Dubajské tenisové mistrovství 2021: Předpověď a aktualizace po čtvrtfinále

Andrey Rublev na dubajském tenisovém mistrovství 2021

Andrey Rublev na dubajském tenisovém mistrovství 2021

Dubaj Duty Free Tennis Championships se dobře a skutečně rozjíždí navzdory absenci svých dvou největších šampionů Rogera Federera a Novaka Djokoviče. Ale na úrovni ATP 500 je nová tvář, která se etablovala jako oblíbená přesně tak, jak to měli tito dva šampioni.

Andrey Rublev vstoupil do turnaje díky čtyřem titulům a sérii 20 výher na této úrovni. Ale jak moc byl favoritem na začátku turnaje, a změnilo se to nějak od té doby ve třech kolech?

Zde jsme sestavili předpověď turnajové závorky, která pomocí Elo Ratings hráče předpovídá jeho šance na vítězství v každém kole až do finále. Elo Ratings pochází z Tenisový abstrakt , a jsou aktualizovány každý týden.

Jak Elo funguje?

Jednoduše řečeno, řekněme, že se jedná o bodový systém, který odměňuje nebo penalizuje hráče podle jejich vítězství nebo ztrát. Je to systém, který je závisí na „síle“ soupeře, kterému čelíte, namísto kola, ve kterém se zápas odehrává .

Takto vytvořená hodnocení nám mohou poskytnout představu o výsledku zápasů zahrnujících příslušnou skupinu hráčů v blízké budoucnosti. Je však třeba poznamenat, že systém ignoruje proměnnou „matchup“, která kromě „základní úrovně“ obou zúčastněných hráčů také hraje významnou roli v průběhu zápasu.

banditský tenisový loket

Takto vypadají hodnocení Elo pro ATP k 15. březnu 2021:

Hodnocení ATP Elo k 15.03.2021

Hodnocení ATP Elo k 15.03.2021

Jak se hodnocení Elo převádí na pravděpodobnosti?

Pokud se zápasu účastní dva hráči, A a B, přičemž jejich hodnocení Elo je označeno Elo (A) respektive Elo (B), pak je pravděpodobnost, že A vyhraje zápas, dána vztahem:

P (A) = 1/[1+10^{(Elo (B) -Elo (A))/400}].

Pokud má například hráč A hodnocení 1736 a hráč B hodnocení 1652, pak má hráč A 61,86% pravděpodobnost, že zápas vyhraje.

Takto získaný soubor pravděpodobností je pak použit v podmíněné vnořené struktuře na základě losování turnaje k předpovědi šancí každého hráče dosáhnout každého kola.

Výkon v rámci turnaje v kombinaci se stávajícím Elo

Hráč může být na 'nižší síle' přicházející do turnaje, ale může přijít s řadou jemných výkonů, aby vytvořil hluboký běh. Když tedy dosáhne, řekněme, finále, v jaké síle ho „změříte“? Úroveň, na které byl před turnajem, nebo úroveň, na které byl v rámci turnaje?

Nejvýraznějším a nejnovějším příkladem takového dilematu byl projev Nikoloze Basilashviliho v Dauhá.

Abychom získali teoreticky vylepšený odhad, kombinujeme obě opatření. Začínáme s 90% -10% dělením Base Elo a Tournament Elo a zvyšujeme rozdělení Tournament Elo o 10% s každým kolem. Když tedy hráč dosáhne finále v kategorii 64 hráčů (jako je tomu v Dubaji), má ve svých dvou hodnoceních rozdělení 50–50.

Odhad Match Elo prostřednictvím procenta získaných servisních bodů

Vzhledem k tomu, že hodnocení Elo jsou publikována týdně a ne denně, byla navržena metoda pro odhad výkonu hráče na základě jeho zápasového výkonu, aby se tak odhadl jeho turnajový výkon.

