Roger Federer vyhrál 5 největších comebacků ve Wimbledonu

Roger Federer slaví v roce 2017 rekordní osmý wimbledonský titul.

Roger Federer slaví v roce 2017 rekordní osmý wimbledonský titul.23 palcová tenisová raketa

S osmi wimbledonskými tituly je Roger Federer nesporným králem SW19.Žádný mužský singlový hráč na povrchu tolik nedominoval jako švýcarský maestro. Roger Federer získal ve Wimbledonu v letech 2003-2007 pět po sobě jdoucích titulů a v letech 2009, 2012 a 2017 znovu triumfoval na trávníku Major.Roger Federer také skončil jako runner-up ve Wimbledonu čtyřikrát, a to v letech 2008, 2014, 2015 a 2019. Nejnovější taková příležitost-v loňském roce-byla svědkem toho, že tehdy 37letý zmaril několik mistrovských bodů při podání. proti Novakovi Djokovicovi, než sestoupil v historicky historicky prvním pátém set tiebreaku.

Dvacetinásobný grandslamový šampion má na svém kontě rekordních 101 výher a 13 proher z 21 po sobě jdoucích vystoupení ve Wimbledonu počínaje rokem 1999. Během tohoto období Roger Federer vyhrál 77 zápasů ve dvou setech - což je samostatná bilance více než u Novaka Djokoviče celkové vítězství v zápase (75).Roger Federer to však na svém oblíbeném grandslamovém turnaji neměl vždy jednoduché. Tři ze sedmi vítězství pěti setů Rogera Federera ve Wimbledonu byly z deficitů dvou setů a ze 17 Federerových vítězství ve čtyřech setech na SW19 jich šest přišlo poté, co upustil úvodní set.Švýcarská legenda zaznamenala rekordních devět návratů ze dvou setů na grandslamech (celkově 10) a je jedním ze čtyř aktivních hráčů, kteří tak učinili na všech čtyřech Majors. Podívejme se na pět nejvýznamnějších vítězství Rogera Federera ve Wimbledonu.

Pět největších úspěchů Rogera Federera ve Wimbledonu

5) 1. kolo 2010: Beat Alejandro Falla 5-7, 4-6, 6-4, 7-6 (1), 6-0

Roger Federer unikl všemohoucímu strachu před Alejandrem Fallou v prvním kole 2010

Roger Federer unikl všemohoucímu strachu před Alejandrem Fallou v prvním kole 2010Týdny po porážce s Lleytonem Hewittem ve finále Halle vypadalo, že netypické chyby Rogera Federera proti neohlášenému Kolumbijci Alejandru Fallovi ve wimbledonském prvním kole zcela vykolejily jeho travnatou sezónu.Očekávalo se, že pro Federera, který porazil Kolumbijce ve svých třech předchozích setkáních, aniž by zahodil set, se dalo hladce plavat. Pro šestnáctinásobného grandslamového šampiona se ale ukázalo, že to nebylo nic jiného než jednoduché.

Roger Federer na svém oblíbeném hřišti bojoval o plynulost, když v 11. hře první sady ztratil podání, aby vypadl otvírák. To bylo poprvé za osm let, co Federer zahodil sadu v prvním kole Wimbledonu.

Centrální soud čekal na odpověď šestinásobného šampiona, ale místo toho si po uložení dvou brejkbolů odpykal dvousetový náskok.

V deváté hře třetí sady stále pršely nevynucené chyby z rakety Rogera Federera, když 28letý hráč v této hře připustil čtyři brejkboly. Podařilo se mu ale udržet podání a poté v další hře vytvořil forhendový winner, aby snížil nedoplatky na jednu sadu.

Roger Federer však nedokázal jet. Falla zlomil svého švýcarského soupeře v první hře čtvrtého a sloužil k zápasu za stavu 5: 4, protože se rýsovalo monumentální rozrušení. Ne od roku 2003 byl v prvním kole vyřazen úřadující wimbledonský šampion.

V tu chvíli se do popředí dostaly bojové vlastnosti Rogera Federera. Zlomil Falla a zachránil bod zlomu v další hře, aby udržel podání.

Kolumbijan držel podání, aby si vynutil tajbrejk, ale jeho chvíle přišla a odešla. Federer v tiebreaku shodil pouhý jeden bod a probojoval se pátým, aby žil, aby bojoval další den.

Po výhře Federer poznamenal, že měl 'štěstí', že neprohrál:

„Rozhodně jsem tam měl velké štěstí. Z nějakého důvodu jsem nemohl přečíst jeho podání. To mě opravdu zarazilo. To jsem musel dlouho hledat. Díky bohu jsem to nakonec našel. Pro mě není normální být ve dvou sériích, které miluji, zvláště ve Wimbledonu a na začátku Grand Slams. Celá moje hra byla trochu v nepořádku. '

Falla byl v porážce milostivý, přestože přiznal, že ho nervy dohnaly v tu nejméně vhodnou chvíli - když sloužil k největšímu vítězství své kariéry.

