Rosol, kdo? Pět největších rozrušení v historii WimbledonuPřestože o Lukasovi Rosolovi před včerejškem neslyšelo mnoho lidí, je pravděpodobné, že na něj mnoho lidí nezapomene po jeho včerejším neuvěřitelném, obřím zabíjení proti Rafaelovi Nadalovi ve druhém kole ve Wimbledonu. Nadal by však hledal útěchu ve skutečnosti, že i když je to jedna z nejhorších ztrát jeho kariéry, není prvním mužem, který utrpěl šokovou porážku na travnatých kurtech All England Clubu. Zde je 5 dalších šokových výsledků ve dvouhře mužů za ta léta na SW19:1) Rok: 2002Kolo: Druhé kolo

Výsledek: George Bastl porazil Peta Samprase 6-3, 6-2, 4-6, 3-6, 6-4Více než šoková ztráta to byla pravděpodobně jedna z nejsmutnějších ztrát v kariéře velkého Peta Samprase. Sedminásobný wimbledonský šampion se vrátil v roce 2002 v naději, že ke svému jménu přidá ještě jeden titul a prokáže tak, že jeho prohra ve čtvrtém kole v předchozím roce s teenagerem jménem Roger Federer byla pouhou aberací v jeho dominanci na trávě. Navzdory všem šancím však Sampras tentokrát vypadl o dvě kola dříve, když prohrál pět set set se světem č. 145 a šťastným poraženým Georgem Bastlem, což poskytlo smutný konec snad největšímu hráči, který měl ladit travnaté kurty ve Wimbledonu.Bastl, který byl před turnajem neznámý, sklouzl do další neznáma, v dalším kole prohrál a po zbytek své kariéry pokračoval ve svých cestách. Sampras pokračoval ve scénáři pohádky a vyhrál 14thGrandslamový titul na US Open 2002, což byl shodou okolností také jeho poslední turnaj.

2) Rok: 2003Kolo: První koloVýsledek: Ivo Karlovic porazil Lleyton Hewitt 1: 6, 7: 6, 6: 3, 6: 4

Výsledek, který přiměl wimbledonského šampiona z roku 1949 Teda Schroedera poznamenat, že Hewitt možná není nejhorší wimbledonský šampion, ale rozhodně je nejhloupější (Ouch). Lleyton Hewitt se stal prvním obhájcem titulu v otevřené éře, který se dostal do prvního kola ve Wimbledonu, když v úvodní den spadl na dobře sloužícího Chorvata Iva Karloviče. Karlovic, který byl zařazen na 202, prohrál první set, ale v dalších třech setech téměř zázračně bojoval zpět a během cesty k vítězství ve čtyřech setech zaslal nějaké puchýře.

Karlovic by toho roku dosáhl ve Wimbledonu na třetí kolo a dosáhl svého dosud nejlepšího grandslamového výsledku, když v roce 2009 dosáhl na wimbledonské čtvrtfinále. Chorvat měl na turné mírné úspěchy, vyhrál čtyři tituly, ale snad bude vždy pamatován za tu slavnou výhru v roce 2003. Hewitt se na druhou stranu vzpamatoval ze ztráty a měl pár hvězdných let, přestože vznik Rogera Federera a dlouhodobá zranění znamenaly, že už nikdy Grand Slam nevyhraje a vypadá to nepravděpodobně učinit tak za soumraku jeho kariéry.

3) Rok: 1987

Kolo: Druhé kolo

Výsledek: Peter Doohan porazil Borise Beckera 7-6,4-6,6-2,6-4

19letý Boris Becker byl již dvojnásobným wimbledonským šampionem a na mistrovství 1987 hledal svůj třetí titul v řadě. Šestadvacetiletý Australan, Peter Doohan, měl jiné nápady, které přinesly výkon jeho života, když vyhrál 7-6, 4-6, 6-2, 6-4, aby vyslal šokové vlny po celém tenisovém světě a připravil způsob, jak může kolega Aussie Pat Cash získat svůj rodný grandslamový titul.

