Jak vyrobit brandy máslo

V USA se jim někdy říká „tvrdá omáčka“, brandy je ideálním doplňkem vánočního pudinku nebo koláčů. Tento jednoduchý recept bude chutnat lépe než cokoli, co najdete na poličce.Ingredience

Slouží 2–3; dvojnásobek na velký vánoční pudink

 • 60 g (¼ šálku) nesoleného másla
 • 60 g (½ šálku) moučkového cukru nebo cukrářského cukru
 • Brandy podle chuti, až 25 mililitrů (2 americké lžíce)

Volitelný: • 1 ml (¼ čajové lžičky) vanilkového extraktu
 • 8 ml (½ lžíce) pomerančové nebo citronové kůry
 • Špetka skořice
 • Špetka muškátového oříšku

Část 1 ze 2: Výroba brandy másla

 1. 1 Nechte 50 g másla ohřát těsně pod pokojovou teplotu. Nejjednodušší je připravit tento recept, když je máslo ještě studené a poměrně tuhé, ale dostatečně měkké, aby zadní část lžíce zanechala dojem. Máslo by mělo dosáhnout tohoto bodu po 30–60 minutách mimo lednici, podle toho, jak je vaše kuchyně horká.
  • Pokud používáte elektrický mixér, můžete vložit máslo přímo z lednice. Máslo šlehejte na nízkou rychlost asi minutu, aby změklo, poté pokračujte dalším krokem.
 2. 2 Ušlehejte cukr. Pomalu vmíchejte 60 g (½ šálku) moučkového cukru, jak ho zašleháte do másla. Pokračujte v šlehání, dokud se ingredience důkladně nespojí. Po stranách mísy pravidelně škrábejte gumovou špachtlí.
  • Pokud používáte elektrický mixér, udržujte jej na střední nebo středně nízké úrovni, aby nedošlo k přehřátí másla.
  • Pokud šleháte ručně, použijte zadní část vidličky na plátky másla na tenké stužky. To vám ušetří určité úsilí tím, že do směsi zapracujete více vzduchu.
 3. 3 Smíchejte směs másla a cukru (volitelně). Pokud dáváte přednost lehkému, roztíratelnému brandy, pokračujte v šlehání a přidejte další vzduchové bubliny. Díky tomuto procesu krémování se máslo roztáhne téměř na dvojnásobek své barvy a zbarví se mnohem světleji.
  • V elektrickém mixéru se to děje rychle - během několika minut. Dávejte pozor, abyste příliš netloukli, protože stále musíte přidat další přísadu. Nadměrné krémování může způsobit, že se ingredience rozdělí na mastnou, křupavou texturu.
 4. 4 Vmíchejte do brandy splash najednou. Přidání příliš velkého množství brandy najednou srazí máslo. Nalijte asi 5 ml (1 lžičku) a promíchejte, než přidáte další lžíci. Po každém přidání ochutnejte brandy a přidávejte, dokud nedosáhnete požadované chuti. Přidejte asi 10 ml (2 lžičky) pro mírnou chuť brandy, nebo 25 ml (5 lžiček) pro silnou omáčku.
 5. 5 Uchovávejte v chladničce. Máslo uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě nebo pod igelitem, aby neabsorbovalo jiné příchutě. Podávejte dálvánoční pudingnebo jiné dezerty do dvou týdnů.
  • Zbytkové pálené máslo můžete zmrazit ve vzduchotěsné nádobě nebo v potravinářské fólii. Pro dosažení nejlepší kvality použijte do tří měsíců, nechte přes noc rozmrazit v lednici.
  reklama

Část 2 ze 2: Variace

 1. 1 Přepněte na surový nebo hnědý cukr. Tyto cukry mají hlubokou příchuť melasy, která dobře funguje s alkoholem a vánočním pudinkem. Obzvláště dobře funguje surový nerafinovaný cukr, jako je muscovado. Na rozdíl od verze s moučkovým cukrem to však porovná vaše brandy s máslem mírně zrnitost.
 2. 2 Ochuťte vanilkovým extraktem a citrusy. Po ubití brandy vmíchejte 1 ml (¼ lžičky) vanilkového extraktu a/nebo 8 mililitrů (0,5 US lžíce) pomerančové nebo citronové kůry.
 3. 3 Přimíchejte špetku svátečního koření. Malá špetka skořice a muškátového oříšku přispívá k prázdninovému pocitu.
 4. 4 Vmíchejte mandlovou moučku. Některé domácnosti rády přidají oříškovou chuť zhruba 25 g (¼ šálku) mletých mandlí. Jako vždy vmíchejte tuto extra přísadu na konci procesu, kdy je již máslo a cukr smícháno.
 5. 5 Mražené brandy zmrazte do forem. Pálivé máslo vtlačte do formiček na cukroví a zmrazte do ozdobného tvaru. Až budete připraveni podávat, na zadní část formy naneste vlažnou vodu, aby vám pomohla vypustit máslo. I mražené máslo se na horkém vánočním pudinku rychle rozpustí, proto podávejte v samostatné nádobě nebo počkejte, až se rodina shromáždí, než si ho dáte. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Máslo z brandy se obvykle vyrábí ze sladkého smetanového másla, které je široce dostupné ve Velké Británii a USA. Můžete si ho také vyrobit s kultivovaným máslem v evropském stylu, aby byla chuť jemnější.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nesnažte se zahřát máslo v mikrovlnné troubě. To může roztavit části másla a zanechat v omáčce mastnotu.

Věci, které budete potřebovat

 • elektrický mixér, ruční mixér nebo vidlička
 • střední mísa
 • gumová špachtle
 • servírovací mísa (pokud možno s krytem)

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

„Celebrity Call Center“, nová série od E!, Má premiéru v pondělí večer. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat epizody online nebo na vyžádání.

Typ těla přesýpacích hodin, kde jsou vaše boky a poprsí širší a váš pas dobře definovaný, je často spojován se zakřivenými sirénami jako Sophia Loren a Marilyn Monroe. Stále však můžete být postavou přesýpacích hodin, pokud budete nosit trochu ...Zde je návod, jak sledovat zápas druhého kola Australian Open mezi Taylorem Fritzem a Gaelem Monfilsem online.

Wisconsin a Michigan se v úterý večer setkají v bitvě o Top 10. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry.

Představte si, že byste si dokázali zapamatovat pořadí karet v celém balíčku (nebo dvou) tak rychle, jak je lze rozdat. Tajemství čítačů karet již není tajemstvím. Pomocí mentální mapy a matice celebrit si můžete zapamatovat náhodný balíček ...Box želvy jsou malé suchozemské želvy, které dokážou úplně uzavřít svoji ulitu. Jsou to fascinující, nezávislá malá stvoření a měli by se o ně starat pouze dospělí nebo velmi zodpovědné děti. Jejich potřeby jsou složité a - být ...