'Myslel jsem si, že mám velkou příležitost porazit Federera, jen jsem v tu chvíli trochu pochyboval o prvních dvou bodech a pak hrál dobré body.' Ale jsem šťastný, protože jsem odehrál skvělý zápas. Dnes je pro mě v tenise speciální den, i když jsem ten zápas prohrál. Mohu říci, že jsem sloužil pro zápas proti Federerovi. Mnoho hráčů by v takové situaci chtělo být. '


4) 2012 3. kolo: Beat Julien Benneteau 4-6, 6-7 (3), 6-2, 7-6 (6), 6-1

Roger Federer jásá poté, co porazil Juliena Benneteaua ve Wimbledonu 2012

Roger Federer jásá poté, co porazil Juliena Benneteaua ve Wimbledonu 2012

Poté, co dva a půl roku nedokázal vyhrát Slam, neúspěšný běh Rogera Federera vypadal, že bude pokračovat, když ve třetím kole 2012 zaostal o dva sety proti Julienu Benneteauovi.

Byl to Francouz, kdo udělal první tah a zlomil Federera na 4: 4 předtím, než vzal otvírák. Poté si ve druhé sadě oba hráči vyměnili přestávky na podání, než to byl Benneteau, kdo v tiebreaku opět hrál lepší tenis, aby získal velící výhodu dvou setů.

Roger Federer zahájil svůj comeback tím, že třetí set vzal za ztrátu pouhých dvou her. Ale ve vypjatém čtvrtém setu byl Federer v šesti případech do dvou bodů porážky. Vydržel jako o život a nakonec vyhrál tiebreak 8-6, aby vytvořil pětinu.

Nedalo se odtamtud ohlédnout. Roger Federer připustil pouze jednu hru v rozhodování proti zraněnému Benneteauovi, aby se vyhnul výjezdu ze třetího kola na Grand Slamu poprvé od Roland Garros 2004 (prohrál s Gustavem Kuertenem).

Benneteau řekl o zápase:

„Je jako kámen. Pokud je vaše úroveň o něco nižší, využije příležitosti. Každý bod proti němu, nemůžete udělat chybu. Pokud neumístíte míč na správné místo, ztratíte bod téměř pokaždé.

Roger Federer také uznal velikost své výhry, když popisoval zotavení ze dvou setů.

Když jste na dně dvou sad k lásce, zůstaňte v klidu. Vaši přátelé a rodina očividně šílí. Hrajete jen bod za bodem. Zní to nudně, ale je to jediná věc, kterou je třeba udělat ... Dnes v noci to bylo zvláštní.

Den poté, co byl Rafael Nadal ve druhém kole vyhozen Lukasem Rosolem, se Roger Federer vyhnul brzkému odchodu z kůže zubů. Výhra nad Benneteauem omladila Švýcary, kteří v semifinále porazili Novaka Djokoviče a Andyho Murraye, čímž se vyrovnal rekord Peta Samprase se sedmi wimbledonskými tituly.

Titulní běh také vrátil Rogera Federera na první místo žebříčku ATP ve dvouhře.3) Čtvrtfinále 2016: Beat Marin Cilic 6-7 (4), 4-6, 6-3, 7-6 (9), 6-3

Roger Federer žil, aby bojoval další den proti Marinu Cilicovi ve Wimbledonu 2016

Roger Federer žil, aby bojoval další den proti Marinu Cilicovi ve Wimbledonu 2016

Roger Federer se ve Wimbledonu ocitl podruhé od svého epického comebacku proti Alejandru Fallovi v prvním kole 2010. Ve čtvrtfinále 2016 upustil úvodní dva sety proti Chorvatům Marinovi Cilicovi s velkým porcí a vypadalo to, že hledí na téměř jistou porážku.

Pro velké části zápasu byl Cilic lepším hráčem. První sadu zajistil v tiebreaku a ve druhé zajel osamělý brejk, aby se ujal velitelského dvousetového vedení.

Cilic stále bušil do podání svého soupeře a v sedmé hře třetího zvýšil na 0: 40. Zdálo se, že to psaní je na zdi Rogera Federera, ale ještě nebyl připraven hodit ručník.

Roger Federer vymazal jeden z brejkových bodů imperiálním půl volejem a druhý začarovaným topspinovým forhendem, když držel podání na 4: 3. Cilic, zdánlivě chraplavý, dvakrát prohrál, aby ztratil podání v další hře, a Federer odseděl sadu, aby získal oporu.

