Top 3 pánské dvouhry tenistů současnosti

2017 ATP 1000 Shanghai Rolex Masters - 8. den

Dvouhra mužů ve dvouhře je jednou z nejpopulárnějších individuálních sportovních disciplín na světě. Hra tenisu dokázala vyprodukovat mistrovské hráče z různých částí světa.

Tenis nejen produkoval legendární sportovce, ale byl také svědkem některých z největších sportovních duelů. Velké duely mezi Ilie Nastase-Jimmy Connors, Bjorn Borg-John McEnroe, Pete Sampras-Andre Agassi a Roger Federer-Rafael Nadal se vryly do myslí milovníků tenisu po celém světě.

V tomto článku budeme podrobně diskutovat o úspěších tří mužských tenisových legend současné doby, viz. Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovic.


#3 Novak Djokovic (Srbsko)

Western & Southern Open - Den 3

Novak Djokovic je jedním z nejlepších tenistů v historii hry. Ve své slavné kariéře již vyhrál 13 grandslamů. Byl nejkonzistentnějším hráčem na různých površích, a tak vyhrál všechny čtyři grandslamy.

Hrát v éře, kde byli všichni velikáni této hry, jako Nadal a Federer na vrcholu, bez ohledu na to, čeho už Djokovič dosáhl, je pozoruhodné.

Ještě úžasnější je, že má lepší vzájemnou bilanci proti Nadalovi i Federerovi. Djokovič obsadil místo číslo 1 v žebříčku ATP celkem 223 týdnů, což je 5. nejvyšší v seznamu všech dob. Přestože byli na okruhu přítomni Nadal a Federer, Djokovič byl v období 2014–2016 tenistou číslo jedna 122 po sobě jdoucích týdnů, což svědčí o jeho schopnostech.

Je mu pouhých 31 let a Djokovicovi v něm zbývá hodně tenisu a určitě ukončí svou kariéru jako skvělý hráč všech dob.


#2 Rafael Nadal (Španělsko)

Den dvanáctý: Mistrovství - Wimbledon 2018

„Král antukového dvora“, Rafael Nadal je jedním z největších tenistů, jaké tato hra kdy viděla. Díky neuvěřitelným 11 titulům French Open ve své kočičce se Nadal etabloval jako nesporný král jílovitého kurtu. Získal celkem 17 grandslamových titulů a je zařazen na 2. místě v seznamu všech dob grandslamových vítězů.

Jeho neuvěřitelné aportovací schopnosti a styl hry z něj udělaly kultovní postavu moderního tenisu. Ve svých památných duelech s Federerem si Nadal většinou užívá převahu.

V současné době je světovým tenistou číslo 1, což je pozice, kterou během své kariéry zaujímal téměř 200 týdnů.

Kvůli svému stylu hry byl Nadal trochu náchylný ke zranění. Pokud je ale schopen zůstat fit, musí v příštích letech dosáhnout mnohem více.

Populární Problémy

Zjistěte, jak streamovat a sledovat epizody finále a shledání filmu Bakalář v ráji, pokud nemáte kabel.

Bet-at-home prodlužuje sponzorství titulu v Hamburku do roku 2015

Chcete vyniknout? Možná se jen chcete stát součástí školy The Preps? Ať už je váš důvod jakýkoli, tato příručka vám pomůže stát se preppy dívkou na střední škole. Dodržujte přípravy. Co dělají přípravy ve vaší škole ...

V sobotu se setkají státní soupeři Appalachian State a Charlotte. Zde je návod, jak sledovat hru, která není v běžné televizi.

Váš průvodce streamováním hry „Pamatujte na Titány“ online a na Disney+. Byla inspirována skutečnými událostmi a hvězdami Denzel Washington.

Státní soupeři Western Michigan a Eastern Michigan se setkají v sobotu v Kalamazoo. Zde je návod, jak a kde hru sledovat.