Plány Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče v chaosu jako Madrid Masters jsou oficiálně zrušeny

Novak Djokovic (L) a Rafael Nadal na French Open 2012

Novak Djokovic (L) a Rafael Nadal na French Open 2012

Rafael Nadal a Novak Djokovic již dříve potvrdili svou letošní účast na madridském mistrovství. Počínaje dnem po finále mužů na US Open se od turnaje očekávalo, že bude klíčový v přípravě hráčů na hliněné hřiště.

Ale vzhledem k nedávnému nárůstu případů COVID-19 v Madridu (a ve Španělsku obecně) se organizátoři Mutua Madrid Open rozhodli akci zrušit.

Prohlášení zveřejněné na oficiálních webových stránkách uvádí, že by to naznačovalo nedostatek odpovědnosti z jejich strany pořádat turnaj, zatímco pandemie byla ve Španělsku zdánlivě na druhé vlně.

„Jako akt odpovědnosti vzhledem k současné situaci způsobené COVID-19 a po důkladném vyhodnocení okolností, které pandemie nadále vytváří, bylo společně s příslušnými orgány rozhodnuto, že 2020 Mutua Madrid Open se neuskuteční letošní rok byl předtím přesunut na 12. – 20. září, “uvádí se v prohlášení.

Rafael Nadal nemůže na antuce v roce 2020 získat žádné body.

Rafael Nadal na mezinárodním BNL d. 2019

Rafael Nadal na mezinárodní BNL Itálie 2019

Rafael Nadal téměř potvrdil, že se letos ve Spojených státech nezúčastní. S Cinicinati (v New Yorku) a US Open, které začnou v srpnu ve Flushing Meadows uprostřed pandemie COVID-19, Španěl opakovaně vyjádřil své výhrady k bezpečnosti a cestování.

Poté, co Španěl oznámil své vystoupení na Madrid Masters prostřednictvím Twitteru, trénoval pouze na antuce v akademii Rafa Nadala. Spekulovalo se o tom, že světová dvojka nebude přítomen obhajovat svůj titul ve Flushing Meadows.

Zrušení Madridu však může být pro Španěla velkým podrazem.

Nejen, že to zpochybňuje jeho rozvrh, ale také prakticky končí jeho snaha ukončit rok jako světová jednička v žebříčku. Rafael Nadal vyhrál Rome Maters i French Open v roce 2019, a proto letos nebude moci získat žádné body na antuce.

Podle nového systému hodnocení, který má vyhovět pandemii, však Španěl ani v této sezóně nebude shazovat žádné body na antuce.

můžete prát tenisky v pračce

Navzdory plánované bolesti hlavy způsobené Novakovi Djokovičovi, který je hlavním rivalem Rafaela Nadala v žebříčku, bude Srb stále v dobré pozici, aby letos skončil jako světová jednička na konci roku.

Třiatřicetiletý hráč dosud nebyl v roce 2020 neporažen a má hrát jak Cincinnati, tak US Open, kde může získat značný počet bodů do žebříčku, aby si upevnil pozici světové jedničky.

Srb si ve svém sídle v Marbelle objednal zápasové míče na US Open a šíří se zvěsti o tom, že má v úmyslu hrát čtyřhru v Cincinnati s krajanem Filipem Krajinovičem.

Navzdory tomu, že USTA zajišťovala bezpečnostní protokoly a zavázala se hostit Cincinnati i US Open, stále není jisté, zda letošní sezóna hardcourtů proběhne. Ale když se Rafael Nadal rozhodl jít přímo na antuku a neměl by Madrid, na kterém by mohl hrát, byl by míč v dohledné době pevně na dvoře Novaka Djokoviče.

Populární Problémy

Jak chodit. Chůze je jedním z nejlepších cvičení s nízkým dopadem a je také jedním z nejlevnějších a nejpohodlnějších způsobů, jak se stát zdravějším; mnoho Američanů však chodí méně než polovinu denních doporučených kroků. Chůze může snížit váš ...

BYU a Coastal Carolina se v sobotu setkávají v obrovské bitvě neporažených týmů. Pokud nemáte kabel, můžete zdarma sledovat přímý přenos ze hry.

Denis Shapovalov čelí Soon-woo Kwon ve svém druhém kole zápasu na US Open 2020. Půjde o vůbec první setkání kariéry v této dvojici na turné, ale Shapovalov přichází jako jasný favorit.

Zde je návod, jak sledovat živý přenos Gustafsson vs Smith a všechny boje UFC Stockholm online.

Northwestern a Purdue otevírají svou zápasovou sezónu 2021 v pátek večer. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze zápasu, pokud nemáte kabel.