Cilic však nikam nechodil. Chorvat podal mečbol při podání Rogera Federera za stavu 4-5 a další za stavu 5-6. Šestinásobný šampion ale visel a vynutil si tiebreak.

V epickém 20bodovém tiebreaku Roger Federer zachránil další mečbol, než vytvořil bod zápasu za stavu 9: 9. Roger Federer, který byl donucen získat hluboký úder na své forhendové křídlo, trefil nízký crosscourtově běžící forhend, aby vynutil chybu od Cilice. O bod později Federer přinutil rozhodovat, když centrální soud propukl v delirium.

Moment byl nyní silně ve prospěch Rogera Federera. Cilic se vzdal podání v osmé hře pátého, a to bylo jediné otevření, které Federer potřeboval. Bez velkého rozruchu si odseděl vítězství, aby dosáhl rekordního 11. semifinále Wimbledonu.

Roger Federer vítězstvím vyrovnal rekord Borise Beckera a Aarona Kirksteina v počtu 10 návratů ze dvou setů. Sedminásobný šampion uznal své potíže v zápase, když řekl:

Pamatuji si, jak jsem byl celou dobu v problémech. Dnešek byl epický. Pravděpodobně se na to budu dívat jako na skvělý a skvělý zápas, který jsem ve své kariéře odehrál ... Vyhrát takový zápas, otestovat tělo, být znovu venku, bojovat, být ve fyzické bitvě a vyhrát. Je to neuvěřitelný pocit.

Pro Rogera Federera to však bylo poslední vítězství v sezóně. Švýcar proti Miloši Raonicovi promrhal dva sety na jeden náskok a prohrál své první wimbledonské semifinále na 11 pokusů.

Švýcarský maestro poté podstoupil operaci a další zápas v roce už nehrál.2) 2012 Final: Beat Andy Murray 4-6, 7-5, 6-3, 6-4

Roger Federer ve finále 2012 porazil Andyho Murraye a získal tak svůj 7. wimbledonský titul

Roger Federer ve finále 2012 porazil Andyho Murraye a získal tak svůj 7. wimbledonský titul

Roger Federer ve svém prvním wimbledonském finále po třech letech pomalu startoval proti místní naději Andy Murrayovi. Po brzké výměně podání Federer upustil podání v deváté hře, aby ztratil otvírák 4: 6 a postoupil ranou výhodu svému soupeři.

Murray viděl dvojici brejkbolů přicházejících a odcházejících v páté hře druhého setu a další dva za stavu 4-4. Šestinásobný šampion držel hravě, aby se udržel v sadě vepředu, přestože se snažil najít svou A-hru.

Roger Federer se poté zotavil z 15-40 při Murrayově podání na 5-6, než vyrovnal řízení s vítězem drop volejbalu.

Nebe se brzy otevřelo a kontrolované hrací podmínky pod zavřenou střechou pomohly Rogerovi Federerovi znovu objevit jeho mojo, i když Murrayova hladina klesla. Ve 20minutové šesté hře ve třetím setu Federer proměnil svou šestou příležitost k brejkovému bodu, aby se prosadil. Další přestávka podání pozdě v setu pomohla švýcarskému maestrovi vzít zásadní dvě sady k jednomu vedení.

Ke cti mu patří, že první britský finalista dvouhry mužů ve Wimbledonu po 74 letech se pokusil vydržet. Ale ve čtvrtém zaostal za brzkou přestávkou, a to bylo vše. Osamělá přestávka stačila Rogerovi Federerovi, když si odseděl zápas, aby ukončil dva a půl roku grandslamového sucha a zajistil rekordní sedmý Wimbledon.

Slzný Murray o své porážce Federerovi řekl:

„Všichni vždy mluví o tlaku hraní ve Wimbledonu, ale nesledují to lidé - dělají to neuvěřitelnými. Existují smíšené emoce. Většina z nich je negativní. Reakce davu byla skvělá. Cítil jsem se, jako bych hrál za národ, a nemohl jsem to úplně udělat. '


1) 2009 Final: Beat Andy Roddick 5-7, 7-6 (6), 7-6 (5), 3-6, 16-14

Roger Federer se svým rekordním 15. grandslamovým titulem

Roger Federer se svým rekordním 15. grandslamovým titulem

Ve svém sedmém finále Wimbledonu v řadě potkal Roger Federer potřetí v zápase o titul na trávníku Major starého rivala Andyho Roddicka.

Když Roger Federer vyhrál nepolapitelný titul Roland Garros jen o několik týdnů dříve, aby dokončil kýžený Grand Slam, byl vítězstvím od prolomení remízy s Pete Samprasem (14) pro většinu slamových titulů celkově.

Byl to Roger Federer, kdo získal první brejkboly zápasu, na 5-5 při Roddickově podání. Hawkeye ale pětinásobného šampiona dvakrát odmítl a Američan zbylé dva vymazal velkými podáními.

