Roland Garros 2021: Plánovaná cesta Dominica Thiema do finále

Dominic ThiemForma Dominica Thiema přicházející do Roland Garros by nepochybně byla pro Rakušana bodem zájmu. Navzdory prokazatelným schopnostem na antuce - dosáhl finále French Open v letech 2018 i 2019 - Thiem si letos na rudé hlíně ještě nenašel pevné místo.

Sedmadvacetiletý hráč se vrátil na scénu v Madridu, v běhu do semifinále vypadal solidně, ale od té doby vyhrál pouze jeden zápas. Poté, co ve druhém kole Řím porazil Martona Fucsovicse, Thiem ve třetím prohrál s Lorenzem Sonegem. Poté se uklonil z Lyonu hned na první překážce a Cameron Norrie ho zmlátil.Šampión US Open 2020 vstoupil do Paříže, pravda, hůře připravený na hliněný kurt Slam, než byl v předchozích letech. A ani jeho remíza není zdaleka přímočará, přestože je nasazen jako čtvrtý.

jak přehmatat tenisovou raketu

Soupeř Dominika Thiema v 1. kole - Pablo Andujar

Dominic Thiem nakreslil španělského Pabla Andujara v prvním kole Roland Garros 2021. Většina by ještě před pár týdny považovala Andujara za snadného soupeře. Ale po uvedení do semifinále v Ženevě - kde ve druhém kole porazil Rogera Federera - se 35letý muž mohl ukázat jako ošidný zákazník.To znamená, že zápas bude pravděpodobně na Thiemově raketě a dá se očekávat, že proletí.

Pravděpodobný soupeř 2. kola Dominica Thiema - Federico Delbonis / Radu Albot

Federico Delbonis

Pokud se v prvním kole dostane přes Pabla Andujara, Dominic Thiem se ve druhém ujme jednoho z Radu Albota nebo Federica Delbonise. Zatímco je nepravděpodobné, že by Albot způsobil Thiemovi příliš mnoho potíží, nedávná forma Delbonisovy hlíny z něj činí hrozbu.Argentinec dosáhl na třetí kolo v Madridu, stejně jako na čtvrtfinále v Římě (z kvalifikace). V době psaní článku má Delbonis hrát semifinále bělehradského Open.

Thiem vede proti Delbonis proti sobě 2: 0, přičemž obě vítězství přichází na antuce. Přestože Rakušan své šance bude mít proti výrazně níže postavenému soupeři, nemůže si dovolit brát Delbonise na lehkou váhu.

Pravděpodobný soupeř 3. kola Dominica Thiema - Fabio Fognini / Marton Fucsovics

Fabio Fognini

Podle očkování se Dominic Thiem ve třetím kole Roland Garros pravděpodobně setká s Fabiem Fogninim. Fognini je v poslední době bez formy, ale jeho zkušenosti a znalosti jílovitého hřiště by se proti Rakušanovi mohly hodit.

Thiemovu solidnost by pro Itálie bylo obvykle těžké překonat v zápase nejlepších pěti setů. Rakušan by si ale musel dávat pozor, aby neztratil pozornost proti někomu, kdo vypadá, že bez opatrnosti hraje volně plynoucí tenis.

Fognini může ve třetím kole chybět, pokud se ve druhém kole ukloní proti Martonu Fucsovicsovi. Zajímavé je, že Thiem se tento měsíc snažil odložit Fucsovics ve svém druhém kole v Římě.

Thiem vede proti sobě Fogniniho 3: 1 a proti Fucsovicsovi 2: 0.

Pravděpodobný soupeř Dominika Thiema ve 4. kole - Casper Ruud

Casper Ruud

live stream barca vs real sociedad

Věci by mohly být pro Dominica Thiema opravdu ošemetné, kdyby udělal druhý týden antukového Slamu. Rakušan je na cestě, aby ve čtvrtém kole narazil na 15. nasazeného Caspera Ruuda.

Ruud je specialista na jílovité kurty. Nor letos dosáhl tří po sobě jdoucích semifinále na antuce - v Monte Carlu, Mnichově a Madridu - a poté v Ženevě získal svůj první letošní titul.

Ruud je bezpochyby hráč, kterému by se ve čtvrtém kole chtěli vyhnout všichni špičkoví hráči, vzhledem k jeho síle a hře na bázi hlíny. Pokud je Thiem ve čtvrtém kole schopen se dostat do formy, měly by být forhendové forhendové výměny mezi dvojicí potěšením sledovat.

Ruud se však může uklonit dříve než ve čtvrtém kole. Dvaadvacetiletý hráč nemá nejlepší rekord ve formátu pět nejlepších a první týden se potýká s talentovanými hráči jako Benoit Paire a Hubert Hurkacz.

