Velikost a délka tenisové rakety

Výběr správného uloženíDoufáme, že se vám tento článek bude líbit. Abyste věděli, TennisCompanion může shromažďovat malou část tržeb z odkazů na této stránce, aby pomohl udržet tento web v provozu. Další informace .

Pokud nakupujete novou tenisovou raketu, může být užitečné pochopit, jak mohou rozdíly ve velikosti a délce hlavy ovlivnit celkový výkon rakety.V tomto článku se podíváme na to, jak se každý měří, a také na to, jak změny ovlivňují výkon a typy hráčů, kteří by mohli mít prospěch z různých velikostí.

Velikosti tenisových raketových hlav

Velikost hlavy tenisové rakety je oblast hlavy rakety, kde struny vytvářejí obličej nebo výplet rakety, měřeno ve čtverečních palcích.

Existují tři různé kategorie velikostí raketových hlav, které se zhruba shodují s různé druhy tenisových raket .  • Střední / ovládání
  • Mid-plus / Tweener
  • Nadměrné / výkon

Zde je několik příkladů raket, které se hodí do každé kategorie:

RaketaVelikost hlavy
Head Graphene 360+ Prestige Standard (93 in² / 600 cm²)
Countervail Wilson Ultra 95 Standardní (612,9 cm2)
Autogram Wilson Pro Staff RF97 Standardní (625,8 cm²)
Babolat Pure Strike 16 × 19 3. gen Střední plus (632,3 cm2)
Wilson Blade 98 16 × 19 v7 Střední plus (632,26 cm²)
Babolat Pure Aero 2019 Střední plus (645,2 cm²)
Babolat Boost Drive Nadměrná velikost (105 in?. / 677,4 cm?)
Head Graphene 360 ​​Instinct Lite Nadměrná velikost (107 in? / 690,3 cm?)
Wilson K Factor KZero Nadměrné (761 cm²)

Podívejme se, jak velikost hlavy rakety ovlivňuje výkon.

Výkon

Pokud jde o velikosti hlavy raket, existují dvě hlavní úvahy:  • Napájení
  • Úderová plocha
  • Ovladatelnost

Podíváme se na každou z nich jednotlivě.

Napájení

Obecně platí, že čím větší je velikost hlavy, tím větší výkon raketa nabídne, zatímco menší velikost hlavy poskytne menší výkon, a tedy i větší kontrolu pro hráče.

Snadný způsob, jak pochopit, proč se to stane, je přemýšlet o své raketě jako o trampolíně. Čím větší trampolína je, tím více pružiny získáte, a tedy čím výše se můžete při skákání odrazit.

Jinými slovy, větší hlava rakety umožní míči proniknout hlouběji do tenisových strun, což má za následek výraznější odrazový efekt a, pokud jsou všechny ostatní věci stejné, větší sílu.

Jak se zmenšuje velikost hlavy rakety, zmenšuje se spolu s ní i výkonový potenciál rakety. V důsledku toho budou mít hráči větší pocit kontroly s malou hlavou rakety, protože raketa nevytváří tolik síly.

I malá boule o velikosti hlavy rakety od 98 do 100 čtverečních palců může poskytnout znatelný dopad na sílu rakety.

V roce 2014 Roger Federer udělal zásadní posun jeho tenisová raketa , pohybující se z 90 na 97 čtverečních palců, aby pomohl zvýšit jeho sílu a rezervu na chyby, když jeho výkon klesl.

Plocha povrchu

Kromě síly má velikost hlavy rakety také přímý dopad na plochu úderu rakety. Větší velikosti hlavy rakety zvětšují povrch, což poskytuje hráčům vyšší rezervu pro chyby při švihu, aby se dostali do kontaktu s míčem.

Na druhou stranu menší velikost hlavy rakety poskytne hráčům menší povrchovou plochu a v konečném důsledku také nižší rezervu na chyby při úderu.

Podobně větší velikosti hlav tenisové rakety poskytují výraznější místo pro sladké. Sladké místo tenisové rakety je malá oblast směrem ke středu strun. Při úderu je na paži hráče zasažen menší šok a při úderu se cítíte relativně bez námahy.

Hráči popisují podobný pocit v jiných sportech, například při švihu golfovou holí nebo baseballovou pálkou.

Ovladatelnost

Když jsou všechny ostatní věci stejné, čím větší je velikost hlavy rakety, tím obtížnější je manévrování kvůli extra hmotě na konci rakety a menšímu odporu větru.

Do určité míry s tím výrobci mohou bojovat pomocí lehkých materiálů a přidáním větší hmotnosti rukojeti pro lepší vyvážení světla hlavy. Přesto stojí za zmínku, když zvažujete, že se rozhodnete pro nadrozměrnou tenisovou raketu.

