Australian Open 2019, Čtvrtfinále: Djokovič vs Nishikori, Raonic vs Pouille - náhled a předpověď

Australian Open 2019 - 8. den

Australian Open 2019 - 8. den

Novak Djokovič ve čtvrtém kole překonal přísný test, když ve čtyřech setech porazil hvězdu NextGen Daniila Medveděva. Srb si ošklivě odskočil a zdálo se, že si v průběhu zápasu poranil kotník, ale odmítl obavy z jakéhokoli zranění.

tenisový lingo

Vypadal v nějakém fyzickém nepohodlí, ale to je pravděpodobně způsobeno únavou během několika posledních okamžiků zápasu, kterou sám Djokovič řekl po fyzickém boji proti mocnému Rusovi.

Světová jednička hraje Kei Nishikori (král pěti setterů), který přišel ze dvou setů a porazil Pabla Carrena Busta v napínavém pětisetovém zápase. Toto vítězství bylo zastíněno jedním velmi sporným momentem v tiebreaku pátého setu, který nakonec vedl k tomu, že se Carreno Busta následně omluvil za své chování na hřišti.

O druhé středeční čtvrtfinále se utkají Milos Raonic a Francouz Lucas Pouille. Raonic byl muž na misi na tomto turnaji, ve kterém vyřadil Nicka Kyrgiase, Stan Wawrinku a Alexandra Zvereva na cestě do posledních osmi. Jeho soupeř Lucas Pouille učinil vlastní prohlášení s velmi působivou výhrou čtyř setů nad chorvatským Borna Coric.

Novak Djokovic vs Kei Nishikori

Hlava na hlavě: Djokovič 15-2 Nišikori

Poslední schůzka: US Open 2018 (Djokovič vyhrál 6-3 6-4 6-2)

Jednalo se o jedno z nej jednostrannějších tenisových zápasů za posledních několik let. Vzhledem k Nishikoriho chytré základní hře byste možná očekávali, že bude vzájemný souboj trochu slušnější. Ale Djokovič v celé své kráse je ekvivalentem vrby, nemůžete ho zlomit.

Srb si ale letos nevedl úplně nejlépe, kde by své protivníky odkládal s malým rozruchem. To by mohlo být otevření pro Nishikoriho, který může cítit krev ve snaze získat pouze své třetí vítězství v kariéře nad Djokovičem a první od tohoto nezapomenutelného semifinále US Open v roce 2014.

V této fázi turnaje takového rozsahu je důležitý důležitý faktor, jako je celkový čas strávený na hřišti. Viděli jsme Kei Nishikoriho v běhu do finále US Open 2014, kde odehrál pětisetový zápas ve čtvrtinách a fyzicky vyčerpávající čtyřsetový zápas v semifinále.

Byl úplně strávený v době, kdy vstoupil do finále. Myslím, že Nishikori znovu vykreslil svůj vlastní pád. Nechtěli byste jít do zápasu proti Djokovicovi s pocitem únavy. To by mohlo velmi rychle skončit.

Předpověď: Novak Djokovič vyhraje ve dvou setech

Lucas Pouille vs Milos Raonic

Hlava na hlavě: Pouille 0-3 Raonic

jsou horské příšery na hulu

Poslední schůzka: 2018 Mercedes Cup (Raonic vyhrál 6-4 7-6)

Milos Raonic byl na tomto turnaji skutečným temným koněm. Počet kvalitních soupeřů, které si už vzal, je velmi působivý, zvláště když vezmete v úvahu jeho hororový rok 2018. Lucas Pouille měl méně náročnou cestu do čtvrtfinále, ale v jednom ze svých vzdáleností ho ujal Alexei Popyrin čtyři zápasy, což je důvod k obavám.

Pokud si Raonic udrží své neuvěřitelné první podání, které má v průměru minimálně 80% získaných bodů, pak Pouille jen velmi těžko vykouzlí šance na bod zlomu a téměř každý set by potřeboval tajbrejk. Francouz je velmi podceňovaný server. Získal 83% bodů prvního podání proti Borna Coric, hráči, který je lepší baseliner než Raonic.

Myslím, že jsme v tomto zápase mohli vidět minimálně dva tiebreaky a Pouille by musel být rozhodující. Raonic je ve formě a je pro tento zápas rozhodně oblíbený, ale myslím si, že Pouille zde má skutečnou šanci, pokud bude držet krok s kanadským holdingovým podáním.

Předpověď: Lucas Pouille vyhrál ve čtyřech setech

Populární Problémy

„Little Women: Atlanta“ je zpět na 6. sezónu. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Jak napařit Tamales. Tamales jsou tradiční mexickou pochoutkou z masa, kukuřičného těsta a masové nebo tvarohové náplně. Vaření v páře tamales je snadný a chutný způsob. Použijte parník nebo improvizujte a použijte talíř a ...

Akce vyladění ATP pro Australian Open začnou Murray River Open - spolu s Great Ocean Road Open - 1. února.

Ve svém 16. semifinále na finále ATP musí Federer překonat překážku Tsitsipase, aby udržel svoji honbu za 7. titulem naživu! .

Jak si vyrobit kostým Cosplay pro Asunu Yuuki ze Sword Art Online. Pro ty z vás, kteří si lámou hlavu a zoufale touží obnovit kostým Asuny z anime Sword Art Online (SAO), jak ...

Od Jordánska po LeBron, dokonce ani Yao Ming, nic nevyvolává větší úctu a potlesk než namočení. Jelikož jde o jeden z nejvyšších procentních cílů, které lze v basketbalu zkusit, je to tah, který stojí za to zvládnout. I když neuškodí být vyšší, ...