při budování vztahů se svými přáteli nebo kolegy. Tento sport se učí poměrně snadno a dá se hrát s minimálním vybavením. Pokud se naučíte základní ...