Jak složit papír pro trojnásobné brožury

Trojnásobná brožura je skvělý způsob, jak uspořádat spoustu informací na jeden list papíru. Příprava tohoto typu letáku je neuvěřitelně snadná a jakmile techniku ​​uvedete dolů, budete se moci rozdělit do více jedinečných stylů, jako je brožura ve tvaru Z.tenisový tetherball

Metoda 1 ze 3: Skládání brožury

 1. 1 Pořiďte si 8 1/2 list papíru o rozměrech 22 x 28 cm. Pokud plánujete tisk brožury, měli byste ji nejprve navrhnout na počítači a poté vytisknout. Klikněte zde naučit se jak. Pokud chcete brožuru psát a kreslit ručně, vytáhněte papír a pokračujte ve čtení!
  • Těžší papír, například karton, bude vypadat hezčí, ale můžete použít i jiné druhy papíru.
 2. 2 Umístěte papír na rovný povrch a orientujte jej na šířku. Krátké okraje by měly být na levé a pravé straně papíru. Jeden z dlouhých okrajů by měl směřovat k vám. Pokud jste již na papír napsali, ujistěte se, že strana, kterou chcete mít uvnitř, směřuje k vám.
 3. 3 Papír rozdělte na třetiny pomocí tužky a pravítka. Umístěte pravítko podél horního okraje papíru. Udělejte 2 značky podél horního okraje papíru. První značka by měla být 1/3 cesty přes pravítko a druhá značka by měla být 2/3 cesty napříč.
  • Můžete na to koukat. Pokud chcete být přesnější, pomocí kalkulačky zjistíte, co přesně je 1/3 z 11.
  • Zvažte umístění druhé značky o několik milimetrů blíže k pravé straně papíru. Panel se tak trochu zúží a snáze složí.
 4. 4 Přeložte pravou stranu papíru doprostřed pomocí značky tužky jako vodítka. Pomalu skládejte pravou stranu papíru na 1/3 cesty a jako vodítko použijte značku tužky. Ujistěte se, že horní a spodní hrana horní vrstvy papíru odpovídá spodní vrstvě papíru. Vyostřete záhyb tím, že po něm přejdete nehtem.
  • Pokud jste udělali obě značky přesně v 1/3 a 2/3 bodech, měl by se okraj zarovnat s první značkou, kterou jste udělali.
  • Pokud jste udělali druhou značku blíže k pravé straně papíru, pak okraj papíru nedosáhne úplně první značky, kterou jste vytvořili.
 5. 5 Opakujte postup pro levou stranu papíru. Přesuňte levou stranu papíru těsně za střed a jako vodítko použijte značku tužky. Zkontrolujte, zda je okraj zarovnán se přeloženým okrajem na pravé straně papíru. Vyrovnejte záhyb a poté jej naostřete nehtem.
 6. 6 Znovu vyrovnejte a pomačkejte boční okraje a poté vymažte značky tužky. Spusťte nehet nahoru a dolů po levém a pravém přeloženém okraji papíru. Rozbalte brožuru a vymažte značky tužky, které jste vytvořili dříve.
 7. 7 Napište podle potřeby do své brožury. Většina lidí dělá kryt na přední straně levého bočního panelu, ale místo toho ho můžete udělat napravo. Když složíte brožuru zpět nahoru, složte stranu s krytem jako poslední, aby skončila nahoře. reklama

