Mozek Rogera Federera je podceňován, jeho génius na hřišti i mimo něj z něj dělá největšího: Ivan Ljubicic

Roger Federer a Ivan Ljubicic s titulem Australian Open 2018Ivan Ljubicic nedávno zasypal bohatou chválu na mentální schopnosti svého svěřence, Roger Federer . Ljubicic tvrdil, že Federerova bezkonkurenční inteligence napříč sférami je tím, čím jsou Švýcaři „největší“.

Během jeho hráčských dnů byl Ivan Ljubicic zařazen až na 3. místo na světě a na turné čelil Rogerovi Federerovi 16krát, ale vyhrál jen třikrát. Od roku 2016 má Ljubicic na starosti Federera jako svého trenéra a vede ho ke třem grandslamovým turnajům a čtyřem titulům Masters 1000.Na nedávném podcastu “Ivan Ljubicic dlouze hovořil o taktické a mezilidské inteligenci Rogera Federera. Podle Chorvata Federer použil svůj „geniální“ mozek k vybudování neomylného dědictví, které obstojí ve zkoušce časem - bez ohledu na to, co by mohly naznačovat knihy rekordů.

Na hřišti je inteligentní a mimo hřiště je inteligentní, řekl Ljubicic. Myslím, že jeho mozek je skvělý, jen je podceňován. Myslím tím, že je génius na hřišti i mimo hřiště, což je podle mě tím největším. Víte, nevíme, kolik Slamů nebo týdnů na jedničce je těchto. Myslím tím, jak víte, jak budou tyto kariéry vypadat na konci jeho kariéry, ale víte, jeho odkaz jde mnohem dál.

Roger Federer

Roger Federer nemusí mít fyzickou sílu Rafael Nadal nebo hodinová přesnost Novák Djokovic , ale jeho chápání hry je na špičkové úrovni. Odborníci často žasli nad tím, jak Švýcaři přesně vědí, jakou ránu zasáhnout, a zároveň často chválili jeho neuvěřitelné předvídavost.Kromě toho Federer také ví, jak se dostat mimo hřiště tím nejlepším možným způsobem. Devětatřicetiletý hráč, jakožto přední velvyslanec této hry, nikdy nezklame, pokud jde o styk s veřejností.

Hraní proti Rogeru Federerovi mi pomohlo lépe ho pochopit jako hráče i jako člověka: Ivana Ljubicice

Ivan Ljubicic s Rogerem Federerem

Během podcastu Ivan Ljubicic také převzal několik otázek od některých tenisových fanoušků. Jeden z nich se zeptal Ljubicice, zda jeho zkušenosti z hraní proti Rogeru Federerovi pomohly během jeho působení ve funkci trenéra, a Chorvat odpověděl kladně.Ivan Ljubic odešel do důchodu v roce 2012, pouhé čtyři roky předtím, než začal spolupracovat s Rogerem Federerem. Jako takový se dobře vyznal ve hře několika Federerových soupeřů na turné.

v tenisových termínech, co je to "láska"?

Podle jednačtyřicetiletého hráče se to osvědčilo při koučování dvacetinásobného grandslamového šampiona.

'Hrál jsem proti Rogerovi 16krát, takže si myslím, že ano, myslím, že rozhodně je to hráč, proti kterému jsem hrál nejvíce,' řekl Ljubicic. „To je nejlepší způsob, jak porozumět hráči, kterého znáš. Sledování ze strany vám poskytne nejmenší množství informací a sledování zpoza hřiště vám hodně dá. Sledování zevnitř soudu, uvnitř soudu vám dá ještě více, ale hraní proti hráči vám dá nejvíc. '
'Když jsem před šesti lety začal trénovat Rogera, na turné bylo hodně hráčů, myslím většinu hráčů, kteří byli stále těmi, proti kterým jsem hrál,' dodal. 'Takže to mi také pomohlo, že při koučování víte, že vím, jak jsou tito kluci na hřišti.'

Populární Problémy

Státní nepřátelé UT Martin a ETSU se v sobotu setkávají na tvrdém dřevě. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Stephen Colbert bude opět hostit speciální volební večer v roce 2020. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma, pokud nemáte kabel.

Dominanci Rafaela Nadala na Roland Garros podtrhuje ohromující prize money, kterou na turnaji vyhrál. Není překvapením, že Španěl má na hřišti claycourt Major nejvíce zápasových výher, finále a titulů ze všech hráčů.

Alton Brown je zpět s 'Good Eats: The Return'. Zde je návod, jak sledovat novou sérii streamovanou online bez kabelu.

Úsilí Novaka Djokoviče a jeho rodiny úspěšně přivést zpět turnaj ATP do Srbska si vysloužilo velkou chválu od proslulého bývalého hráče a trenéra Radmila Armenulica.

Tento wikiHow vás naučí, jak v Ubuntu začít používat jiné rozložení klávesnice. Přidání nového rozvržení umístí praktickou rozbalovací nabídku v pravém horním rohu plochy, která vám umožní přepínat rozvržení během práce. Otevřete svůj Ubuntu ...