Tabulka velikosti raketové hlavy

Zde je tabulka, která pomáhá ilustrovat různé dostupné velikosti hlavy a poskytuje rychlou konverzi z palců na centimetry pro různé velikosti hlavy.

SpecStředníStřední plusNadměrné
Palce²85 - 9798 - 104105+
Centimetrů²548,4 - 625,8632,3 - 671,0677,4+
NapájeníNízkýStředníVysoký
ŘízeníVysokýStředníNízký
Sweet SpotMalýStředníVelký

Při nákupu tenisových raket můžete v jejím názvu najít odkaz na velikost hlavy rakety.

Pokud ve jménu rakety narazíte na zkratku MP, odkazuje se na její velikost hlavy střední a větší. Podobně OS odkazuje na nadrozměrné.

Velikost hlavy a napětí struny

Napětí, kterým napnete raketu, ovlivňuje všechny velikosti hlavy stejným způsobem. To znamená, že čím nižší je napětí struny, tím vyšší je síla rakety. Naopak, čím vyšší napětí, tím nižší výkon.

Chcete -li získat další informace k tomuto tématu, nezapomeňte se podívat na naše hloubkový průvodce napnutím struny .

Pravidla velikosti hlavy

The oficiální pravidla tenisu uvést, že raketa by neměla překročit šířku 12,5 palců (31,75 centimetrů). Úderová plocha navíc nesmí přesáhnout 39,57 centimetrů na délku a 29,21 centimetrů na šířku.

Drtivá většina tenisových raket, které je možné zakoupit, spadá do těchto přijatelných rozmezí, takže pokud si nepořídíte super velkou tenisovou raketu, nemusíte se obávat porušení těchto pravidel.

Nalezení správné velikosti hlavy

Neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď na to, jakou velikost hlavy byste měli používat u tenisty. Některá doporučení však obvykle vyhovují konkrétním úrovním hry.

Ideální velikost hlavy pro začátečníky

Pochopení, jakou velikost hlavy si koupit, je běžnou otázkou, kdy začátečníci mají kdy výběr nové tenisové rakety .

Nakonec to závisí na osobních preferencích. Přesto většina začátečníků bude těžit z větších velikostí hlavy, které nabízejí větší dopadovou plochu, což zvyšuje rezervu pro chyby a poskytuje větší sílu.

Přesněji řečeno, začátečníkům doporučujeme zakoupit rakety s velikostí hlavy 1005 čtverečních palců (645,16 centimetrů) nebo větší. Zjistili jsme, že hráče učení více baví jak hrát tenis s těmito velikostmi hlavy.

Nezapomeňte se podívat na náš seznam nejlepší tenisové rakety pro začátečníky , který obsahuje rakety s těmito velikostmi hlavy.

Střední a pokročilé velikosti hlavy

Zkušení hráči, kteří vyvinuli pevnou formu a techniku, budou těžit ze zvýšené kontroly spojené s raketami, které mají menší velikost hlavy.

Kromě toho se s raketami s menší velikostí hlavy obvykle lépe manévruje, což je užitečné také pro pokročilejší hráče, kteří potřebují na hřišti reagovat rychleji.

Naše doporučené velikosti hlavy pro středně pokročilé až pokročilé hráče se pohybují od 972 palců (625,805 čtverečních centimetrů) do 100 čtverečních palců (645,16 centimetrů).

Na těchto úrovních by hráči měli zvážit svůj styl hry, protože určují, co nejlepší tenisová raketa pro jejich potřeby je.

Délka tenisové rakety

Délka tenisové rakety je další charakteristikou, která se liší od rakety k raketě. Většina tenisových raket má délku od 27 (68,58 cm) do 29 palců (73,66 cm).

Výkon

Při hodnocení raket se obvykle objevují čtyři témata:

  • Dosáhnout
  • Ovladatelnost
  • Napájení
  • Roztočit

Pojďme kopat do každého.

Dosáhnout

Prvním a pravděpodobně nejzjevnějším faktorem je, že delší raketa vám poskytne větší dosah - tedy schopnost odpálit míč, který je dále od vašeho těla. Drobnou změnou délky může být rozdíl mezi tím, zda se hráč k tenisovému míčku dostane nebo ne.

Ovladatelnost

S dosahem úzce souvisí manévrovatelnost. Obvykle čím delší raketa, tím obtížnější může být manévrování.

Zejména střely, které jsou v blízkosti těla hráče, mohou být náročnější na zásah s prodlouženým rámem a hráči nemusí být tak rychlí na úpravu rakety při odpalech, které vyžadují rychlé reflexy, jako jsou salvy nebo návraty.

