Taylor Fritz, Frances Tiafoe a Tommy Paul udělali z amerického mužského tenisu znovu sílu... ale co bude dál?

Bude to rozsah jejich odkazu, nebo se ještě chystá? Rok 2024 bude v jejich příběhu důležitý.'Vždycky je to něco,' řekl Taylor Fritz s úsměvem po sobotním vítězství nad Alejandrem Tabilem v Indian Wells.

Kalifornský rodák a šampion BNP Paribas z roku 2022 nemluvil o svém zápase, ani o svém týmu, ani o přítelkyni ani o své rodině. Namísto toho měl na mysli méně formální, ale neméně důležitou část své každodenní rutiny: smát se něčemu, čemukoli, se svou americkou kolegyní Frances Tiafoeovou.'Doslova těsně předtím, než jsem sem přišel, [jsem] jsem se bavil s Frances v šatně, víš, žertoval jsem o něčem,' řekl Fritz.

'Je dobré to nějak rozsekat a nechat mě, nás všechny, bavit.'

Fritz a Tiafoe, oba bývalí hráči Top 10, se znají od dětství.Tím „my všichni“ má na mysli muže z USA, kteří se před deseti lety dali dohromady v juniorech a kteří se usadili v top 20 ATP. Fritz je aktuálně na 12. místě, Tommy Paul na 17. místě a Tiafoe na 18. místě. Před dvěma lety byl po jejich boku jejich kamarád Reilly Opelka. S Opelkou na prodloužené přestávce kvůli zraněním jeho místo zaujal 21letý Ben Shelton.

V roce 2015 inspirovala tato generace vlnu titulků „budoucnost amerického tenisu“, když se spojili a získali trojkorunu juniorů jedné země na grandslamech. Paul vyhrál chlapecký titul na Roland Garros, Opelka vyhrál ve Wimbledonu a Fritz vyhrál na US Open. Na rozdíl od některých generací amerických mužů z minulosti byli tito kluci také přáteli. Ubytovali se spolu v kolejích USTA a dostali se do svého podílu hijink. Zejména Paul, který byl známý jako „Ferris Bueller“ parta. 'To byla jeho osobnost,' řekl Opelka. 'Byl to výtržník.'Tato skupina hodně mluvila o tom, jak se navzájem tlačili, aby se zlepšovali, a vzájemně se inspirovali svými výhrami. Ale týmový duch se nepromítl do okamžitého úspěchu na profesionální úrovni. Každý z nich, jak se zdálo, potřeboval profesionalizovat: Paul, aby se stal vážnější, Fritz, aby si trénink užíval stejně jako soutěžení, Tiafoe, aby se vrátil k nezdravému jídlu.

'Měl rád spoustu cukroví, čokolády a sušenek,' řekl bývalý Tiafoeův trenér Wayne Ferreira o jejich začátcích. “Příjem jídla byl na začátku hrozný.”

Semifinálová jízda na US Open v roce 2022 proměnila Tiafoe v USA v transcendentní hvězdu a pomohla mu posunout se do Top 10, ale od té doby na kurtu nedosáhl stejných maxim.

Do roku 2022, po několika chybných začátcích, začali plnit svůj slib jako profesionálové. Ten rok Fritz vyhrál titul v Indian Wells a Tiafoe porazil Rafaela Nadala na cestě do semifinále na US Open. Následujícího ledna se Paul dostal do semifinále Australian Open a probojoval se do Top 20. Konečně dohnali, nebo téměř dohnali své staré juniorské rivaly z Evropy a Kanady.

'Zverev, Rublev, Tsitsipas, Auger-Aliassime, šli all-in do sestavování profesionálních týmů a odtáhli se,' řekl Martin Blackman, manažer rozvoje hráčů pro USTA. 'Nyní vidíme, jak Američané investují do trenérů, fyzioterapeutů a osobních týmů stejným způsobem.'

O dva roky později Fritz, Paul a Tiafoe vstoupili do druhé poloviny svých 20 let a jsou na zhruba stejném místě v žebříčku. Jejich úspěch nebyl náhodný a nebyli to zázraky na jednu sezónu; udržet se v top 20 ATP je samo o sobě úspěch. Zároveň se neposunuli nahoru. Fritz nevyhrál žádný tak velký turnaj jako Indian Wells a žádný z nich se v uplynulém roce nedostal do semifinále Slam. Tiafoe se rozešel s Ferreirou a hledá cestu s novým trenérem Diegem Moyanem. Paul, obrázek chill jocka, může vypadat, jako by byl rád, že to dotáhl tak daleko, jak má.

Nikdo by ho neměl obviňovat, pokud to udělá. Ale jakkoli tato americká generace dokázala, standardy jsou v této zemi nebetyčně vysoké a sportovní fanoušci zde vždy budou chtít víc. Vzpomínky na McEnroea, Connorse, Samprase, Agassiho a Couriera – a na mnoho titulů ze Slamu, které přinesli domů – jsou dlouhé. Hlavní sucho, které nyní trvá 21 let, se nezkracuje.

Čeká Tommyho Paula po semifinálové jízdě na Australian Open 2023 víc?

Fritzův trenér Michael Russell říká, že jeho hráč to uznává. 'Chce být Top 5,' říká Russell. Ale naučit se, co to znamená, je stále proces. Russell říká, že on a Fritz dali „dobrý tréninkový blok“, aby zahájili sezónu, a výsledkem byla výhra nad Tsitsipasem v Austrálii a těžká čtyřsetová prohra s Djokovičem ve čtvrtfinále.

'Myslím, že trénink, který absolvoval, mu pomohl vidět, že by mohl zůstat s Djokovičem,' řekl Russell o Fritzovi. 'Byl to dobrý ukazatel toho, co potřebuje vložit.'

Sezóna 2024 bude pro tuto skupinu Američanů důležitá, a tak se tento měsíc přehoupne přes známé hranice Kalifornie a Floridy. Fritz, Paul a Tiafoe jsou všichni ve třetím kole v Indian Wells a všichni by tento týden mohli čelit zajímavým soutěžím. Tiafoe se v neděli utká s Tsitsipasem, Paul by mohl v příštím kole hrát s Novakem Djokovičem a Fritz by se mohl utkat s Holgerem Runem, dvacetiletým mladíkem, který ho v žebříčku již překonal.

Tato generace udělala z amerického mužského tenisu opět sílu. Bude to rozsah jeho odkazu, nebo to nejlepší teprve přijde? Více se dozvíme od tohoto týdne.

Populární Problémy

Top 10 tenisových arén na světě

Nezáleží na tom, jestli jste obyčejný Tom, Dick nebo Harry, významný člověk nebo dokonce tenisová hvězda, každý má slabost pro chlupatého tvora.

Kriticky oslavovaný film Deadwood je zpět ve formě filmu. Zde je návod, jak sledovat online stream „Deadwood: The Movie“, i když nemáte HBO.

Jak vyrobit ponožkovou loutku. Výroba ponožkové loutky je opravdu docela zábava. To, co dělá ponožkové loutky tak zábavnými, je, že každá je jedinečná. Každý může mít speciální vlastnosti! A nemusí to být lidé - zvířata a mimozemšťané a ...

Zde je návod, jak můžete sledovat dnešní epizodu 90denního snoubence: Před 90 dny online bez kabelu. Epizoda 5 s názvem „Naše rty jsou utěsněné“ se vysílá ve 20 hodin.

Zde je návod, jak sledovat dnešní hru 76ers vs Celtics online bez kabelu.