Nejlepší 5 grandslamových zápasů mužské dvouhry v roce 2019

Vítězové Grand Slamu 2019 (horní řada: Djokovic - Australian Open, Nadal - French Open; spodní řada: Djokovic - Wimbledon, Nadal - US Open)Novak Djokovic a Rafael Nadal poprvé od roku 2011 smetli všechny čtyři grandslamové turnaje v kalendáři. Zatímco Djokovič potřetí v kariéře (také 2011 a 2015) vyhrál Australian Open a Wimbledon ve stejném roce, Nadal vyhrál počtvrté double French Open-US Open (také 2010, 2013 a 2017).

V sezóně, která byla svědkem příchodu Next Gen na velké pódium, Stefanos Tsitsipas sesadil z trůnu úřadujícího dvojnásobného vítěze Australian Open Rogera Federera ve čtvrtém kole na cestě k prvnímu semifinále Slam (prohrál s Nadalem) a Daniil Medvedev dosáhl rodné finále Slam na US Open (prohrál s Nadalem), Velká 3 Djokovic, Federer a Nadal prodloužily svoji sérii grandslamových výher na 12.Bylo to důrazné prohlášení o záměru tří nejvíce zdobených grandslamových šampionů ve dvouhře v mužské hře. Grandslamový úspěch je skutečná věc a Big 3 v něm vynikají víc než kdokoli jiný.

Od chvíle, kdy Federer vyhrál svůj první grandslamový titul ve Wimbledonu v létě 2003, získali tito tři 55 ze 66 nabízených grandslamových titulů. Pouze trojnásobní vítězové Andy Murray a Stan Wawrinka spolu s Andy Roddickem (2003 US Open), Gastonem Gaudiem (2004 French Open), Marat Safin (2005 Australian Open), Juan Martin del Potro (2009 US Open) a Marin Cilic ( 2014 US Open) dokázali vyhrát grandslamový titul v letech 2003 Wimbledon až US Open 2019.

Jako v každém jiném grandslamovém ročníku měl rok 2019 svůj spravedlivý podíl na epických zápasech. Pojďme se podívat na pět nejlepších grandslamových zápasů roku ve dvouhře mužů:#5 2019 Australian Open 3R: Marin Cilic porazil Fernanda Verdasca 4-6, 3-6, 6-1, 7-6, 6-3

Cilic se raduje z vítězství 3R nad Verdascem

Po příslušných výhrách nad Bernardem Tomicem a Mackenzie McDonaldovou v prvních dvou kolech čelil runner-up 2018 Australian Open Marin Cilic svému prvnímu skutečnému testu ve třetím kole, když narazil na semifinalistu z roku 2009 Fernanda Verdasca.

Levoruký Španěl se vrátil o několik let zpět, když dosáhl zdánlivě velícího dvousetového náskoku, a Cilic zíral dolů po sudu.Pouze šestkrát v kariéře vyhrál Cilic zápas po překonání dvousetového manka. Chorvat zahájil comeback tím, že třetí set vzal 6-1.

V pulzujícím tiebreaku čtvrtého setu se Cilic ocitl o bod shodu. Zachránil to u vítěze služby, ale Verdasco získal druhého a tentokrát to bylo při jeho vlastním podání. Španělskému veteránovi se však nepodařilo získat podání na kurtu, když prohrál set 8-10 v tiebreaku.

S momentem, který je nyní pevně v jeho prospěch, se Cilic při rozhodování vrhl na vedení 3: 0 a nikdy se neohlédl. Dokončil svůj sedmý comeback ze dvou setů dolů, aby zpečetil návrat do druhého týdne Australian Open.

Populární Problémy

5 nejstarších šampionů French Open Ladies Singles na French Open.

Jak opravit bolest ramene pro sportovce. Není překvapením, že sportovci často pociťují bolest ramen, protože mají největší rozsah pohybu ze všech kloubů v těle, což je činí zranitelnými. Https://www.shoulderdoc.co.uk/arti ...

Milo Yiannopoulos, autor pravice a veřejný mluvčí, pořádá v New Yorku tiskovou konferenci, jejímž cílem je řešit nedávné kontroverze kolem něj. Sledujte zde.

Výhra tří setů nad Daniilem Medveděvem ve finále Brisbane International znamenala pro Kei Nishikoriho první triumf na turné od roku 2016.