Nejlepší 5 grandslamových zápasů mužské dvouhry v roce 2019

Vítězové Grand Slamu 2019 (horní řada: Djokovic - Australian Open, Nadal - French Open; spodní řada: Djokovic - Wimbledon, Nadal - US Open)

Vítězové Grand Slamu 2019 (horní řada: Djokovic - Australian Open, Nadal - French Open; spodní řada: Djokovic - Wimbledon, Nadal - US Open)

Novak Djokovic a Rafael Nadal poprvé od roku 2011 smetli všechny čtyři grandslamové turnaje v kalendáři. Zatímco Djokovič potřetí v kariéře (také 2011 a 2015) vyhrál Australian Open a Wimbledon ve stejném roce, Nadal vyhrál počtvrté double French Open-US Open (také 2010, 2013 a 2017).

V sezóně, která byla svědkem příchodu Next Gen na velké pódium, Stefanos Tsitsipas sesadil z trůnu úřadujícího dvojnásobného vítěze Australian Open Rogera Federera ve čtvrtém kole na cestě k prvnímu semifinále Slam (prohrál s Nadalem) a Daniil Medvedev dosáhl rodné finále Slam na US Open (prohrál s Nadalem), Velká 3 Djokovic, Federer a Nadal prodloužily svoji sérii grandslamových výher na 12.

Bylo to důrazné prohlášení o záměru tří nejvíce zdobených grandslamových šampionů ve dvouhře v mužské hře. Grandslamový úspěch je skutečná věc a Big 3 v něm vynikají víc než kdokoli jiný.

výstřel rakety

Od chvíle, kdy Federer vyhrál svůj první grandslamový titul ve Wimbledonu v létě 2003, získali tito tři 55 ze 66 nabízených grandslamových titulů. Pouze trojnásobní vítězové Andy Murray a Stan Wawrinka spolu s Andy Roddickem (2003 US Open), Gastonem Gaudiem (2004 French Open), Marat Safin (2005 Australian Open), Juan Martin del Potro (2009 US Open) a Marin Cilic ( 2014 US Open) dokázali vyhrát grandslamový titul v letech 2003 Wimbledon až US Open 2019.

Jako v každém jiném grandslamovém ročníku měl rok 2019 svůj spravedlivý podíl na epických zápasech. Pojďme se podívat na pět nejlepších grandslamových zápasů roku ve dvouhře mužů:

#5 2019 Australian Open 3R: Marin Cilic porazil Fernanda Verdasca 4-6, 3-6, 6-1, 7-6, 6-3

Cilic se raduje z vítězství 3R nad Verdascem

Cilic se raduje z vítězství 3R nad Verdascem

Po příslušných výhrách nad Bernardem Tomicem a Mackenzie McDonaldovou v prvních dvou kolech čelil runner-up 2018 Australian Open Marin Cilic svému prvnímu skutečnému testu ve třetím kole, když narazil na semifinalistu z roku 2009 Fernanda Verdasca.

tenisové podání pro začátečníky

Levoruký Španěl se vrátil o několik let zpět, když dosáhl zdánlivě velícího dvousetového náskoku, a Cilic zíral dolů po sudu.

Pouze šestkrát v kariéře vyhrál Cilic zápas po překonání dvousetového manka. Chorvat zahájil comeback tím, že třetí set vzal 6-1.

V pulzujícím tiebreaku čtvrtého setu se Cilic ocitl o bod shodu. Zachránil to u vítěze služby, ale Verdasco získal druhého a tentokrát to bylo při jeho vlastním podání. Španělskému veteránovi se však nepodařilo získat podání na kurtu, když prohrál set 8-10 v tiebreaku.

S momentem, který je nyní pevně v jeho prospěch, se Cilic při rozhodování vrhl na vedení 3: 0 a nikdy se neohlédl. Dokončil svůj sedmý comeback ze dvou setů dolů, aby zpečetil návrat do druhého týdne Australian Open.Populární Problémy

Florida State a Arizona State se v úterý setkají v Sun Bowl 2019. Zde je návod, jak sledovat živé přenosy hry online, pokud nemáte kabel.

Jak změkčit džíny. Džíny jsou vyrobeny z odolné riflové látky, což často znamená, že jsou zpočátku tuhé a nepohodlné. Pokud jsou vaše džíny obzvláště tuhé, zjemněte je praním aviváží a sušením v sušičce ...

Obhájce titulu Novak Djokovič má za sebou záludnou cestu do finále US Open.

Jak opravit kriketovou pálku. Cricket je intenzivní hra, která je populární v mnoha zemích světa. Tato hra se hraje na poli, kde nadhazovač nadhodí míč hráči na pálce, a tyto pálky se často zlomí nebo prasknou během ...

Obhájcem titulu je Agnieszka Radwanska.