Roger Federer dostává od Martiny Hingisové podporu pro svůj návrh fúze ATP-WTA

Roger Federer

Návrh Rogera Federera získává podporu Martiny Hingisové

V dubnu Roger Federer vznášel myšlenku sloučení zájezdů ATP a WTA tak, aby existoval jediný orgán, který by se jednotně vypořádal s problémy tohoto sportu. Myšlenka byla oslavována jako revoluční krok zúčastněných stran z obou zájezdů a ten, který by mohl ukončit vnímané nerovnosti mezi mužským a ženským tenisem.

Myšlenka Rogera Federera našla podporu u Billie Jean Kingové - vizionářky za vznikem WTA - a také u švýcarských kolegů Andyho Murraye a Rafaela Nadala.

Švýcarská bývalá světová jednička Martina Hingisová nyní také podpořila myšlenku svého krajana.

Jak návrh Rogera Federera znovu zahájil diskuse o fúzi

Sloučení těchto dvou organizací bylo v minulosti několikrát nastoleno, ale tato myšlenka se ve skutečnosti nikdy neujala. Diskuse nebyla ani jednou z organizací nikdy brána vážně, až donedávna, kdy nejpopulárnější postava v tenise znovu spustila míč.

Roger Federer položil otázku svým 12,6 milionům lichých sledujících na Twitteru a naznačil, že nastal čas, aby se tenis mužů a žen spojil.

Nápad měl většinou pozitivní odezvu, podpořili jej například Judy Murray, Andy Murray, šéf WTA Steve Simon a super trenér Darren Cahill. Billie Jean Kingová, mozek WTA, která byla donucena založit organizaci v roce 1973 kvůli nedostatečné podpoře ženského tenisu, se za návrhem také výrazně shromáždila.

Asi nejnápadnější je, že švýcarský návrh podpořil také úhlavní rival Rogera Federera a devatenáctinásobný grandslamový šampion Rafael Nadal. Španěl dokonce řekl, že s Federerem „dříve diskutoval“ o sloučení ATP a WTA.

Pozadu nezůstala ani Federerova krajanka Martina Hingisová a v rozhovoru pro 'Handelszeitung' řekla, že tento krok vytvoří pozitivní efekt pro všechny zúčastněné.

Hingis si myslí, že Roger Federer

Hingis si myslí, že myšlenka Rogera Federera je pozitivním krokem k rovnosti

'Švýcarská slečna' věří, že uplatněním Federerova nápadu a spojením obou organizací by singulární tenisový orgán - a potažmo hráči - dokázal účinněji chránit své zájmy.

„Viděl bych to pozitivně. Sdružení by mělo silnější postavení než organizátoři turnaje, “řekl Hingis.

Devětatřicetiletý muž dále dodal, že sloučení by pomohlo dosáhnout spravedlivějšího systému distribuce cen, za který už nějaký čas ženské tenistky bojují. V současné době poskytují pouze čtyři grandslamy stejnou odměnu pro obě části slosování a fúze ATP-WTA by to mohla pomoci vyřešit.

Hingis však také poukázal na potenciální nevýhodu myšlenky - že menší turnaje, které nevytvářejí velké příjmy, by mohly ohrozit uzavření obchodu.

jak získat úlevu od tenisového lokte
„Důležité turnaje (grandslamy) dávají ženám a mužům stejné bonusy. (Ale) jejich sladění s těmi malými by mohlo být nebezpečné, protože mnoho turnajů by pak zmizelo kvůli najednou většímu rozpočtu, “řekl Hingis.
Hingis uvažuje o implementaci Rogera Federera

Hingis si myslí, že implementaci myšlenky Rogera Federera nelze provést, aniž bychom museli čelit určitým výzvám

Dříve jiná hráčka WTA Johanna Konta také vznesla určité obavy ohledně implementace Federerova návrhu. Zatímco Konta tento záměr podpořila, vyjádřila skepsi ohledně toho, zda by to bylo „sloučení rovných“.

Bude zajímavé sledovat, co mají Roger Federer a obě organizace na mysli, aby překonali potenciální výzvy, které uvádí Hingis (a Konta) - za předpokladu, že návrh berou opravdu vážně.

Populární Problémy

Jak se starat o japonský bobtail. Péče o japonský bobtail není na rozdíl od péče o většinu ostatních plemen koček. Upravte svou kočku, aby se zabránilo vypadávání a chlupům. Čistěte kočce pravidelně zuby (alespoň jednou týdně). Vezměte svou kočku ...

„Stargirl“, nejnovější show superhrdinů, která se připojí k CW, má premiéru v úterý večer. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat show online.

Stříbro není čisté (čisté stříbro je známé jako jemné stříbro), ale spíše slitina, která obsahuje asi 10 procent jiného kovu, například mědi. Stříbro je ve skutečnosti velmi měkký kov, takže je kombinováno s jinými kovy, aby ...

Simone Biles a Max Whitlock titulek The Superstars of Gymnastics in London. Zde je návod, jak sledovat živý přenos události online v USA.

Jak vyrobit zahradní salát. Zahradní saláty jsou nejen zdravé a výživné, ale také barevné. Mohou být vyrobeny ze zeleniny přímo z vaší zahrady, včetně mrkve, okurek a rajčat. Jakmile víte, jak vytvořit základní ...