Serena Williams: Přidání jedinečného rozměru ženskému tenisuV posvátných halách ženského tenisu se rezonance Sereny Williamsové navždy odrazí. Navzdory sporadickým titulům, které její kočičce padly v posledních několika letech díky její nedávné nemoci, zůstává Serena Williams silou, se kterou je třeba počítat - nejen v nejlepších dnech, ale někdy dokonce i v těch nejhorších.

Uprostřed burácejících úspěchů Azarenky, Kvitovy a Šarapovové, znovuzrození Clijstersové a krátké, ale přesto lákavé přítomnosti Li Na, Schiavone a Stosura se lesk Sereny Williamsové možná trochu ztlumil, ale stále je všudypřítomný. Její nedávný nárok na její první titul po dvou letech na turné WTA v Charlestonu byl svědectvím její houževnatosti a vůle přežít - i když v ohradě.

Navzdory své drzosti a drzosti, která občas hraničí s nepříjemností, je Serena již léta klíčovou součástí ženského tenisu. Prvek konzistence, který je v ženské říši již nějakou dobu diskutabilním aspektem, Američan do značné míry zmírnil. V dlouhé řadě vítězů ženských slamů není ani jedna současná hráčka kromě Sereny a Clijstersové, které se podařilo obhájit titul v Slamu, což je dalším důkazem nedostatečné důslednosti dnešních žen.

Slam titlists se zdá být ve své vlastní lize, zatímco zbytek jednotlivců viděl jejich výkony stoupat a klesat téměř k bodu anarchie. Zdá se, že s každým novým týdnem se hodnocení mění jako přechod na butikovou figurínu. V tuto chvíli se však zdá, že se věci stabilizovaly a Azarenková se odvážně etablovala na vrcholu systému žebříčku. Ale kde kdysi Serena jednoznačně vládla v úkrytu, to se teprve uvidí, zda Azarenková bude po dlouhou dobu v nejlepším stavu, a přitom se bude stále zlepšovat mezi nejlepšími hráči tohoto sportu. Na vyhlídky Azarenkové je samozřejmě příliš brzy, ale prognostici nenechávají nic spát.

Ve třiceti letech Serena rozhodně není na vrcholu sil a při pohledu na její výkon v Miami by nemuselo být drsné tvrdit, že pro 13násobného grandslamového vítěze to může být dlouhá cesta. Ale i když je Serena na cestě, nebude to pro její mladší vrstevníky jednoduchá cesta - protože pokud se Serena rozhodne obrátit příliv, neudělá to za každou cenu ani na polovinu.

Populární Problémy

Roger Federer postoupil do wimbledonského čtvrtfinále, když v pondělí porazil výhru 7: 5, 6: 4 a 6: 2 nad Lorenzem Sonegem.

Zahájení kariéry copywritera na volné noze je nejen možné, ale také ziskové. Zde je několik kroků, které vám pomohou začít. Šířit slovo. Začněte říkat všem svým přátelům a příbuzným o vaší změně kariéry, abyste se dostali ke slovu. Ony...

Sestava: (4) Alexander Zverev (GER) vs (1) Novak Djokovic (SER)

Hodní, špatní a oškliví z Australian Open '13

Sledujte zde Trumpovu rally Tulsa naživo z několika živých přenosů.