Thiem vede hlavou proti Ruudovi 1: 0. Jejich jediné předchozí setkání se uskutečnilo ve třetím kole Roland Garros v loňském roce, kde Rakušan vyhrál ve dvou setech.

Pravděpodobný čtvrtfinálový soupeř Dominica Thiema - Alexander Zverev

Alexander Zverev (L) a Dominic Thiem

Alexander Zverev je pro Dominica Thiema nejpravděpodobnějším soupeřem ve čtvrtfinále. Němci bylo předáno příznivé losování a jeho forma vstupu do turnaje je vynikající.

Zverev vyhrál tento měsíc Madrid Masters, když porazil Thiema v semifinále. I když podmínky v Madridu mohly Němcům vyhovovat, jeho silná hra by mohla způsobit nejrůznější problémy i Thiemovi v Paříži.

To znamená, že Thiem vede proti sobě proti Zverevovi 8-3.

Pravděpodobný semifinálový soupeř Dominica Thiema - Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas s trofejí Masters Monte Carlo 2021

Pokud se Dominic Thiem dostane přes čtvrtfinále, pravděpodobně v semifinále nastoupí s formálním Stefanosem Tsitsipasem. Tsitsipas je letos ve čtvrtině Daniila Medveděva na Roland Garros a před posledními čtyřmi etapami by mohl čelit postavám jako Pablo Carreno Busta, Grigor Dimitrov a Cristian Garin.

Řecký muž byl letos pravděpodobně nejkonzistentnějším hráčem mužského turné. Už v roce 2021 získal dva tituly - v Monte Carlu a Lyonu - a také má na svém kontě druhé místo v Barceloně.

Thiem a Tsitsipas se proti sobě postavili naposledy na antuce v roce 2018, kdy Rakušan porazil svého mladšího soupeře na cestě do finále. Bylo to něco málo přes měsíc poté, co Řek v Barceloně porazil Thiema.

Tento konkrétní zápas vyhovuje Thiemovu hernímu stylu a pokud se dostane do semifinále, bude pravděpodobně také v dobrém rytmu. Ale vzhledem k tomu, jakou formu Tsitsipas v poslední době má, bude zápas bezpochyby výzvou.

natahovací tenisové boty

Thiem vede hlavou proti Tsitsipasovi 5-3.

Pravděpodobný soupeř Dominica Thiema ve finále - Rafael Nadal / Novak Djokovic

Dominic Thiem (L) a Rafael Nadal na French Open 2019

Pokud by se Dominic Thiem letos dostal do finále v Paříži, udělal by to, aniž by porazil Rafaela Nadala, Novaka Djokoviče nebo Rogera Federera.

Zatímco jeho šance čelit Federerovi jsou extrémně nízké, Thiem bude pravděpodobně ve střetu na vrcholu čelit jednomu z Nadala nebo Djokoviče. Zajímavé je, že Rakušan porazil oba hráče na antuce - a na samotném Roland Garros porazil Djokoviče několikrát.


Předpokládaný konec Dominica Thiema na Roland Garros 2021

Navzdory špatnému běhu formy je Dominic Thiem dokonalý antukový kurt, který má šanci na titul, pokud se dokáže dostat do formy a kondice. Obtížnost jeho remízy však znamená, že bude muset od začátku udržovat laserové zaostření.

Od Rakušana by se mělo očekávat, že se díky svým zkušenostem na velké scéně probojuje minimálně do čtvrtého kola, ale pokud bude doufat, že postoupí i dál, bude muset znovu objevit svůj absolutně nejlepší tenis.

Populární Problémy

Michail Youzhny oznámil svůj odchod do důchodu po jeho porážce na St. Petersburg Open. Jak si plukovníka zapamatují?

Kolibříci žijí na celé západní polokouli a stanou se domovem kdekoli, kde najdou dobrý zdroj potravy, vody a přístřeší. Jejich malé rozměry a akrobatické létající manévry je činí zábavnými a zábavnými na sledování. Vytvořit...

Tricepsové provize jsou snadné a všestranné cvičení s vlastní váhou, které je stále oblíbenější. Tricepsové kickbacky nejen izolují a procvičují vaše tricepsy, ale také vám pomáhají pracovat se souvisejícími svalovými skupinami a posilují vaše jádro ....

Fotbal Iowa a Purdue se sejde v sobotu ve West Lafayette. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Roger Federer schvaluje myšlenku, že se US Open 2020 rozhodne pokračovat bez diváků. To se však teprve uvidí, zda se Djokovič a Nadal na turnaji objeví, nebo se rozhodnou ho vynechat.