Rod Laver se domnívá, že Novak Djokovic by na sebe mohl vyvíjet tlak tím, že mluví o Calendar Slam, říká, že se pro něj může hodně věcí pokazit

Novak Djokovič předává Rod Laver titul Australian Open 2019.

Novak Djokovič předává Rod Laver titul Australian Open 2019.

Rod Laver nedávno prohlásil, že Novak Djokovič si nedělá žádnou laskavost otevřenou diskusí o svých ambicích Calendar Slam. Laver počítá s tím, že by to mohlo zvýšit tlak na Srba, když se pokouší dosáhnout jednoho z nejtěžších výkonů v tenise.

Djokovič letos vyhrál Australian Open, French Open a Wimbledon a k dokončení sady všech čtyř Majors potřebuje jen korunu US Open. Pokud se mu to podaří, stane se 34letý první muž od doby, kdy Laver sám dokončil Calendar Slam.

Laver je jediným mužem v otevřené éře, který vyhrál Calendar Slam, což se mu podařilo v roce 1969. Australan ve skutečnosti dosáhl tohoto úspěchu dvakrát; také vyhrál všechny čtyři Slamy v roce 1962 jako amatér.

Don Budge je jediným dalším mužským hráčem v celé historii tenisu, který vyhrál čtyři Majors v jednom kalendářním roce.

Novak Djokovič nedávno zmínil že vítězství v Calendar Slam by bylo největším úspěchem jeho kariéry . Toto prohlášení mnoho nepřekvapilo, vzhledem k tomu, jak těžké je zamést všechny čtyři Slamy v kalendářním roce.

Od té doby, co vyhrál Wimbledon, byl Djokovič o svých ambicích v tomto ohledu docela hlasitý. Ale při rozhovoru s Associated Press Rod Laver varoval, že Srb na sebe může svými metodami zbytečně tlačit.

Podle jedenáctinásobného šampiona ve slamu se Srb může hodně „pokazit“, i když je dobře vybaven, aby porazil všechny hráče na turné.

levné tenisové míčky
„Nikdy jsem neřekl, že jdu na Grand Slam; to je tlak, “řekl Laver. 'A Djokovic, myslím, že o tom chce mluvit, a tak by to mohlo být na škodu, pokud nějaká existuje.' Zná všechny hráče, takže s [tím] by neměl být žádný problém .... Myslím, že tlak je jediná věc, s níž se Djokovič může setkat, že má problémy [s]. Možná se necítí dobře. Je spousta věcí, které se mohou pokazit. '

Rod Laver však dodal, že by rád přivítal Novaka Djokoviče v 'klubu', pokud by vyhrál US Open a dokončil Calendar Slam.

'Rád bych mu potřásl rukou, pokud dokáže vyhrát čtyři Slamy,' řekl Laver. 'Byl bych rád, kdyby byl součástí - ať už je to' klub 'nebo ne, nevím.'

Rod Laver také trval na tom, že nemá výhrady k tomu, že by exkluzivní klub vítězů Calendar Slam mohl mít další přírůstek.

'Opravdu mi to nedělá starosti,' řekl Laver. „Když to v roce 1938 vyhrál Don Budge a já v roce 62, jsme tady ve speciálním klubu. Jsme v tom jen dva. '

Novak Djokovic nemá velké podání ani velký forhend ani bekhend, ale všechny jsou dobré: Rod Laver

Rod Laver sklidil chválu na Novaka Djokoviče

Rod Laver chválil kompletní hru Novaka Djokoviče

Novak Djokovič je považován za nejúplnějšího hráče, který kdy tuto hru hrál. Ačkoli jeho tenis nemusí být esteticky příjemný, je téměř vždy extrémně konzistentní a bez chyb.

Mnozí, včetně Roda Lavera, se domnívají, že Djokovičova hra je mimořádně dobře zaoblená, díky čemuž není nikdy příliš závislý na konkrétním výstřelu.

'Nemá velké podání ani velký forhend ani bekhend, ale všechny jsou dobré.' To je jedna z věcí, na které se může spolehnout, “řekl Laver. 'Pokud někdo nepracuje tak dobře, jak by měl, pak má ještě něco, o co se může opřít.'

Populární Problémy

Siloví a kondiční trenéři procvičují těla svých sportovců pomocí vysoce stresových cvičení. Pokud chcete být efektivním trenérem síly a kondice, je vaší povinností porozumět potenciálu a limitům těla. Je to také...

Australan Nick Kyrgios včera na hřišti páru Rogers Cup udělal oplzlé poznámky proti přítelkyni švýcarského esa Wawrinky.

Bartoli doufá v brzké uzdravení ve WTA Carlsbad

Poté, co se zdálo, že Nick Kyrgios přijal povzbuzující řeč od rozhodčího Mohameda Lahyaniho, Pierre-Hugues Herbert na US Open udělal menší dojem.

Jak se staví Velká čtyřka a jaké jsou její šance na Wimbledonu 2017?

Zde je návod, jak sledovat Clemson vs Pittsburgh ve hře mistrovství ACC 2018 online bez kabelu