Rafael Nadal může získat zpět světové číslo 2 od Daniila Medveděva do finále Monte Carla

Rafael NadalDaniil Medvedev měl v úterý pozitivní test na COVID-19, což ho donutilo odstoupit z Masters v Monte Carlu. Rus byl také v přímém kontaktu s Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem těsně před testem, čímž obě legendy dostal také pod skener.

bling tenisky

Pokud by ale Nadal a Djokovič skončili s negativními testy na virus, získali by významnou asistenci v žebříčku po Medveděvově odchodu z turnaje. Zejména Nadal má nyní velkou šanci vzít zpět světové hodnocení č. 2 - které před pár týdny prohrál s Rusem.Naposledy se Daniil Medvedev dostal do semifinále mistrovství Monte Carlo Masters (v roce 2019), což znamená, že kvůli odstoupení ztratí značný počet bodů. Rafael Nadal se v roce 2019 dostal také do semifinále Monte Carla, ale stále může nashromáždit požadovaný počet bodů, aby mohl Rusa vytlačit v žebříčku.

V tuto chvíli drží Daniil Medvedev pozici č. 2 se ziskem 10 030 bodů, což je o 360 náskok před 9670 Rafaela Nadala. A revidovaný systém hodnocení ATP stanoví, že hráč si může ponechat 50% bodů, které získal z turnajů pořádaných v období březen-srpen v roce 2019.Vzhledem k tomu, že Monte Carlo spadá do tohoto rozpětí, Medveděv upustí 50% bodů, které získal v semifinále v roce 2019, tj. 180 bodů. Ruský součet na konci tohoto týdne bude tedy 9 850.

kresba tenisek

Sám Nadal bude klesat o 180 bodů, protože se dostal také do semifinále v roce 2019. Ale Španěl je letos na turnaji stále, takže má šanci přidat se k jeho shodě.

Rafael Nadal by po dosažení finále Monte Carla získal 600 bodů, což by jeho součet znamenalo 10 090 (9670–180+600). A to by stačilo k přeskočení Daniila Medveděva (na 9 850) a návratu na místo č. 2.Rafael Nadal by musel překonat sérii kvalitních soupeřů, aby znovu získal pořadí č. 2

Rafael Nadal na loňském Rome Masters prohrál s Diegem Schwartzmanem

Když to řekl, Rafael Nadal má na cestě do finále Monte Carlo nějakou impozantní opozici. Španěl mohl ve čtvrtfinále narazit na Andreje Rubleva a v semifinále Diega Schwartzmana, oba se na antuce dokážou více než udržet.

tenisová bota s klínovým podpatkem

Zde je na místě poznamenat, že Schwartzman loni porazil Nadala ve čtvrtfinále Rome Masters.

Nadal se minulý měsíc stáhl z Miami Open, protože se chtěl dostat do lepší formy pro antukovou sezónu. Nyní, když se Španěl zdánlivě blíží svému fyzickému vrcholu, bude se podporovat, aby se dostal do Masters Monte Carlo a získal hodnocení č. 2 zpět od Daniila Medveděva.

Populární Problémy

Pokud se chcete lépe spojit s ostatními a sdílet smysluplnější a skutečnější interakce, možná budete chtít zvýšit své sociální povědomí. Být sociálně uvědomělý znamená být si vědom toho, co ostatní cítí, prostřednictvím toho, čím jsou ...

Pokud žijete ve Spojených státech a nemáte kabel, můžete sledovat přímý přenos dnešního zápasu Barcelona - Levante.

Jak si udržovat přátelství po sexu. Pokud jste se spojili s přítelem, možná si říkáte, co bude dál. Snažte se nestresovat. Možná skončíte s ještě silnějším poutem! Být přáteli po sexu je ošemetné, ale rozhodně ...

Jak zacházet s kočkou pomocí fyzikální terapie. Pokud je vaše kočka zraněná, zotavuje se z chirurgického zákroku nebo má chronické tělesné postižení, je dobré nechat ji podstoupit fyzickou terapii jako součást veterinárního ošetření. Fyzikální terapie ...