Skandál s napravováním tenisových zápasů pokračuje, protože 34, včetně hráčů, bylo zatčenoPo odhalení ovlivňování zápasů ve Wimbledonu, které odhalilo vyšetřování BBC-Buzzfeed počátkem tohoto roku, se nyní ve Španělsku objevil nový fixační skandál. Zástupci ministerstva vnitra země odhalili, že prsten určující výsledky zápasů sahá přes Portugalsko a Španělsko.

přichází do Hulu červen 2019

Mluvčí ministerstva vnitra prozradil, že mezi zatčenými je šest hráčů, ale odmítl jmenovat nebo vzdáleně identifikovat ty, kterých se to týká.

V rozhovoru s mezinárodní tiskovou agenturou AFP, policejní zástupce prozradil, že hráči dostali zaplaceno za házení nebo zařizování ztrát z tolik jako sedmnáct zápasy - s odhadovanými částkami 500 000 EUR, které vydělají bookmakři.

Policie také dodala, že hráčům byla nabídnuta částka od 500 do 1 000 EUR za házení zápasů s tím, že bookmakeři a fixátoři se často vrátili ke slovu těmto hráčům, slibovali 5 000 EUR a zaplatili 50 EUR.

Byli to hráči, kteří byli především oběťmi, řekl mluvčí.

Ačkoli nebyla zveřejněna žádná jména, v sázce jsou částky naznačující, že hráči jsou na nižších pozicích, pravděpodobně mimo top 500 v žebříčku ATP.

loketní ortéza proti bolesti

Naproti tomu se ukázalo, že mezi účastníky fixace ve Wimbledonu byli grandslamoví vítězové, z nichž nikdo neviděl žádnou akci ani sankce ATP. Všichni pokračovali ve hře, ale tehdejší odhalení odhalila skutečnost, že ovlivňování zápasů se ve skutečnosti odehrávalo na nejvyšších úrovních tenisu, který byl dosud do značné míry považován za jeden z nejčistších sportů díky historii nejistoty, která viděn kriket nejvýznamněji ovlivněn, s fotbalem také zapojený.

V té době vyšetřování jednotky Tennis Integrity Unit (TIU), jehož podrobnosti odhalily BBC a Buzzfeed, uvedlo, že nejméně 16 z 50 nejlépe hodnocených hráčů se přímo nebo nepřímo podílelo na ovlivňování zápasů.

pásek na loketní tenis

Přečtěte si více: Důkazy o ovlivňování zápasů byly odhaleny ve Wimbledonu

TIU byla zřízena poměrně nedávno, v roce 2007 na základě obvinění z upevnění tehdejším světovým hráčem č. 3 Nikolayem Davydenkem na akci ATP v polských Sopotech. Davydenko vedl tento zápas s výrazným náskokem, než náhle prohrál; později se zjistilo, že Rus byl spojen s ruským sázkovým syndikátem. Ačkoli v době, kdy docházelo k ovlivňování zápasů, prý existovaly podstatné důkazy, TIU nesmělo podniknout retroaktivní opatření.

Od letošního vyšetřování bývalý č. 1 Novak Djokovic přišel odhalit bylo mu nabídnuto 200 000 USD, aby hodil zápas, přičemž mladý australský hráč Thanasi Kokkinakis také řekl, že byl osloven.

TIU, která v té době trvala na tom, že je tenis čistý, se k tomuto problému musí zatím nevyjádřit, ale bude se jím chtít zabývat, zejména s ohledem na skutečnost, že Španělsko má tradici ve všech zemích, které jsou bohaté na tenis, a které neustále produkují mistři antukového kurtu-mezi nimi bývalí světoví jedničkáři Rafael Nadal a Carlos Moya a vítěz French Open 2016 Garbine Muguruza.

Populární Problémy

Analýza šancí Rafaela Nadala na Australian Open 2016.

Analýza Federerovy skvělé formy v roce 2015 a toho, o co jde. Švýcarské eso hraje ve finále US Open 2015 Novaka Djokoviče.

Jak zabránit podprsence v jízdě nahoru. Podprsenka, která jede vzadu, je nepříjemná nepříjemnost a může vytvářet nevzhledné zadní boule. Lidé s plochými hrudníky nebo lidé, kteří měli mastektomii na jedné nebo obou stranách, mohou mít potíže s ...

Japonské zahrady jsou proslulé svou tichou krásou a nedotčeným růstem rostlin. Přidání japonské zahrady do vašeho domova je skvělý způsob, jak si vybudovat vlastní malý útěk, a přitom použít zelený palec. Existuje několik typů ...

Jak používat fyzickou terapii ke zmírnění příznaků artritidy. Ti s artritidou, kteří používají fyzickou terapii nebo PT jako součást léčebného režimu, hlásí snížené příznaky, méně bolesti, lepší spánek a větší mobilitu. Fyzikální terapie ...

Ron Weasley je nejlepší mužský přítel Harryho Pottera v sérii Harry Potter. Pro účely cosplay nebo oblékání a vystupování jako Ron tento článek vysvětlí, co dělat, aby vypadal jako Ron a také se choval jako on. Získejte červenou paruku nebo ...