Sunil Gavaskar věří, že olympijský neúspěch Novaka Djokoviče mu poskytne více času soustředit se na US Open, tvrdí, že tenis Bo3 je jako kriket T20

Novak Djokovič po prohře s Pablem Carrenem Bustou v zápase o bronz

Novak Djokovič po prohře s Pablem Carrenem Bustou v zápase o bronzSunil Gavaskar věří, že olympijské zklamání Novaka Djokoviče mu umožní vzít si volno a „přeskupit se“ před blížícím se US Open. Gavaskar také poukázal na to, že špičkoví tenisté, jako je Djokovič, jsou nejzranitelnější ve formátu nejlepší ze tří, který považuje za tenisový ekvivalent kriketu T20.Sunil Gavaskar je legendární hráč kriketu na mistrovství světa. Gavaskar je uznáván jako jeden z nejlepších pálkařů, kteří se vynořili z Indie, spolu se Sachinem Tendulkarem a Viratem Kohlim.Novak Djokovič mezitím přeskočil své soupeře Rogera Federera a Rafaela Nadala v závodu GOAT tím, že prohlásil každý ze tří letošních Grand Slamů. Srb však zaostal jeho honba za kalendářním Golden Slamem protože se mu nepodařilo získat zlatou medaili na olympijských hrách a po po sobě jdoucích ztrátách s Alexandrem Zverevem a Pablem Carrenem Bustou se vrátil s prázdnou.

To znamená, že Djokovič má stále šanci dokončit Calendar Slam (vyhrát všechny čtyři Majory v kalendářním roce) na letošním US Open. Při psaní pro Sportstar Gavaskar vysvětlil, že Srbův olympijský neúspěch mu mohl umožnit soustředit se na svůj nadcházející úkol ve Flushing Meadows.'Ztráta Novaka Djokoviče na olympijských hrách znamená, že na rozdíl od Steffi Grafové v roce 1988 nebude moci dokončit Zlatý slam, který vyhraje všechny čtyři Majory, stejně jako olympijský titul,' Napsal Gavaskar .
„Uvědomte si, že ještě musí vyhrát poslední major roku, US Open, pro kalendářní rok Grand Slam, ale možná mu ztráta na olympijských hrách poskytne trochu více času na přeskupení a soustředění se na turnaj začínající v měsíc. '

Obě ztráty Novaka Djokoviče na olympiádě přišly k soupeřům nasazeným v první desítce. Pokud jde o pořadí ATP, Alexander Zverev je na 5. místě a Pablo Carreno Busta na 11. místě.Sunil Gavaskar věří, že ztráty Djokoviče nebyly příliš překvapivé vzhledem k velikosti jeho soupeřů a skutečnosti, že se zápasy hrály ve formátu nejlepší ze tří.

Sunil Gavaskar

Sunil GavaskarGavaskar se domnívá, že tenis ze tří je podobný kriketu T20-nejkratší formát mezinárodní hry-protože oba týmy a hráči nižších pozic se mohou prosadit proti nejlepším.„Porážka Djokoviče přišla proti soupeři z top 10, takže to nebylo úplné překvapení a stalo se to také na turnaji, který je nejlepší ze tří setů, což je úplně jiná míčová hra, protože spousta nejlepších hráči chvíli trvají, než se rozjedou, a tak mohou být poraženi ve formátu nejlepších ze tří sad, “napsal Gavaskar.
'Na French Open jsme viděli, jak se Djokovič vrátil ze dvou setů, aby vyhrál další tři a získal titul, takže čím kratší formát, tím větší šance menších hráčů porazit ty nejlepší,' dodal. 'Je to jako formát Twenty20 v kriketu, kde každý tým může porazit kohokoli a pořadí vždy nefunguje.'

Novak Djokovic nemusí před US Open hrát žádné vyladěné akce

Novak Djokovic již oznámil své vystoupení z nadcházející National Bank Open v Torontu, po jeho úsilí v posledních měsících. Djokovič také během olympijských her v Tokiu utrpěl zranění ramene a jako takový pravděpodobně nebude soutěžit ani v Cincinnati Masters.

Zbývá tedy Winston-Salem Open, událost ATP 250, jako Srbova jediná šance doladit svou hru před závěrečným grandslamem roku. Událost se sídlem v Severní Karolíně však skončí pouhé dva dny před US Open, což pro Djokoviče činí obtížnou nabídku.

Světová jednička by tedy mohla být nucena zúčastnit se US Open, aniž by hrála zahřívací akce.

Populární Problémy

Ve remíze Fed Cupu mezi Rumunskem a Velkou Británií došlo k velkému dramatu, Ilie Nastase byl vyloučen a Johanna Konta odjela v slzách.

Finále LA má svoji premiéru ve vysílání v pondělí večer. Zde je návod, jak sledovat streamování pořadu online, pokud nemáte kabel.

Jak zacházet s adhezemi. K adhezi dochází, když se pás jizevnaté tkáně připojí ke dvěma částem vaší vnitřní tkáně, které nejsou přirozeně připojeny. I když se to může objevit kdekoli, nejběžnějšími podmínkami souvisejícími s adhezí jsou adhezivní ...

Zatímco Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic dominují mužské hře více než deset let a půl, novější generace hráčů v nedávné minulosti klepe na dveře.

Stát Michigan a Florida se v sobotu střetnou ve značkové nekonferenční hře. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Zdá se, že stejně jako Osaka v předchozím vydání vše ukazuje na zrod další tenisové superstar v kalifornské poušti v tomto roce.