Předpokládejme, že v zápase mezi dvěma hráči jsme měli předchozí znalosti o jejich příslušných procentech získaných servisních bodů, když tento zápas dosáhl dokončení. Mohli jsme pak pomocí funkce pravděpodobnosti nakreslit odhad pravděpodobnosti, že vyhrají zápas.

cnn příběh pozdní noci

Pro ilustraci tohoto bodu zvažte následující příklad:

V zápase prvního kola mezi Kei Nishikori a Reilly Opelkou získal Nishikori 73% svých služebních bodů a Opelka získal 72% svých servisních bodů. Příslušné pravděpodobnosti se promítají do Nishikori s pravděpodobností výhry v zápase 53,55% a Opelka s 46,45%. Jinými slovy, pokud by zaregistrovali taková čísla v rámci hypotetické sady 10 000 zápasů, Nishikori by jich vyhrál asi 5 355.

proč se nule v tenise říká láska

Tuto pravděpodobnost zase používáme k odhadu výkonnosti Elo. Pro Nishikoriho je to průměr jeho základny Elo (1784) a na jaké úrovni by musel hrát, aby generoval pravděpodobnost výhry v zápase 53,55% proti Opelce v Elo 1763 - přičemž druhá z nich se počítá jako 1788. Podle toho , Nishikori získá výkonnostní skóre 1786.

Turnaj Elo je tedy dán průměrem všech výkonů Elo z dokončených zápasů, kterých se hráč účastní. Odmítáme výsledky získané z neúplných zápasů.

Hlavní losování tenisových turnajů v Dubaji 2021

Dubajská předpověď: Horní polovina

Dubajská předpověď: Horní polovina

Dubajská předpověď: Dolní polovina

Dubajská předpověď: Dolní polovina

Jak se dalo očekávat, když vyšlo losování, Andrey Rublev byl skutečně předpovězeným favoritem na vítězství v turnaji, a to 29,46%, což znamenalo dominanci Dominica Thiema na 24,19%.

S 18 byes v prvním kole bylo pole 64 hráčů sníženo na 46 hráčů. Pokud by každý z těchto 46 hráčů stejně pravděpodobně vyhrál každý zápas, měli by všichni 2,17% šanci vyhrát celý turnaj.

S využitím svých skóre Elo však pouze 11 z nich zaregistrovalo skóre nad touto známkou:

 1. Andrey Rublev: 29,46%
 2. Dominic Thiem: 24,19%
 3. Jannik Sinner: 6,50%
 4. Pablo Carreno Busta: 5,36%
 5. Alex De Minaur: 4,32%
 6. Daniel Evans: 3,57%
 7. Robero Bautista Agut: 3,00%
 8. Denis Shapovalov: 2,97%
 9. Karen Chačanov: 2,91%
 10. Filip Krajinovič: 2,54%
 11. David Goffin: 2,36%

Všichni tito hráči byli nasazeni a byli příjemci prvního kola ahoj.

Aktualizace Dubaje po 1. kole

Dubajská předpověď po 1. kole: Horní polovina

Dubajská předpověď po 1. kole: Horní polovina

Dubajská předpověď po 1. kole: spodní polovina

Dubajská předpověď po 1. kole: spodní polovina

můžete prát tenisky v pračce

Vzhledem k tomu, že semínka v tomto kole nehrají, nebyl velký rozruch. Nejlepší skóre pro toto kolo zaznamenali Richard Gasquet (2147), Jan-Lennard Struff (2061) a Alexander Bublik (1901).

Jediné dva matematické rozruchy zaznamenané v tomto kole byly Bernabe Zapata Miralles proti Johnu Millmanovi a Emil Rusuuvuori proti Jordanovi Thompsonovi.

Aktualizace Dubaje po 2. kole

Dubajská předpověď po 2. kole: Horní polovina

Dubajská předpověď po 2. kole: Horní polovina

Dubajská předpověď po 2. kole: spodní polovina

Dubajská předpověď po 2. kole: spodní polovina

Největší rozrušení tohoto kola bylo vidět na tom, že Lloyd Harris vyřadil nejlepšího semínka Dominica Thiema, který v roce Elo dosáhl skóre 1983. Nejlepší výkon pro toto kolo však zaznamenal Denis Shapovalov (2276), který se okamžitě stal velkým favoritem na postup do finále z horní poloviny.

