Qatar ExxonMobil Open 2019: Náhled a analýza losování

Katar ExxonMobil otevřenJe tomu právě více než měsíc, co Chorvatsko zrušilo daviscupový titul, aby ukončilo tenisovou sezónu 2018, ale stále to tak nějak vypadá, mnohem déle. Po dlouhém a namáhavém čekání tedy sezóna 2019 konečně odstartuje Qatar ExxonMobil Open, který se koná v mezinárodním tenisovém a squashovém komplexu Khalifa v Kataru v Dauhá.

Světová jednička Novak Djokovič na titulcích hvězdného pole spolu s mladými zbraněmi Dominicem Thiemem a Karen Chačanovovou.David Goffin, který zápasil se zraněním lokte po celou druhou polovinu loňské sezóny a poté, co ukončil sezonu v Číně, se vrátí na scénu spolu s bývalým světovým týmem. 4 Tomáš Berdych, který bude hrát svůj první turnaj od minulé sezóny Queen poté, co se zotavil ze zranění zad.

Takže bez dalšího čekání se pojďme podívat na losování:

První čtvrtina:

Dvakrát vítěz Novak Djokovic vede čtvrtinu a má remízu, která mu pomůže posoudit jeho hru. Ve svém úvodním kole se utká s Damirem Dzumhurem, než bude mít šanci čelit buď Martonu Fucsovicsovi, nebo Mariusu Copilovi. Ve čtvrtích se pak pravděpodobně střetne s Nikolozem Basilashvilim, který měl v minulé sezóně skvělé výsledky, když získal tituly v Hamburku a Pekingu, což mu pomohlo dokončit sezonu na 21. místě v kariéře.Výběr: Novak Djokovič

Druhá čtvrtina:

Tuto čtvrtinu vede Karen Chačanov, který měl také výjimečnou sezónu 2018, kterou zakončil prvním titulem Masters 1000 v Paříži. V úvodním kole trháku se střetne se Stanem Wawrinkou. Vítěz této soutěže se poté utká s Robinem Haaseem nebo Nicolasem Jarrym, než se ve čtvrtích pravděpodobně setká s Robertem Bautistou Agutem.

Výběr: Karen KhachanovTřetí čtvrtina:

Semifinalista Roland Garros Marco Cecchinato je v této čtvrtině nejlépe hodnoceným hráčem a má velmi slušnou remízu, která by mu mohla pomoci zlepšit jeho rekord na tvrdých kurtech. Ve svém prvním zápase se utká s kvalifikací, než pravděpodobně proti Guidovi Pellovi. Ve čtvrtích bude pravděpodobně čelit belgickému č. 1 David Goffin, který se vrací po zranění lokte.

Výběr: David Goffin

Čtvrtá čtvrtina:

Dominic Thiem vede tuto čtvrtinu a vytáhl pro sebe těžký výlet. V otvíráku se utká s Francouzem Pierrem-Huguesem Herbertem, než pravděpodobně s Peterem Gojowczykem, a oba tito muži dají Rakušanovi útěk o peníze na těchto kurtech. V druhé části odehraje Tomáš Berdych svůj první zápas od června, když se utká s okázalým Němcem Philippem Kohlschreiberem, než bude mít šanci čelit španělskému veteránovi Fernandu Verdascovi.

Výběr: Dominic Thiem

Semifinále:

Novak Djokovic proti Karen Khachanov

Výběr: Chačanov loni porazil Djokoviče ve finále Paris Masters, ale každý ví, že Srb se po epickém tříhodinovém setkání s Federerem předchozího večera fyzicky trápil. Svět č. 1 se tento týden prosadil z mladého Rusa na Mubadala World Tennis Tennis Championships a bude to pro Chačanova zase trochu moc na zvládnutí.

David Goffin proti Dominic Thiem

Výběr: Goffin získal Thiema v každém dokončeném zápase na tvrdém hřišti, ale Thiem sbalí příliš mnoho tepla na to, aby se s tím Belgičan vypořádal, zejména na svém prvním turnaji po zranění.

Finále:

Novak Djokovic v Dominic Thiem

Výběr: Přestože se Thiem za poslední sezónu na tvrdých kurtech trochu zlepšil, stále na něj spěchají hráči, kteří berou míč trochu dřív a Djokovič to udělá. Srb bude pokračovat ve své eposu v minulé sezóně a vstoupí do prvního grandslamu v sezóně Down Under.

Vzrušující zápasy předkola:

Karen Khachanov proti Stan Wawrinka

Robin Haase proti Nicolasovi Jarrymu

Tomáš Berdych proti Philipp Kohlschreiber

Dominic Thiem proti Pierre-Hugues Herbert

Marton Fucsovics proti Marius Copil

Populární Problémy

Soupeři Kansas a Kansas State se setkají na tvrdém dřevě v úterý na basketbalovém zápase Big 12. Zde je návod, jak sledovat hru na ESPN Plus.

Pokud jste včera zachytili přítomnost hvězd na tribuně na stadionu Arthura Ashe, možná jste si spletenou výstavní událost v noci spletli spíše s korunovací než s tenisovým zápasem.

BTS bude uveden v nejnovějším speciálu „MTV Unplugged“. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos pořadu online.