Napájení

Delší raketa také poskytne hráčům větší páku nebo schopnost dosáhnout větší síly při úderu na tenisový míček, což pomáhá zvýšit sílu tenisové rakety.

jak krájet v tenise

Mnoho hráčů považuje prodloužení za výhodné při podávání, protože jim umožňuje zasáhnout větší a rychlejší podání. Rychlost hlavy rakety se samozřejmě zvýší i při dalších úderech.

Roztočit

Podobně jako u síly se potenciál rotace zvýší s délkou rakety.

Rychlost hlavy rakety přímo ovlivňuje roztočení. Jak hráč hází raketou rychleji, bude schopen generovat vyšší úrovně topspinu.

Tabulka délky rakety

Až zhruba do jejich dospívání bude výška dítěte přímo ovlivňovat příslušnou délku rakety. U dospělých je to všechno o osobních preferencích.

Zde je graf, který ilustruje rozdíly v délce rakety.

StáříVýškaDélka rakety
4 roky nebo mladší40 palců nebo kratší19 palců
4-5 let40-44 palců21 palců
6-8 let45-49 palců23 palců
9-10 let50-55 palců25 palců
10 nebo starší55 palců nebo vyšší26 palců
DospělíLibovolná výška27-29 palců

Stojí za zmínku, že kvalita tenisové rakety také vstupuje do hry s ohledem na délku. Výrobci obvykle dělají menší dětské tenisové rakety z levných materiálů, jako je hliník, a nabízejí konstrukční metody nižší třídy.

Nejlepší tenisové značky jako Wilson, Babolat a Head si vyhrazují své špičkové materiály a konstrukční techniky pro rakety 27 palců (68,58 centimetrů) nebo delší.

Pravidla délky rakety

V současné době je maximální délka povolená pro soutěžní hru podle oficiálních tenisových pravidel 29 palců (73,66 cm).

Standardní délka tenisové rakety je 27 palců nebo 68,58 centimetrů. V této délce najdete drtivou většinu tenisových raket pro dospělé. Rakety s prodlouženou délkou jsou nejčastěji o půl palce delší na 27,5 palce nebo 69,85 cm.

Rakety, které jsou kratší než 27 palců, jsou ideální pro děti, jejichž vývoj nepokročil natolik, aby mohly pohodlně používat standardní délku.

Nalezení správné délky

Pro většinu dospělých doporučujeme začít s 27palcovým (68,58 centimetrovým) rámem, protože je to obvykle dostatečný výchozí bod.

Navíc většina tenisových raket na trhu má 27 palců (68,58 centimetrů), takže budete mít nejvíce možností, a pokud rakety vyměníte, bude to o jedno spektrum méně na zvážení.

Nenechte se tím však odradit od vyzkoušení prodloužené rakety, která vám může pomoci vyrobit více energie, pokud právě začínáte.

Tenisové rakety s prodlouženou délkou jsou také skvělými možnostmi pro kratší hráče, kteří hledají větší dosah a větší sílu.

Balení

Pokud chcete sami určit nejlepší velikost a délku hlavy, začněte nejprve zhodnocením pro a proti v tomto článku.

Většina hráčů si skvěle poradí s velikostí hlavy v rozmezí 98 (632,26 centimetrů) až 105 čtverečních palců (677,42 centimetrů) a délkou 27 palců (68,58 centimetrů).

Jako u většiny rozhodnutí pro tenisové vybavení, nic nevyrovná tomu, abyste se dostali na kurt s raketou, která vás zajímá, a vyzkoušeli si ji sami. Pokud je to možné, důrazně doporučujeme, abyste před zakoupením rakety strávili nějaký čas.

Stále máte otázky ohledně toho, jaká velikost nebo délka hlavy rakety by pro vás mohla být nejlepší? Neváhejte se zeptat níže nebo napsat komentář a my vám rádi pomůžeme!

Populární Problémy

Eagles and Jets uzavírají předsezónu ve čtvrtek. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu ve Philadelphii, New Yorku a na dalších trzích.

Petra Martic zahajuje kampaň US Open 2020 proti Tereze Martincové z České republiky. Martic měla v Praze týden se zraněními, takže by si musela dávat pozor na nenasazenou, ale talentovanou soupeřku.

Když přemýšlíte o bicepsových kadeřích, můžete si představit nějakého svalnatého chlapa v tělocvičně, který chrochtá, zatímco zvedá obří činku. Při správném provedení jsou však bicepsové kadeře jedním z nejjednodušších tahů na vzpírání, které lze použít, a cenné pro ...

Zranění kolena ukončilo turnaj Nicolase Almagra na Roland Garros a Španěl byl v slzách.

Video: To je důvod, proč je Roger Federer legendou!

Club América a Monarcas se setkají v semifinále Liga MX Apertura. Zde je návod, jak sledovat živé přenosy první etapy online ve Spojených státech.