10 nejlepších momentů sezóny Rogera Federera v roce 2019

Roger Federer

Roger Federer

Ve své 22. sezóně na turné ATP od profesionalizace v roce 1998 mohl Roger Federer své fanoušky trochu zklamat třetí semifinálovou ztrátou za sebou ve finále ATP na semifinálovém debutantovi na turnaji.

Federer vstoupil do svého posledního čtyř zápasu na finále ATP 2019 proti Stefanosu Tsitsipasovi a měl hybnost a další den odpočinku. Svého nepřítele Novaka Djokoviče porazil ve fázi každý s každým za první vítězství nad Srbem po čtyřech letech a šesti zápasech.

Ale v téměř opakování prvního setkání Federera a Tsitsipase - ve čtvrtém kole Australian Open - se Federer postavil k tomu, aby litoval litanie promarněných šancí na brejkbol. V zápase šel 1/11 na brejkbaly a třikrát ztratil podání, čímž v semifinálové fázi finále ATP skončil třetí sezónu v řadě.

základní tenisové termíny

Když se prach usadí a Federer začne podrobně analyzovat zápas, švýcarský maestro by si uvědomil, že v žádném úseku představivosti nehrál strašný zápas. Samozřejmě by si přál být více klinický ohledně četných příležitostí k bodu zlomu, zejména dvou 0-40 looků v obou setech, které nedokázal proměnit, a také by si přál vyšší procento prvního podání. Ale celkově to byl jen jeden z těch dnů, kdy musíte dát klobouk před soupeřem a říct: „Byl jsi lepším hráčem dne. Všechno nejlepší do dalšího zápasu. '

Pokud se Federer ohlédne za svou sezonou obecně, jen stěží se na ni dá zapomenout. Pojďme se podívat na hlavní body Federerovy sezóny 2019.

# 100. titul: Dubaj (porazil Stefanose Tsitsipase)

Federer oslavil v Dubaji stý titul

Federer oslavil v Dubaji stý titul

Federer, který pokračoval ve svém hledání stého titulu na třetím turnaji (2018 Paris Masters, 2018 finále ATP), prohrál ve čtvrtém kole Australian Open se Stefanosem Tsitsipasem. Čekání ale skončilo na dalším turnaji.

Federer zvedl v Dubaji svůj 8. titul, když ve finále porazil Tsitsipase, aby se stal jediným hráčem po Jimmym Connorsovi (109), který získal 100 titulů ve dvouhře.

#2 Druhý hráč, který kdy zaregistroval 1200 vítězství ve dvouhře: čtvrtfinále Miami (porazil Kevina Andersona)

Federer porazil Kevina Andersona 6: 0 6: 4 ve čtvrtfinále Miami a stal se prvním hráčem po Jimmym Connorsovi (1274), který zaregistroval 1200 vítězství ve dvouhře.

Švýcarský maestro by vyhrál svůj čtvrtý titul na turnaji, kde ve finále porazil obhájce titulu John Isner.

výběr správné tenisové rakety

#3 Nejstarší hráč, který vyhrál titul Masters 1000: 2019 Miami (porazil Johna Isnera)

Federer pózuje se svým 4. Miami titulem v roce 2019

Federer pózuje se svým 4. Miami titulem v roce 2019

Po prohře ve třech setech finále Indian Wells podruhé za sebou Federer sesadil ve finále Miami obhájce titulu Johna Isnera a zvedl 28. titul Masters 1000. Byl to Federerův první titul Masters od roku 2017 v Šanghaji.

Během toho Federer rozšířil svůj rekord (první dosažený v Indian Wells 2017), že se stal nejstarším hráčem, který vyhrál titul Masters 1000.

#4 Nejstarší semifinalista Roland Garros za 50 let (prohrál s Rafaelem Nadalem)

Federer prohrál s Nadalem ve svém prvním semifinále Roland Garros po 7 letech

Federer prohrál s Nadalem ve svém prvním semifinále Roland Garros po 7 letech

Rozhodl se hrát na antuce poprvé od roku 2016, Federer absolvoval po sobě jdoucí čtvrtfinále v Madridu a Římě, než dorazil na Roland Garros poprvé od čtvrtfinálového výjezdu k případnému vítězi Stanu Wawrinkovi v roce 2015.

Federer překonal svá vlastní skromná očekávání tím, že se odrazil od po sobě jdoucích vítězství ve dvou setech nad Lorenzem Sonegem, Oscarem Ottem, Casperem Ruudem a Leonardem Mayerem, než ve čtyřsetovém čtvrtfinále vytáhl šampiona z roku 2015. V tomto procesu se Federer stal nejstarším hráčem, který dosáhl poslední čtyřky na Roland Garros od Pancho Gonzaleze v roce 1968.

Ve svém 8. semifinále na Roland Garros a poprvé od roku 2012 Federer sestoupil ve dvou setech na bouřlivý večer v Paříži k případnému vítězi Rafaelovi Nadalovi.

#5 První hráč, který vyhrál 10 titulů na turnaji na trávě (Halle)

Federer v roce 2019 zvedl svůj 10. titul v Halle

Federer v roce 2019 zvedl svůj 10. titul v Halle

Poté, co neuspěl ve své snaze stát se prvním hráčem, který vyhrál 10 titulů na turnaji na trávě, když prohrál s Borna Coric ve finále 2018, byl Federer v zápase o titul 2019 proti Davidu Goffinovi nemilosrdný. Ve dvou setech porazil zdrobnělého Belgičana, aby se stal prvním desetinásobným šampionem v Halle.