Metoda 2 ze 3: Digitální design vaší brožury

 1. 1 Vytvořte nový dokument ve stylu na šířku se 3 sloupci. Otevřete nový dokument naprogram pro úpravu slov. Změňte orientaci papíru na šířku a přidejte 3 sloupce. Každý z těchto sloupců (včetně okrajů) vytvoří 1 panel.
  • Zkontrolujte, zda je formát papíru nastaven na 8 1/2 o 22 palců o 28 cm.
  • Jak to provedete, závisí na typu programu pro úpravu obrázků, který používáte. Podívejte se do uživatelské příručky/části nápovědy k vašemu programu.
  • Alternativně můžete hledat trojnásobné rozložení brožury v sekci šablony vašeho programu pro úpravu slov.
 2. 2 Vyberte boční panel, který bude na vnitřní straně brožury. Trojnásobná brožura se skládá ze 3 panelů: levého, středního a pravého. Levý a pravý panel se navzájem překrývají. Uvnitř můžete mít buď levý nebo pravý panel; Na tom nezáleží.
  • Pokud nejprve složíte levou stranu papíru, stane se z tohoto panelu vnitřní panel. Pokud nejprve složíte pravý panel, pak že panel se stane vnitřním panelem.
 3. 3 Vnitřní panel zúžte než ostatní 2 panely. Po složení papír zabírá místo. Pokud neuděláte 1 panel užší, nebude brožura vypadat, ani když ji složíte. Udělejte 1 z bočních panelů široký 3,625 palce (9,21 cm) a další 2 panely široké 3,688 palce (9,37 cm).
  • Šířky sloupců můžete upravit pomocí nastavení. Pokud ho nemůžete najít, přesuňte posuvníky podél pravítka v horní části stránky.
 4. 4 Přidejte druhou stránku na zadní stranu brožury. Vaše brožura bude složena ze 6 panelů, z nichž 3 jsou v přední části brožury a 3 vzadu. Na všech 6 těchto panelů můžete něco napsat, nebo můžete nechat zadní středový panel (panel 5) prázdný.
  • Panely 1, 2 a 3 budou vytištěny na přední straně. Panely 4, 5 a 6 budou vytištěny na zadní straně.
  • Jak přidáte druhou stránku, závisí na programu. Obvykle můžete jednoduše přejít na konec posledního sloupce a vložit konec stránky.
 5. 5 Zdvojnásobte okraje mezi sloupci. NA 1/4 v (0,64 cm) okraji může vypadat pěkně mezi 2 sloupci, ale jakmile složíte brožuru, tyto okraje se zmenší na 1/8 palce (0,32 cm) na každém panelu. To může být pro vás příliš úzké. Rozhodněte se, jak široké chcete mít okraje, a poté je zdvojnásobte. Podle toho upravte žlaby (mezery) mezi sloupci.
  • Jak to uděláte, závisí na tom, jaký program pro úpravu slov používáte. Ve většině případů budete muset na panelu nástrojů hledat „sloupce“. Viz příručka nápovědy k vašemu programu.
 6. 6 Vytvořte text a přidejte obrázky do vaši brožuru podle přání. Předem si promyslete, jak bude vaše brožura vypadat, jakmile bude složená. Panely 1, 2 a 3 budou na vnitřní straně brožury a budou viditelné až po jejich otevření. Panel 5 bude vzadu uprostřed. Panel 4 a 6 budou přeloženy přes sebe. Ten, který se rozhodnete nasadit, vytvoří kryt.
  • Z panelu 4 můžete udělat kryt nebo z panelu 6 můžete udělat kryt.
 7. 7 Vytiskněte si brožuru. Nejprve budete muset vytisknout přední stranu a poté zadní stranu na stejný list papíru. Pokud používáte tiskárnu s horním plněním, budete muset papír převrátit tak, aby prázdná strana směřovala k vám. Pokud používáte tiskárnu se spodním plněním, jednoduše vložte papír zpět do tiskárny potištěnou stranou nahoru.
  • Pokud vyrábíte více brožur, můžete původní brožuru zkopírovat a ušetřit tak čas na tisk. Nezapomeňte použít možnost oboustranné fotokopie.
  • Některé tiskárny mají možnost brožury. Využijte toho.
 8. 8 Složte papír do brožury. Otočte papír tak, aby panely 1, 2 a 3 směřovaly k vám. Sklopte nejprve užší panel dolů a poté na něj složte vnější panel. Ujistěte se, že se boční okraj vnějšího panelu dotýká přeloženého okraje vnitřního panelu. Přejeďte nehtem podél záhybů, aby byly hezké a ostré.
  • Další podrobnosti najdete v postupu popsaném v předchozí metodě.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vytváření dalších 3složkových brožur