Andrey Rublev také skóroval (2130) a stal se ještě silnějším favoritem na titul. Mezi další silné perfomery patřili Hubert Hurkacz (2083), Aljaz Bedene (2055), Marton Fucsovics (2050) a Lorenzo Sonego (2035).

Aktualizace Dubaje po 16. kole

Dubajská předpověď po 3. kole: Horní polovina

Dubajská předpověď po 3. kole: Horní polovina

Dubajská předpověď po 3. kole: spodní polovina

Dubajská předpověď po 3. kole: spodní polovina

Lloyd Harris splnil své vyúčtování z předchozího kola, když zaznamenal další rozrušení a vyřadil 14. nasazeného Filipa Krajinoviče v 16. kole. Jeremy Chardy vytlačil 8. nasazenou Karen Khachanov a senzace Australian Open Aslan Karatsev vyřadil 17. nasazený Lorenzo Sonego.

Denis Shapovalov také v tomto kole předvedl úžasný výkon (2274) a dále zapůsobil na svůj oblíbený stav z horní poloviny. Andrey Rublev ze spodní poloviny proletěl kolem nešťastného Taylora Fritze s hodnocením výkonu 2501.

V losování aktuálně zůstává osm hráčů, a pokud se podle odhadů Elo dá něco dělat, je Rublev téměř 50% favoritem na titul.

Aktualizace Dubaje po čtvrtfinále

Dubajská předpověď po čtvrtfinále: Horní polovina

Dubajská předpověď po čtvrtfinále: Horní polovina

Dubajská předpověď po čtvrtfinále: Spodní polovina

Dubajská předpověď po čtvrtfinále: Spodní polovina

Z horní poloviny, v zápase, který měl být těsný, zaznamenal Lloyd Harris opět rozrušení - tentokrát nad znovu se rozvíjejícím Kei Nishikori. Denis Shapovalov mezitím zůstal bezchybný a při vítězství nad Jeremym Chardym opět dosáhl skóre 2000+ na stupnici Elo.

kde mohu sledovat, že je tak havran

Ve spodní polovině nebyl Aslan Karatsev ničím jiným než Lloyd Harris a ve čtvrtek sestřelil 16. nasazeného Jannika Sinnera ve třech setech. Andrey Rublev byl jen další variantou Denise Shapovalova; Rus prošel Martonem Fucsovicsem po těsném úvodním setu a zaznamenal 2313 na stupnici Elo.

Protože generování zápasů Elo je funkcí vlastní hráčovy základny Elo kromě jeho soupeřů, Andrey Rublev vede zbývající pole v hodnocení Tournament Elo (2244) i upraveného Elo (2117). Ale Denis Shapovalov byl tím, jehož Upravený Elo (1935) nejvíce vzrostl z toho, s čím začínal (1819).

Předpověď titulu před semifinále

 1. Andrey Rublev: 66,43%
 2. Denis Shapovalov: 21,92%
 3. Lloyd Harris: 5,97%
 4. Aslan Karatsev: 5,68%

Populární Problémy

Návrat do doby, kdy legendární hráč dokázal, že se všichni mýlili - ještě jednou !.

Obuv může udělat nebo rozbít oblečení. A přestože nákup perfektního páru obuvi může být uspokojující, je odměňování ještě hlubším způsobem přizpůsobení vlastních kopů. Můžete cvičit svou chytrou stránku, abyste vypadali stylově s rozpočtem ....

Jeho vrstevníci o přátelské osobnosti Rogera Federera a přízemní povaze hovořili několikrát.

Rovnátka mohou být bolest, emocionálně i fyzicky. Pokud jste teenager a právě jste zjistili, že máte rovnátka, můžete z toho být nešťastní. Můžete však podniknout několik kroků, abyste se cítili lépe a abyste přešli na rovnátka ...

Jak protáhnout natažený sval v zádech. Zatažení svalu v zádech může být bolestivé a frustrující a můžete být v pokušení zjistit, zda ho můžete natáhnout, abyste problém vyřešili. Než se začnete protahovat, udělejte si ...

Pohled na 5 záznamů Martiny Navrátilové, které snad nikdy nebudou překonány :.