Doohan toho roku dosáhl ve Wimbledonu na čtvrté kolo a jako čtyřhra dosáhl většího úspěchu, dosáhl finále čtyřhry mužů na Australian Open (a prohrál) s Laurie Warderovou a získal 5 titulů ve čtyřhře ve své kariéře. Becker nebyl touto ztrátou příliš zjizvený a dosáhl dalších pěti wimbledonských finále ve své kariéře, ačkoli by vyhrál jen jednou, když ve finále 1989 porazil Edberga ve dvou setech.

těžké tenisové rakety

4) Rok: 2002

Kolo: Druhé kolo

Výsledek: Paradorn Srichaphan porazil Andreho Agassiho 6: 4, 7: 6, 6: 2

Andre Agassi vstoupil na wimbledonské mistrovství 2002 jako jeden z favoritů na zvednutí koruny, když v posledních dvou letech prohrál dvě semifinále kousání nehtů s Patem Rafterem v rámci dramatického oživení kariéry. V den, kdy jeho velký rival Pete Sampras padl k neohlášenému Georgovi Bastlovi, podlehl Agassi také prakticky neznámému hráči, když podlehl thajskému Paradornu Srichaphanovi ve dvou setech.

Srichaphan se stal první skutečnou asijskou tenisovou superstar, příští rok se dostal do top 10 a získal pět titulů ve dvouhře ve své kariéře, čímž si v rodném Thajsku vysloužil téměř božský status. Mnozí si mysleli, že tím Agassi konečně skončí, ale Američan jim dokázal, že se mýlili, když vyhrál jeho 8thGrandslamový titul na Australian Open příští rok a boj s tím nejlepším, než v roce 2006 ve věku 36 let konečně zavěsil.

5) Rok: 1985

Kolo: Čtvrtfinále

Výsledek: Kevin Curren porazil Johna McEnroea 6-2, 6-2, 6-4

Možná, že ne tam nahoře s ostatními rozrušeními, pokud jde o hodnotu šoku, tento konkrétní výsledek byl možná nejvýznamnější ze šarže. John McEnroe dosáhl ve Wimbledonu na posledních pět finále a v předchozím roce nasbíral rekord 82-3 vítězství a do Wimbledonu přišel jako obhájce titulu. Nicméně 8thnasazený Jihoafričan Kevin Curren byl do čtvrtfinálového střetu nadšený a vytáhl ohromující vítězství ve dvou setech proti světové jedničce.

Curren v semifinále porazil další legendu Jimmyho Connorsa, než ve finále spadl na 17letého Borise Beckera. Během své kariéry dosáhl většího úspěchu ve čtyřhře, vyhrál pět grandslamových titulů ve čtyřhře a po odchodu do důchodu také sloužil jako kapitán jihoafrického daviscupového týmu. Na druhou stranu Johnny Mac nebyl po této prohře nikdy stejným hráčem a nedokázal získat další grandslamový titul v kariéře.

Populární Problémy

Čerpadlo ostřikovače ve vozidle rozprašuje kapalinu do ostřikovače z nádrže přes hadice a na vaše čelní sklo, aby vyčistilo nečistoty a prach, které by mohly bránit vašemu vidění. Čerpadlo natlakuje tekutinu, aby mohla vystříknout, ale může fungovat méně ...

Finále série 100 je vysíláno dnes večer. Zde je návod, jak jej sledovat online, pokud nemáte kabel.

Neporazitelné těžké váhy Tyson Fury a Tom Schwarz se v sobotu rozběhly v masivním zápase. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z boje online.

Chcete rychle a snadno stahovat a sledovat Disney Plus na svém iPadu? Připravili jsme pro vás krátkého podrobného průvodce sledováním Disney Plus na iPadech.

Jak rozdělit a uložit koupelové bomby. Přestože jsou bomby do koupele zábavné a luxusní, jsou také drahé. Když je rozdělíte na polovinu, zdvojnásobí se počet koupelí, které můžete strávit, zatímco utratíte stejné množství peněz. Nejlepší ze všeho je, že potřebujete pouze ...