To znamenalo první Federerův dvouciferný tah na turnaji a stal se tak jediným aktivním hráčem kromě Nadala (12 na Roland Garros, 11 v Monte Carlu a Barceloně), který tak učinil.

#6 První hráč, který vyhrál 100 zápasů ve Wimbledonu

Federer porazil Nishikoriho a stal se prvním hráčem, který ve Wimbledonu vyhrál 100 zápasů

Federer porazil Nishikoriho a stal se prvním hráčem, který ve Wimbledonu vyhrál 100 zápasů

Federer se po 21. po sobě jdoucím vystoupení ve Wimbledonu, nejvíce na každém turnaji, vzpamatoval ze ztráty prvního setu ve čtvrtfinále a porazil Kei Nishikori ve čtyřech setech.

V tomto procesu se Federer stal prvním hráčem, který zaregistroval 100 výher ve Wimbledonu, nebo na jakémkoli turnaji, protože švýcarský maestro dosáhl 13. semifinále na SW19.

#7 Nejstarší grandslamový finalista: Wimbledon (prohrál s Novakem Djokovičem)

Federer těsně skončil druhý nejlepší ve vzrušujícím wimbledonském finále na věky

Federer těsně skončil druhý nejlepší ve vzrušujícím wimbledonském finále na věky

Federer se stal nejstarším finalistou Grand Slamu v otevřené éře poté, co ve čtyřsetovém semifinále porazil svého nemesis Nadala.

vyléčení tenisového lokte doma

Ve svém rekordním 12. finále Wimbledonu se Federer dvakrát zotavil ze setu a v rozhodujícím setu dospěl ke dvěma mistrovským bodům při podání 8: 7. Jeden švih rakety by z něj udělal nejstaršího grandslamového šampiona v otevřené éře.

Ale v krutém zvratu příběhu Federer v nejnevhodnější chvíli zamrkal. Djokovič dále porazil švýcarského maestra v historicky prvním rozhodujícím setbreaku ve Wimbledonu.

#8 První hráč, který zaregistroval 50 výher v sezóně při 15 příležitostech

Federer v semifinále Basileje porazil Stefanose Tsitsipase

Federer v semifinále Basileje porazil Stefanose Tsitsipase

co nosit s tenisky

Federer se stal prvním hráčem, který zaznamenal více než 50 výher v 15 různých sezónách, poté, co v semifinále Basileje jedl Stefanose Tsitsipase. Během toho Federer přerušil pouto s Američanem Jimmym Connorsem, který tento čin dosáhl 14krát.

Mezi aktivními hráči to udělali Novak Djokovic a Rafael Nadal 12krát, respektive 11krát.

#9 První hráč, který vyhrál 10 titulů na hardcourt a 10 titulů na 2 různých površích

Federer zvedá svůj 10. basilejský titul

Federer zvedá svůj 10. basilejský titul

Federer se stal prvním hráčem, který vyhrál 10 titulů na dvou různých površích, když ve finále v Basileji porazil Australana Alexe De Minaura a získal svůj 10. titul na turnaji svého rodného města.

V tomto procesu se Federer také stal prvním hráčem, který vyhrál 10 titulů na turnaji v hardcourt, dříve se stal prvním hráčem, který tak učinil na turnaji na trávě (Halle).

#10 Rekordní 17. vystoupení na finále ATP končícího sezonu

V semifinále finále ATP Roger Federer předvedl semifinále Stefanose Tsitispase

V semifinále finále ATP Roger Federer předvedl semifinále Stefanose Tsitispase

Federer, který se zapsal na 17. místo ve finále ATP, se zotavil z úvodní prohry se zdvořilou vítěznou dvojicí Dominica Thiema nad Matteem Berrettinim a Novakem Djokovičem, aby dosáhl rekordního 16. semifinále na turnaji zakončujícím sezónu.

Federerův 76 zápasů, 59 výher, 10 finále a 6 titulů je také bezkonkurenčně žádným hráčem, který hrál finále ATP.

Populární Problémy

5 důvodů, proč soupeření Novak Djokovič vs Rafael Nadal překonalo v mužském tenise soupeření Roger Federer vs Rafael Nadal.

Navarro má svůj úkol proti dvojnásobné obhájkyně titulu Elině Svitolinové. Aby měla šanci, bude muset předvést maximum.

Jak hodit cigaretu. Rolováním vlastních cigaret získáte větší kontrolu nad papírem, typem tabáku a velikostí cigarety. Cigarety můžete rolovat ručně, nebo můžete použít rolovací stroj. Vše, co potřebujete, je válcování ...

Federální pracovní studie je forma federálního stipendia udělovaného prostřednictvím finanční pomoci, která studentům pomůže zaplatit výdaje na vysoké škole. Tento fond pomáhá vysokoškolským studentům snadno získat zaměstnání na částečný úvazek. Většina zaměstnání-studium ...

Dřepy by měly být základem každé rutiny cvičení. Jsou skvělé pro svaly nohou, posilují vaše jádro a můžete je provádět s vybavením nebo bez něj, podle toho, jak náročné cvičení chcete. Níže uvedené kroky ...