„Byl jsem křehký, nebyl jsem připraven jít ven na kurt“ - Kevin Anderson vzpomíná na nervózní zápas Wimbledonu proti Rogeru Federerovi

Kevin Anderson a Roger Federer na Wimbledonu 2018

Obhájce titulu Roger Federer zaznamenal čtyři po sobě jdoucí výhry ve dvou setech ve Wimbledonu 2018 a poté se utkal s Kevinem Andersonem o místo ve svém 12. semifinále na turnaji. Ale jeden bod od dalšího vítězství ve dvou setech, Federer zamrkal - což Andersonovi umožnilo vrátit se zpět a nakonec zaregistrovat ohromující rozrušení.

Roger Federer zahájil zápas charakteristicky svižně. Federer poté, co ve čtyřech předchozích zápasech proti Andersonovi nepustil set, vzal otvírák na ztrátu pouhých dvou her. A v konkurenceschopné druhé sadě získal přestávku, než si vzal tieBreak a s ním velitelskou výhodu dvou setů. Ale to bylo pro Rogera Federera v ten den stejně dobré.

je nelegální dotýkat se sítě raketou v badmintonu?

Když Kevin Anderson hovořil o tomto zápase v podcastu rádia ATP, vzpomínal na zpomalení bloků, když Roger Federer zajistil úvodní dvě sady.

'Zápas pro mě začal opravdu špatně,' řekl Anderson. „Pamatuji si, jak jsem šel ven na kurt, a byl jsem trochu zmatený, pokud jde o přípravu před zápasem. Vzpomněl jsem si, že jsme najednou měli čas na procházku, a vůbec jsem nebyl připraven jít na kurt. '
„Když hrajete Rogera ve Wimbledonu, nemáte příliš velkou flexibilitu. Pamatuji si, že jsem byl na hřišti docela křehký a hrál jsem s někým jako Roger, který tak dobře začíná zápasy. V první sadě jsem měl pocit, že jsem se opravdu vyřádil, “dodal.

Anderson poté popsal, jak se dostal do svého žlábku ve druhém setu, ale stále byl zabřednutý nervy a myšlenkou hrát Rogera Federera ve Wimbledonu.

„I na konci druhého setu jsem byl docela rád, že jsem se usadil, a dal jsem si alespoň šanci soutěžit. V té fázi jsem hrál několikrát lépe, ale nervy a jen hraní na něj mě prostě dostalo, “pokračoval Anderson.

Roger Federer, který pokračoval ve své nadvládě v zápase, získal při podání Andersona mečbol 5: 4. Když mluvil o tom okamžiku, Anderson řekl, že porážka ve dvou setech byla pro něj velmi reálná možnost a že byl připraven odejít, přičemž si ze zápasu odnesl nějaká pozitiva.

„Nikdy jsem neměl pocit, že bych si dal novou šanci proti němu hrát. Jak třetí set pokračoval, pamatuji si, že jsem měl myšlenku, že i kdybych ten zápas prohrál ve dvou setech, myslel jsem si, že ode mě došlo k velkým zlepšením. Buďte tam, cítíte se pohodlně, “připustil.

Cítil jsem se trochu nervózní, ale dobře jsem bojoval, abych porazil Rogera Federera: Kevina Andersona

Roger Federer poté, co prohrál s Kevinem Andersonem

kde sledovat zmar

Anderson vysvětlil svou mentalitu bod po bodu, když tento zápasový bod pro Rogera Federera nastal v 10. hře třetí sady. Jihoafričan řekl, že jeho jediným cílem v tu chvíli bylo neztratit ten bod.

'Když přišel bod zápasu (pro něj), moje skutečná myšlenka byla zachránit ten bod,' vzpomněl si Anderson. `` Opravdu jsem o tom příliš nepřemýšlel a dál se o to snažil každý bod. Pomalu jsem našel cestu zpět do zápasu. Očividně jsem odvedl velmi dobrou práci, abych udržel soustředění a zůstal uvolněný a udržoval si víru v sebe. '

Posílený Anderson spěchal na síť v tom zásadním bodě a donutil Federera k bekhendové chybě. O chvíli později už sloužil.

Jihoafrický hráč s velkým podáním pak v další hře zlomil Rogera Federera, ale při podání na set se ocitl v potížích 0: 40. To bylo, když vytáhl svůj nejlepší spojkový tenis, vyhrál pět bodů v klusu, aby snížil náskok Švýcarů na polovinu.

Roger Federer upustil podání v sedmé hře čtvrtého, a to bylo vše, co Anderson potřeboval k vynucení rozhodujícího - něco, co ještě hodinu předtím nevypadalo ani vzdáleně.

nejlepší pánské tenisové rakety

Anderson jel na svém tempu a zůstal silný při podání, přičemž si ušetřil brejkboly na 3-4 a 5-6 na pátém. Čtyři chyby Federera za stavu 11: 11 pak poskytly Jihoafričanovi příležitost podávat vítězství.

Navzdory nervům Anderson vydržel patnáctku, aby dosáhl svého druhého grandslamového semifinále a předal Rogerovi Federerovi první čtvrtfinálovou prohru ve Wimbledonu po sedmi letech.

nejlepší tenisové sukně
'Jak to v pátém pokračovalo, bylo jasné, že to byl zápas kohokoli,' řekl Anderson. „Očividně bylo skvělé konečně si odpočinout. A pak jsem se cítil docela sebevědomý, když jsem šel ven, rozhodně jsem byl trochu nervózní, ale hrál jsem dobrou hru a dobře jsem bojoval, abych vyhrál. '

Kevin Anderson pak pokračoval v převracení prvního grandslamového semifinalisty Johna Isnera v dalším setu o pěti setech, aby dosáhl svého druhého finále Major. Nakonec sestoupil ve dvou setech k dobyvateli Rafaela Nadala Novakovi Djokovicovi.