„O ženách mluví jen tehdy, když jsou tlačeny, to není dost dobré“ - Billie Jean Kingová na PTPA vedené Novakem Djokovičem

Novak Djokovicat na olympijských hrách v Tokiu 2020

Novak Djokovicat na olympijských hrách v Tokiu 2020Billie Jean Kingová, průkopnice WTA Tour, nedávno vyjádřila názor, že Asociace profesionálních tenistů (PTPA), spoluzakládaná Novakem Djokovičem a Vaskem Pospisilem, musí být v přístupu k tenistkám aktivnější.V loňském roce Djokovič, Pospisil a 60 hráčů ATP oznámili zahájení PTPA v předvečer US Open v tahu, který zaskočil vedoucí orgány tenisu. PTPA byla od počátku kritizována za to, že nezahrnuje ženy.Od té doby PTPA a Djokovič opakovaně objasňují, že hovoří s hráči WTA a že hodlají zastupovat hráče na obou turnajích. Zdá se však, že jejich úsilí je zaměřeno na turné ATP, z čehož Billie Jean Kingová není nadšená.

Billie Jean King v Mezinárodní tenisové síni slávy 17. července 2021 v Newportu na Rhode Islandu.

Billie Jean King v Mezinárodní tenisové síni slávy 17. července 2021 v Newportu na Rhode Islandu.V hloubkovém rozhovoru pro The New Yorker King, který je považován za jednu z nejvlivnějších osobností v historii tohoto sportu, byl dotázán na její myšlenky na PTPA a na to, jak postupovaly v procesu zakládání nové asociace.'Nikdy se mnou nemluvili, takže nevím, co si o tom myslím.' Když jsem byl ve Wimbledonu, pořád jsem se ptal lidí, ale zdá se, že nikdo nic neví. Rozhodně vylepšili své webové stránky - nyní mají politicky korektní jazyk, “řekl King.
'O ženách ale mluví jen tehdy, když jsou tlačeni.' To není dost dobré. Mají těžké útočníky, mají peníze - Novak Djokovic bude rozhodně nejlepší ze všech, což je opravdu důležité. Ale nevím, jak moc ho lidé chtějí následovat. '

Na otázku, jakou radu by dala PTPA, King řekl, že by bylo více práce v zákulisí.

'Jen bych pokračoval v zákulisí,' dodala.

Novak Djokovič se vrátí na US Open

Novak Djokovic na US Open 2020

Novak Djokovic na US Open 2020Zatímco v Cincinnati bude tento týden soutěžit několik nejlepších světových hráčů, aby se utkali na Western & Southern Open tento týden, nejlépe hodnocený Novak Djokovič z turnaje odstoupil.Srb od neuspokojivého konce své kampaně v Tokiu na olympijských hrách nehrál. Djokovic byl poražen v zápase o bronz ve dvouhře, a pak vytáhl ze zápasu o bronz ve smíšené čtyřhře citovat zranění.

Čtyřiatřicetiletý hráč minul minulý týden National Bank Open v Torontu a také oznámil, že nebude obhajovat titul, který získal v roce 2020 v Cincinnati.

To znamená, že Djokovič poprvé ve své kariéře zamíří na US Open, aniž by si zahrál některou ze dvou letních hardcourtových akcí Masters Series ve Spojených státech.

Navzdory nedostatku tréninkové praxe je Srb stále favoritem na získání titulu ve Flushing Meadows. Vítězství na US Open by Djokovic dělal prvního muže od Roda Lavera, který dokončil Grand Slam kalendáře.

Populární Problémy

Kerber už letos Sereně jednou odepřela 22. titul. Udělá to znovu v Londýně?

Zde jsou všechny podrobnosti o tom, jak se dnes večer dívat na Game of Thrones Season 8 Episode 5 online, a to i bez kabelu.

Donnu Vekic přehrála teenagerka Elisabetta Cocciaretto na Palermo Ladies Open.

Jak začít cvičit. Ačkoli téměř každému se líbí myšlenka pravidelně cvičit nebo chodit do posilovny, udržení motivace pravidelně cvičit je jiný příběh. Začít a udržovat trénink může být těžké ...

Bianca Andreescu nedokázala vyhrát ze sestavy proti Simoně Halepové ve finále WTA poté, co Elina Svitolina porazila Karolinu Plíškovou.