 1. 1 Vytvořte jednoduchou trojnásobnou brožuru překrytím okrajů papíru. Orientujte svůj styl papíru na šířku. Přesuňte levou a pravou stranu papíru směrem ke středu, aby se navzájem zcela překrývaly. Ujistěte se, že jsou boční okraje zarovnány se přeloženými okraji, a poté papír srovnejte. Přejeďte nehtem po přeložených hranách a zaostřete je.
 2. 2 Přeměňte trojnásobek na brožuru se z-skladem složením posledního panelu zpět. Vytvořte základní trojnásobnou brožuru, ale udělejte všechny 3 panely stejně široké. Vezměte 1 z bočních panelů a složte je dozadu místo dopředu. Pokud byste se na svou brožuru podívali shora, uvidíte tvar písmene Z.
 3. 3 Přeložte oba boční okraje do středu a vytvořte brožuru skládací brány. Orientujte papír vodorovně a najděte střed. Sklopte levý a pravý boční okraj směrem ke středu. Skončíte se 2 úzkými bočními panely a 1 širokým panelem uprostřed. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu učinit svoji brožuru kreativní a atraktivní? Přidejte barvu a zvýrazněte svá slova na předním obalu. Pak to přitáhne lidi a budou chtít číst.
 • Otázka Měly by být obě „strany“ jejího letáku stejné? Měly by být stejné, aby se strany po složení letáku seřadily.
 • Otázka Jak napíšu inzerát poté, co jsem složil brožuru? Použijte pěkný rukopis a naformátujte reklamu tak, aby se vešla na jednu klapku brožury.
 • Otázka Jak vytvořím poutavou brožuru? Udělejte to zajímavým. Rozdělte text pomocí obrázků a/nebo grafů. Pokuste se vymyslet poutavý název související s vaším předmětem a vložte jej velkým písmem na přední stranu brožury.
 • Otázka Záleží na tom, zda je vaše přední stránka levá nebo pravá strana? Většina lidí používá levou stranu, ale na tom vlastně nezáleží.
 • Otázka Co mám vložit do prvního panelu brožury? Představte témata obsažená ve zbytku brožury.
 • Otázka Co je v druhém poli? Nithya Suresh Podrobnější vysvětlení toho, čeho se dotkne první panel. Pokuste se odpovědět na konkrétní otázku, kterou by vaši čtenáři mohli mít poté, co si prohlédli první panel.
 • Otázka Jak mohu vytvořit brožuru ve svém notebooku? Nithya Suresh Změřte délku stránky a poté ji rozdělte na tři. Nakreslete svislé čáry (lehce!), Zobrazující předěl mezi třemi sekcemi. Sklopte podél těchto sekcí. Poznámka: Protože je to ve vašem poznámkovém bloku, nemůžete stránku normálně složit do brožury, aniž byste ji vytrhli.
 • Otázka Jak vložíte zadané informace do brožury? Obecně byste museli mít složený příklad, jak vypadá vaše brožura. Potom pomocí sloupců zadejte, jak by měl vypadat. K dispozici jsou také šablony speciálně pro tento druh věcí.
 • Otázka Jak zajistím, aby všechny strany byly bez restartu? Jen se snažte, aby byly vyrovnané. Pomalu a stabilně, takže děláte co nejméně chyb.

Populární Problémy

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o různých částech tenisové rakety a o tom, jak každá část ovlivňuje výkon rakety. Skvělí nebo první kupující.

Victoria Azarenková pokračovala ve své dobré formě na Mexican Open, když ve druhém kole překonala Tatjanu Marii.

Jak vyrobit okurkový salát. Okurkový salát je oblíbené jídlo, které se podává v létě, když je jich dostatek a je horké počasí. Existuje mnoho způsobů, jak připravit okurkový salát, ale všechny mají několik společných věcí: jsou snadné ...

Předseda hráčské rady ATP Novak Djokovič včera rezignoval na vedení vzniku nové hráčské unie. Djokovičův navrhovaný hráčský svaz PTPA bude bojovat za lepší rozdělení příjmů mimo jiné.Zde je návod, jak streamovat dnešní hru Bills vs Dolphins online bez kabelu.