5 nejikoničtějších obrázků mužského tenisu

Obrázek 1 - Wimbledonské a US Open turnaje z roku 1980

Rok, který Borgovi a McEnroeovi změnil životCo - V roce 1980 byli Bjorn Borg a John McEnroe ve formě svého života. Borg vzal Wimbledon v pěti vyčerpávajících setech, zatímco McEnroe udělal totéž na US Open.velikost tenisové rakety pro děti

Proč - Bjorn Borg byl nepochybně pánem Wimbledonu. McEnroe se ve finále 1980 neuvěřitelně přiblížil, ale Borg ho nakonec porazil 1–6, 7–5, 6–3, 6–7.(16-18), 8–6. Čtvrtý set tiebreak je stále považován za největší půlhodinu v tenise. Samotný zápas je považován za klasiku všech dob. McEnroe se chtěl pomstít, a toho se mu podařilo vyhrát 7-6, 6-1, 6-7, 5-7, 6-4 ve finále US Open téhož roku.

Ačkoli Borg ovládal anglickou trávu a francouzský jíl, titul US Open mu unikal. Během své kariéry byl poražen, ne jednou nebo dvakrát, ale čtyřikrát ve finále US Open. Hned další rok po těchto epických bitvách Borg opět prohrál ve finále US Open s McEnroem a bez rozhovoru s novináři opustil arénu. Hra prakticky ukončila jeho kariéru ve věku 26 let.Obrázek 2 - John Isner a Nicholas Mahut hrají nejdelší zápas v historii tenisu

Isner a Mahut hráli nejdelší zápas v historii tenisu

Co - 11 hodin, 5 minut během tří dnů. 183 her. 216 es. Dost řečeno.Proč - Ne, tohle nebylo grandslamové finále; naopak to byl zápas prvního kola. Po 11 hodinách hraní, pokud by některý z hráčů vyhrál zápas, pokračoval by v dalším kole z naprostého vyčerpání. Tak proč?je racquetball dobré cvičení

Proč Mahut a Isner dávali každou unci energie, kterou v sobě měli, aby vyhráli zápas prvního kola? Protože o tom tenis je. Zápas světu připomněl, jaký je sportovní tenis podobný gladiátorům; zápas světu připomněl, jak jsou tenisté tvrdí. Zápas světu připomněl, že nejsou poražení, je sport.

Obrázek 3 - Federer vyhrává svůj první French OpenFederer sundal opici ze zad

Co - Roger Federer, pravděpodobně největší hráč, který kdy švihl tenisovou raketou, vyhrává svůj první French Open po 3 porážkách ve finále.

Proč - Prohlásit, jak brilantní je hráč Federer, by znamenalo zjevné. Ale kdyby tuto hru nevyhrál, lidé by dodnes poukazovali na do očí bijící díru v jeho životopise. Nyní nebyl Federer na antuce špatný. Byl dobrý, ale skutečnost, že tam byl další muž, který nebyl jen dobrý, ale skvělý, na tomto povrchu Federerovi opravdu ztěžoval život. Když Robin Soderling stáhl rozrušení desetiletí porážkou Rafaela Nadala na French Open 2009, Federer si musel vydýchat.

typy tenisových gripů

Pamatujete si, co se stalo Borgovi po jeho 4. finálové porážce na US Open? Pokud by prohrál, byla by to Federerova 4. porážka ve francouzském finále. Místo toho Federer ziskem titulu svázal Pete Samprase s největším počtem hlavních trofejí ve čtrnácti letech a později překonal rekord o několik týdnů později ve Wimbledonu. A co je nejdůležitější, Federer dostal opici ze zad.

Obrázek 4 - Novak Djokovič si po Australian Open 2012 stáhl tričkoDjokovič si po Australian Open 2012 stáhl tričko

Co - Novak Djokovič vyhrál nejdelší grandslamové finále všech dob. Je plný syrových emocí a strhává si tričko jako bláznivý boxer.

Proč - Když Djokovič a Nadal vešli v neděli večer v 19.00 do Rod Laver Areny, nikdy by je nenapadlo, že tam budou hrát až do 2.00 hodin. Po 5 hodinách a 53 minutách Djokovič porazil Nadala 5: 7, 6: 4, 6: 2, 6: 7 (5), 7: 5. Při ceremoniálu prezentace oba hráči nemohli vydržet - Nadal se opřel o síť a Djokovič se pokusil posadit na podlahu a přiměl organizátory, aby jim přinesli židle.

Zápas nebyl krásný, byl intenzivní. Základní shromáždění, střely a dosah hráčů byly úžasné. Když hra skončila, přemýšleli jsme, jestli jsme právě neviděli zápas v těžké váze v boxu.

Síla lidské vůle je opravdu úžasná!

Obrázek 5 - Rafael Nadal vyhrál Wimbledon 2008 v téměř tmě

07wimbledon.xlarge4x

kde mohu sledovat potomky 2

Co - Rafael Nadal porazil Rogera Federera, aby získal wimbledonskou trofej v roce 2008, což se ukázalo jako největší grandslamové finále moderní doby.

Proč - Žádný muž Federera v All-England Clubu neporazil dlouhých pět let, ale když muž trefil krátký forhend do sítě, rekord byl překonán. Když se světla fotoaparátu rozsvítila na tváři Rafaela Nadala v téměř tmě, tenisový svět viděl nového šampiona. Výsledková listina ukazovala 6-4, 6-4, 6-7 (5), 6-7 (8), 9-7, ale věřte nebo ne, zápas byl mnohem těsnější, než jak naznačuje výsledková listina.

Došlo ke dvěma dešťovým zpožděním, které hrály klíčovou roli při řízení dynamiky této hry. Federer se vrátil ze smrti, aby vyhrál dva tie-breakery. Když bylo vše hotovo, bylo 21:30. Anglie se dostala do šílenství a svět také.

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat hru Islanders vs Hurricanes online, ať už jste v New Yorku, Karolíně nebo mimo trh.

'Drunk History' se vrací pro druhou polovinu 6. sezóny v úterý. Zde je návod, jak sledovat nové epizody online bez kabelu zdarma.

Disney má nový speciál od Potomků s názvem „Descendants Remix Dance Party“. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.

Jak zacházet se skřípnutým nervem. Přiskřípnutý nerv může být bolestivý a může vám také bránit v účasti na běžných každodenních činnostech. Vyskytují se, když se okolní tkáně zachytí nebo abnormálně přitlačí na nerv. Http://www.mayo ...

Terapie za studena je také známá jako kryoterapie a je to metoda používaná ke snížení bolesti a otoku při úrazech bezprostředně po jejich vzniku. Existuje mnoho forem chladu a ledu, které lze použít na místo poranění, což činí z terapie chladem univerzální ...

Státní soupeři Texas a Rice se v sobotu setkají na stadionu NRG. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelového přihlášení.