Jméno Rafaela Nadala je známější než jméno španělského premiéra: Ion Tiriac

Rafael Nadal na French Open 2020

Rafael Nadal na French Open 2020

jak přehnat tenisovou raketu

Za poslední desetiletí se Rafael Nadal vypracoval na jedno z největších jmen ve sportovním světě. Jeho postavení ambasadora a vzoru pro Španěly se stalo obzvláště větší než život, přičemž mnozí tvrdili, že je největším sportovcem Španělska všech dob.

V této souvislosti bývalý profesionální tenista a současný prezident rumunské tenisové federace Ion Tiriac nedávno hovořil o dopadu, který může mít někdo jako Rafael Nadal na národ jako celek.

Televize znásobuje dopad tenisových hvězd: Ion Tiriac na slávu Rafaela Nadala

Rafael Nadal na Paris Masters 2020

Rafael Nadal na Paris Masters 2020

V rozhovoru Tým 'Tiriac poukázal na to, že hráč kalibru a postavy Rafaela Nadala nejen že povyšuje tenis, ale také vytváří větší dopad na veřejné povědomí než svítidla z jiných oborů.'

'Televize znásobuje dopad tenisových hvězd,' řekl Tiriac. 'Jsem si jistý, že jméno Rafaela Nadala je známější než jméno španělského premiéra.' Proto říkám, že tenis má obrovskou šanci. Tvář tenisty je oblíbenější než tvář politika, protože zůstává na obrazovce déle. '

Tiriac také srovnal Rafaela Nadala s Borisem Beckerem, který byl během svého působení na vrcholu mužského tenisu jednou z nejznámějších tváří na světě. Rumun šel tak daleko, že naznačil, že Becker je na očích veřejnosti ještě více než americký prezident.

„Když Becker hrál, strávil 5 000 hodin ročně v televizi. Dvě nebo tři hodiny denně. Závěrem, byl viditelnější než prezident Spojených států. Proto má tenis tolik partnerů. Je to jedinečný sport, “dodal Tiriac.

Tyto komentáře přicházejí v návaznosti na pozoruhodný triumf Rafaela Nadala na Roland Garros 2020, kde získal historický 13. titul a vyrovnal tak historický rekord Rogera Federera v celkovém počtu 20 Majors.

Španěl nyní soupeří o svůj první titul ve finále Nitto ATP Finals. Pokud se mu tento týden podaří triumfovat v Londýně, bude to jeho první titul na tvrdých hřištích od Madrid Masters v roce 2005.

Čtyřiatřicetiletý hráč se postaví proti těžké konkurenci v podobě známého protivníka Novaka Djokoviče (který je favoritem na titul), stejně jako šampiona US Open Dominica Thiema, pětinásobného tituláře roku 2020 Andrey Rubleva a obhájce titulu Stefanose Tsitsipase.

Populární Problémy

Zajímá vás, jak streamovat fuboTV na televizi Samsung? Připravili jsme pro vás průvodce krok za krokem, který lze snadno sledovat!

Jak předstírat zranění, aby se dostal z něčeho. Přáli jste si někdy, abyste si mohli na chvíli sednout na hodinu tělocviku, protože se necítíte dobře nebo se vám ten den nechce běhat? Zde je návod, jak se dostat z takových věcí, jako je ...

Před deseti lety před losováním většiny grandslamových mužů předcházely dechové diskuse kolem jediné otázky: Do jaké poloviny spadne Novak Djokovic?

Jak naplánovat párty u bazénu. Pool party je zábavný způsob, jak oslavit mnoho zvláštních příležitostí. Plánování párty u bazénu se může zdát jako spousta práce, ale ve skutečnosti to může být jednoduchý proces. Abyste mohli naplánovat párty u bazénu, musíte si vybrat ...