Roger Federer 3 největší grandslamové útěk

Roger Federer

Roger Federer

sušit v sušičce s tenisovými míčky

Roger Federer vytvořil jeden z největších Houdiniho počinů své profesionální kariéry, když švýcarský maestro ušetřil až 7 zápasových bodů proti inspirovanému Američanovi Tennysovi Sandgrenovi čtvrtfinále Australian Open 2020.

Dvaadvacetinásobný grandslamový šampion vyhrál 22. zápas od bodu shodu dolů a byl to první zápas od tohoto zápasu proti Gaelu Monfilsovi ve třetím kole Madrid Masters 2019.

Federer (celkově 32-23, 30-17 v Majors) remizoval s Marinem Cilicem (32) o většinu výher páté sady aktivním hráčem v otevřené éře a předběhl Lleytona Hewitta (46) pro většinu pěti setových zápasů na grandslamech. Pouze Ilie Nastase (39), Ivan Lendl (36) a Pete Sampras (33) vyhráli více pětisetových zápasů v seznamu všech dob.

Také by se vám mohlo líbit: Federerových 5 unikátních rekordů na Australian Open

Podívejme se tedy na tři Federerovy tři největší grandslamové únikové akce, kdy švýcarský maestro balancoval na pokraji porážky, jen aby jeho soupeř mrkl v tu nejméně vhodnou chvíli.

#3 2014 Otevřené čtvrtfinále USA: Beats Gael Monfils 4-6, 3-6, 6-3, 7-5, 6-2

Federer jásá poté, co porazil Monfils ve čtvrtfinále US Open 2014

Federer jásá poté, co porazil Monfils ve čtvrtfinále US Open 2014

Během vířícího večera ve Flushing Meadows se Federerova obvyklá plynulost při vytváření tahu hodila. Rtuťový Francouz Gael Monfils se ve svém čtvrtfinálovém zápase na US Open 2014 ujal velitelského dvousetového vedení a věci vypadaly pro Federera bezútěšně.

Tehdy 33letý hráč dokázal zastavit hnilobu tím, že vzal třetí sadu, ale ve čtvrtém zaostal za 15-40 na 4-5. Při první příležitosti poslal Monfils dlouhý bekhendový pas.

Federer, poháněný šťastným odkladem, odstřelil forhendového vítěze, aby vymazal druhý, a Monfils se už nikdy k vítězství nedostal. Pětinásobný šampion vyhrál další dva body za udržení podání za 5–5, v další hře zlomil Monfils a okamžitě podal set, aby si vynutil pětinu.

Rozhodující byl pro Francouze rozmazání, když vyhrál jen dvě hry v sadě, protože Federer produkoval devátý comeback své kariéry od dvou setů dolů. Bylo to také poprvé, kdy Federer unikl mečbolům na Major od uložení mečbolu ve svém debutovém zápase na US Open v roce 2000 proti Peteru Wesselsovi.

Mohlo by se vám také líbit: Federerových 5 nezapomenutelných vítězství na US Open

Populární Problémy

Liverpool a Neapol se v úterý setkají v klíčové bitvě skupiny E Ligy mistrů. Zde je návod, jak sledovat zápas online ve Spojených státech, pokud nemáte kabel.

Jak nosit konverzaci. Boty Converse jsou k dispozici v tolika barvách a střizích, že se mohou hodit téměř ke každému šatníku. Chcete -li nosit konverzaci, vyzkoušejte některé z následujících stylů. Noste Converse s džíny. Jedná se o univerzální vzhled s ...

Jak začít na kole. Návyk na každodenní cyklistiku může být docela snadný, pokud získáte správné vybavení a nebudete na začátku příliš ambiciózní. Na začátku si vyberte mezi silničním nebo horským kolem podle typu ...

Rafael Nadal byl zjevně příliš unavený na to, aby chápal, co se kolem něj při pořizování videa dělo. Nadal v poslední době tvrdě pracoval, hodně cvičil v posilovně.

Jannik Sinner vyhrál svůj první titul na okruhu ATP Tour a letos dosáhl prvního grandslamového čtvrtfinále na French Open. Mezitím Lorenzo Sonego získal ocenění Special 2020 za šokové vítězství nad světovou jedničkou Novakem Djokovičem ve Vídni.

Zatímco Auger-Aliassime teprve získá svůj první titul, Jannik Sinner & Seyboth Wild získali své první tituly ATP v roce 2020. V seznamu figurují také Carlos Alcaraz, Lorenzo Musetti a Sebastian Korda.