Deník Roland Garros 2017: Juan Martin del Potro a umění neškrtit

Juan Martin del Potro

Juan Martin del Potro

Co je to za nestálé počasí a města, která pořádají grandslamy? Na každém majoru, kterého jsem se zatím zúčastnil, bylo počasí stejně nepředvídatelné jako zemní úder Nicka Kyrgia. V Melbourne pršelo, kdykoli na to mraky měly náladu, zatímco v New Yorku počasí kolísalo mezi nesnesitelně vlhkým a prudce bouřlivým.

V Paříži bylo prvních pár dní, kdy jsem arénu navštívil, jasno a slunečno, ale od včerejška bylo zataženo a chladno a neustále hrozilo, že rozvrh uvrhnu do nepořádku. Dnes déšť nevydržel, dokud Andy Murray a Juan Martin del Potro nemohli dokončit svůj velmi očekávaný střet třetího kola, ale Kei Nishikori a Hyeon Chung takové štěstí neměli; jejich zápas byl přerušen, právě když věci začaly vypadat zajímavě.

Výhodou dešťových průtahů je, že získáte čas na tiskové konference a také si trochu napíšete. A o zápase Del Potro vs Murray se dá napsat hodně.

Existuje teorie, že čím dále jste vzdáleni od jevu - vzdáleností nebo jakýmkoli jiným měřítkem - tím snazší je odmítnout tento jev jako něco, co lze snadno ovládat. A i když nejsem odborník na potvrzování teorií, moje zkušenost se sledováním tenisu z tribuny ze mě udělala věřícího.

Pokud byste sledovali dnešní markýzový zápas, zejména první set, měli byste sklon se posmívat tomu, jak se Argentinec „dusil“. V té první sadě držel čtyři setboly a všechny promrhal - přičemž nejbolestivější z nich byla dvojchyba v tiebreaker.

Ale když diváci na Philippe Chatrierovi viděli, jak oba muži obchodují s divokými údery země, cítili soucit s Del Potrem a jeho nepříjemnou situací, spíše než s přemítáním.

Marže v tenise, jako v každém sportu, jsou malé. V jednu chvíli trefíte brilantní druhé podání, které chytí lajnu a vyvolá chybu návratu, v další chvíli minete lajnu o palec a kašlete na dvojchybu. To platí i pro pozemní zdvihy; zatímco forhend Del Potro je považován za tak skvělý, protože je silný A bezpečný, nevyžaduje příliš mnoho, aby přestřelil čáru nebo zasáhl horní část pásky.

Ano, skvělí hráči mají tendenci k tomu, aby jim marže fungovala a „vytvářeli si vlastní štěstí“ podle přísloví. Ale ti, kteří propadají zákonům pravděpodobnosti, tak nečiní, protože jsou mentálními trpaslíky; prostě nejsou tak nelidsky spojkoví jako ti velcí.

Del Potro věděl, že má své šance, i když vyložil závěrečný forhend sady, která proletěla švihem. Požádal rozhodčího, aby zkontroloval značku, ale radost neměl. Je však třeba říci, že nechyběl o mnoho - stejně jako o moc nezmeškal druhé podání na setpoint. Pokud by udělal oba nebo jeden z těchto výstřelů, místo toho bychom oslavovali jeho velkou odvahu? Linka je téměř příliš jemná.

Ale pak se stalo něco, co nám dalo zapomenout na to obávané c-slovo. Když Murray bušil pěstmi a usadil se na židli, Del Potro zůstal u sítě se skloněnou hlavou a pokrčenými rameny, zdánlivě ztracen v myšlenkách.

Takto to pokračovalo dobré dvě minuty a diváci na tribunách začali nešikovně reptat o duševní pohodě Argentince. Nebyl přesvědčen, že mu forhend vyskočil, nebo byl jen zdrcujícím způsobem zklamaný, že nechal soupravu proklouznout, i když měl tolik příležitostí?

V té době to bylo těžké říct. Ale později Argentinec objasnil, že to bylo opravdu zklamání. Příliš mnoho frustrace, řekl na své pozápasové tiskové konferenci. Nemohl jsem uvěřit, že jsem ten set prohrál, protože jsem měl mnoho příležitostí vyhrát.

Del Potro se nakonec uklidnil a udělal dobře, když Murrayho zlomil, zatímco druhý sloužil na druhý set za stavu 5: 4, ale všichni v aréně věděli, že jeho chvíle pominula. Cokoli dělal, vypadalo jako temperamentní, ale poslední dechový pokus o prodloužení zápasu. Při všech těch problémech se zraněním, které měl v poslední době, nebylo možné, aby přežil Murraye ve čtyřech nebo pěti setech.

Del Potro měl vyhrát ten první set a možná kdyby to udělal, vyhrál by také zápas. Ale prodat ho nakrátko by jeho ztrátu odmítlo jako „škrcení“; prostě šel o příliš mnoho v klíčových bodech zápasu a nešťastně minul značku, právě když to bylo nejdůležitější.

Dav mu byl každopádně ochoten odpustit všechny jeho imaginární nebo skutečné prohřešky z prvního setu. Asi v polovině druhé, chorály DEL-PO! * tleskat tleskat tleskat * DEL-PO! * tleskat tleskat tleskat * začal se ozývat po aréně pokaždé, když vypadal, že potřebuje inspiraci. A když zlomil Murrayho dokonce na druhý set za stavu 5-5, celé místo jako by ožilo.

Oživení Del Potra netrvalo dlouho, ale podpora davu ano. Na každého forhendového vítěze, kterého zasáhl, křiklavě křičeli, a to i v umírajících fázích zápasu. A když odešel z kurtu, dostalo se mu nejhlasitějšího jásotu dne, s více chorály DEL-PO! DEL-PO! DEL-PO !.

Možná je v pořádku říci, že se Del Potro zadusil. Přinejmenším ví, že vždy bude mít něco, co bolest zmírní - lásku davu v té nejsilnější a nejzábavnější podobě.

Populární Problémy

Stát Arkansas pořádá SMU v poutavém zápase univerzitního fotbalu z 1. týdne. Tato hra není v televizi, takže se na ni můžete podívat online.

Váš průvodce streamováním Dougova 1. filmu online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

Jak vyrobit kouřovou bombu z nárazu Ninja. Nárazové kouřové bomby nejsou vtip. Měli byste s nimi manipulovat pouze tehdy, pokud jste připraveni manipulovat s nebezpečnými materiály, jako je černý prášek. Pro dobrou zábavu a neplechu budou tyto fungovat podobným způsobem jako v ...

Premiéra seriálu „This Is Us“ ve 4. sérii se bude vysílat 24. září 2019. Podívejte se, jak sledovat epizodu 1 spolu s dalšími novými epizodami online prostřednictvím živého přenosu.

Roger Federer je připraven tento týden uskutečnit svůj dlouho očekávaný návrat do profesionálního tenisu na akci ATP 250 v Dauhá.

Kompletní průvodce, jak sledovat dnešní fotbalový zápas Vanderbilt vs ETSU online, včetně několika bezplatných možností.