Čtvrtina ztrát Rogera Federera od roku 2017 pochází z výsledku zápasu

Roger Federer

Roger Federer

Návrat Rogera Federera na Qatar Open ve čtvrtek náhle skončil, protože Nikoloz Basilashvili přišel ze setu, aby ve čtvrtfinálovém zápase porazil Švýcary. Federer držel mečbol 4: 5 při rozhodování o podání soupeře, ale nedokázal proměnit příležitost, než byl zlomen hned v další hře.

Zatímco zpomalený pohyb Rogera Federera a možná únava hrály roli v rozrušené ztrátě, zpochybněna byla také mentální síla švýcarského maestra. Federer si zvykl mrkat, když ho dělí pouhý bod od vítězství, zvláště od jeho návratu v roce 2017.

Bližší pohled na statistiky Rogera Federera ukazuje, že více než 25% jeho ztrát za poslední čtyři roky přišlo poté, co držel jeden nebo více mečbolů.

Od začátku roku 2017 Federer prohrál soutěžní zápas 27krát. A z těchto 27 jich přišlo neskutečných sedm (pro poměr 25,92%) od bodu (bodů) nahoru.

Některé z těchto ztrát byly také velmi škodlivé. Roger Federer nechal na Wimbledonu 2019 sklouznout dva mečboly proti Novakovi Djokovicovi, čímž se připravil o rekordní 21. grandslam. Rok před tím také promarnil mečbol při šokové porážce s Kevinem Andersonem ve Wimbledonu.

Zde je seznam všech sedmi zápasů od roku 2017 do roku 2021, kde Roger Federer prohrál od bodu (bodů) nahoru:

stolní tenis na středním kurtu

2017 Dubaj vs Evgeny Donskoy (3 mečboly)

2017 Stuttgart vs Tommy Haas (1 mečbol)

2018 Indian Wells vs Juan Martin Del Potro (3 mečboly)

2018 Wimbledon vs Kevin Anderson (1 mečbol)

2019 Madrid vs Dominic Thiem (2 mečboly)

2019 Wimbledon vs Novak Djokovic (2 mečboly)

2021 Dauhá v Nikoloz Basilashvili (1 mečbol)

Roger Federer ve své kariéře prohrál 23 bodů za neuvěřitelných 23krát

Roger Federer na Wimbledonu 2019

Roger Federer na Wimbledonu 2019

úschovna tenisových bot

Roger Federer prohrál zápas poté, co 23krát v kariéře promarnil mečbol. Z kontextu to je více než dohromady Rafael Nadal (osm), Andy Murray (pět) a Novak Djokovic (tři).

Ale tato statistika má základní okolnost, kterou je třeba také zmínit. V kariéře, která trvala 23 let, Roger Federer odehrál 1515 zápasů - což je druhé nejvyšší po rekordním počtu Jimmyho Connorsa. Švýcar byl po většinu této doby dominantní silou na turné, což znamenalo, že neúměrné množství jeho zápasů by bylo v rozporu s těmi nejlepšími.

Švýcarova dlouhověkost zajistila, že byl v honbě za slávou téměř v každém bodě své kariéry. Je tedy samozřejmé, že několik zátarasů během této cesty bylo možná nevyhnutelné.

Zajímavé je, že Roger Federer si na druhém konci extrému vedl velmi dobře. Vyhrál mamuta 24 zápasů poté, co sestřelil bodové body, což je mnohem častěji, než se podařilo jeho soupeřům Rafaelovi Nadalovi, Novakovi Djokovicovi a Andy Murrayovi (14, 15 respektive 12 zápasů).

Populární Problémy

Jak přeložit s Alexou. Tento wikiHow vás naučí, jak požádat Alexu, aby vám přeložila krátké věty. V současné době Alexa umí vyslovit pouze omezený počet jazyků. Pro jazyky, které ještě neumí vyslovit, Alexa pošle ...

Roger Federer příští týden zmešká US Open, ale dvacetinásobný grandslamový šampion využije svůj čas mimo kurt k hodnocení designérské soutěže UT GRAND PRIX (UTGP).

Hrdý uzbecký Nurudinov uvolňuje zlato v Riu

Cvičení je velmi důležité, pokud chcete mít a udržovat zdravé tělo. Kliky jsou skvělým způsobem, jak posílit svaly paží, ramen a hrudníku, ale běžné kliky z podlahy jsou příliš obtížné/namáhavé ...

Roger Federer a Rafael Nadal hrají svůj 39. zápas - 13. na Grand Slamu, 6. na French Open a poprvé od roku 2017.