Federer zmařil promarnění svých příležitostí, protože v další hře po sobě jdoucích forhendových chyb se Roddick ujal překvapivého vedení o jeden set.

V konkurenčním druhém setu ani jeden z hráčů nepřinesl bod zlomu, protože Roddick vysadil 80% své první příšery jako první. Nervózní forhend od Rogera Federera dal Roddickovi první minibreak následného tiebreaku a Američan brzy dorazil na 6-2 - a čtyři po sobě jdoucí setboly.

Roger Federer však rozvinul nádherný bekhend a dva vítěze služeb, aby vymazal první tři setboly. Poté Roddick, který se řítil po síti, udělal chybu ve vysokém bekhendovém volejbalu crosscourt, který ho stále pronásleduje.

Federerova bekhendová přihrávka a dlouhý bekhend od Roddicka znamenaly, že pětinásobná šampionka získala šest po sobě jdoucích bodů, aby ukradla druhou sadu.

Roddick se na začátku třetí sady vrátil na špatný konec a vypadal viditelně vypuštěně. Na druhé straně Roger Federer byl nyní v režimu podávání spojky, když na něj připustil pouze dva body, aby si vynutil druhý po sobě jdoucí tiebreak.

Byl to Federer, kdo udělal první tah, vzal si malou mini-přestávku, než proměnil svůj třetí setpoint a vybojoval dvě sady na jedno vedení.

Roddick však ještě nebyl hotov. Američanka vyprodukovala pouze druhou přestávku v zápase, aby ve čtvrtém vedla 3: 1. Poté bez větších problémů podával set, protože Wimbledon zažil třetí po sobě jdoucí finále na dálku.

Sloužil jako první v pátém, Roger Federer si vynutil další bod zlomu při podání Roddicka, ale byl zmařen pošesté. Zápas vstoupil do čtvrté hodiny, aniž by Federer dokázal jednou prolomit podání svého soupeře.

Nyní byl na řadě Roddick, aby vyvinul tlak na Federera. V 8-8 mu bekhendový vítěz od Američana dal čtvrtý a pátý brejkbol zápasu. Roger Federer však reagoval panovačně.

Vítěz služeb a nervózní salva z jízdy přivedla Federera k dvojce a Roddick by se už nepřiblížil ke zlomení Švýcarů.

Když Federer držel podání 11-10, pátá sada překonala rekord 20 her držený finále Roland Garros z roku 1927 o nejdelší set v grandslamovém finále, pokud jde o hry. Poté, co Roger Federer vypálil tři po sobě jdoucí esa, aby pokračoval 13-12, se finále Wimbledonu 2009 stalo nejdelším grandslamovým finále v historii.

S Federerem, který pokračoval v Roddickově podání, se tlak na podání za Roddickem projevil. Formuloval forhend dlouho na 14-15 deuce, aby získal pětinásobného šampiona klíčový zápas v brejku. A když Američan zopakoval stejnou chybu v dalším bodě, Roger Federer se stal samostatným historickým lídrem titulu Grand Slam.

Ztráta způsobila, že Roddick byl jediným hráčem v historii, který prohrál finále grandslamu poté, co v zápase shodil podání jen jednou.

Po výhře, která Federera vrátila na čelo světového žebříčku, Švýcar poznamenal, že motiv k překonání rekordů nebyl jen nápad.

'Není to jeden z cílů, které jste si stanovili jako malý kluk, ale byla to docela kariéra a měsíc.' To není důvod, proč hraji tenis, překonávám rekordy, a to neznamená, že s tenisem přestanu. Doufám, že se vrátím na mnoho let. '

Věrný svým slovům proneseným před více než deseti lety, Roger Federer zůstává silnou silou Wimbledonu i dnes.Populární Problémy

Jak vytvořit server Minecraft zdarma. Tento wikiHow vás naučí, jak vytvořit bezplatný server Minecraft. Existuje mnoho služeb hostování serveru Minecraft, ke kterým se můžete zaregistrovat. Minehut je jednou z mála služeb, které vám umožňují hostovat ...

Kampaň Kei Nishikoriho do Wimbledonu skončila ve středu kvůli zranění lýtka.

Zde je návod, jak sledovat očekávané pokračování Disney Channel „Zombies 2“ online, pokud nemáte kabel.

Juggernaut z Alabamy míří na College Station, aby se utkal s č. 24 Texas A&M. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Jak dát starožitnému povrchu nové stříbro. I když je leštěné stříbro krásné, nemusí to být váš styl. Pokud dáváte přednost vzhledu vintage nebo starožitného stříbra, můžete být nadšení, když zjistíte, že můžete svůj oblíbený vzhled znovu vytvořit pomocí ...