Strýc Rafaela Nadala Toni vysvětluje, proč byl Pablo Cuevas těžkým soupeřem pro antukového krále

Rafael Nadal

Rafael Nadal

Bývalý trenér a strýc Rafaela Nadala Toni Nadal měl významnou roli při formování historie mužského tenisu. Jeho fenomenální schopnost vést a získat ze svého žáka to nejlepší, vedla k tomu, že Nadal je nyní na prahu překonání historického rekordu Slam.

Rafaela Nadala v letech 1990-2017 trénoval jeho strýc a v té době duo získalo celkem 16 grandslamových titulů. Není proto překvapením, že sportovní organizace po celém světě hledají radu Toni Nadala, jak mentorovat mladé mysli.

O pomoc Toni naposledy požádala Uruguayská tenisová nadace (UTF), nevládní organizace, která propaguje a učí tenis děti.

Toni Nadal nedávno vedl rozhovor s UTF na Instagramu naživo, kde hovořil o celé řadě témat. Mezi nimi byla kuriózní zmínka o Pablovi Cuevasovi a o tom, jak dal Rafaelovi Nadalovi na kurtu obzvlášť těžké časy. Devětapadesátiletý hráč také odhalil docela zajímavou filozofickou myšlenku, které v tenise věří.

Pablo Cuevas má mnoho zásluh: strýc Rafaela Nadala

Pablo Cuevas byl pro Rafaela Nadala vždy výzvou

Pablo Cuevas byl pro Rafaela Nadala vždy výzvou

Rafael Nadal je široce považován za největšího hliněného kurzu všech dob. Jen velmi málo se mu podařilo obtěžovat ho na červené špíně, natož ho porazit.

tenisové podání pro začátečníky

Pablo Cuevas však v tomto poměrně exkluzivním seznamu figuruje prominentně. Uruguayan za ta léta Rafaelovi Nadalovi nejen poskytl několik těžkých zápasů, ale také ho porazil. jeho oblíbený povrch .

Bylo to v roce 2016, kdy se Pablo Cuevas v semifinále Rio Open postavil před nejlepšího nasazeného Rafaela Nadala. Legendární Španěl nikdy předtím s Cuevasem neprohrál, přestože se musel na stejné akci v roce 2015 vrátit ze setu (Cuevas se ve čtvrtích utkal s Rafaelem Nadalem).

Tentokrát šel Cuevas o jeden lépe a vytvořil inspirovanou ukázku, ze které se vrátil ze setu a porazil Rafaela Nadala 6-7 (6), 7-6 (3), 6-4. A zápas je stále v živé paměti Toniho Nadala, kvůli obrovské výzvě, kterou Cuevas postavil.

Má mnoho zásluh, protože se po velmi vážném zranění a na dlouhou dobu dokázal vrátit se stejnou intenzitou a na skvělé úrovni. Když byl psychicky vzhůru, byl cihlový prach velmi obtížný, “řekla Toni o Cuevasovi.
Rafael Nadal

Rafael Nadal

Klan Nadalů a Cuevas mají zdravý vztah, protože ten několikrát trénoval s Rafaelem Nadalem a jeho strýcem. Toni se tohoto pouta dotkla vysvětlením spojení mezi Španěly a Jihoameričany.

Uruguay je země, se kterou se cítíme téměř bratři, máme společný jazyk, my Španělé se cítíme velmi blízko Jižní Americe, “řekla Toni. 'S hráči v této oblasti jsme měli vždy velmi dobrý vztah a s Pablem Cuevasem jsme také mnohokrát trénovali společně.'
Rafael Nadal se svým strýcem Tonim Nadalem

Rafael Nadal se svým strýcem Tonim Nadalem

Strýc Rafaela Nadala také celkem zjednodušeně shrnul samotný základ tenisu. Sport, který tolik dal Rafovi (a také Tonimu), je pro něj jen základním aktem „přihrávání míče přes síť“.

Jaká je nakonec hodnota tohoto sportu? Přihrává míč přes síť.

Populární Problémy

Po čtrnáctidenní vysoce oktanové tenisové akci v Paříži se turné ATP tento týden přesune do Londýna.

Jessica Pegula, která už v Quebec City porazila Kristynu Plíškovou a Petru Marticovou, porazila v semifinále Sofii Keninovou.

Váš průvodce streamováním hry Santa Clause 3: The Escape Clause online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.

Zde je návod, jak sledovat hry Charlotte Hornets online bez kabelu v letech 2019-20, ať už žijete na jejich trhu nebo mimo něj.

Jak nainstalovat francouzský odtok. Francouzská stoka, nazývaná také záclonová stoka, se vyrábí umístěním děrované trubky do příkopu, který byl naplněn štěrkem. Je to skvělá volba, pokud chcete nasměrovat povrchovou vodu mimo domov ...

Jak spát po operaci krčku krku. Spánek po operaci krčku děložního hrdla může být výzvou, protože se budete muset vyvarovat namáhání krku, ramen nebo zad. Spánek je po operaci nejvyšší prioritou, protože umožňuje ...