Jak vycvičit ryby Betta na triky a hry

Ryby Betta jsou skvělá malá domácí zvířata. S několika požadavky na péči, tekoucími ploutvemi a zvídavými osobnostmi jsou oblíbenou volbou mezi zkušenými pečovateli ryb i nováčky. Pokud jde o hraní, zdá se, že nedrží svíčku s domácími zvířaty, jako jsou psi nebo dokonce kočky. Časem a trpělivostí je však lze vycvičit k mnoha trikům. Čtěte dál a dozvíte se více!

nejlepší přilnavost tenisové rakety

Metoda 1 ze 2: Cílené školení

 1. Obrázek s názvem Hrajte si s rybou Betta Krok 3

  1 Výuka cílového výcviku. Trénink na cíl je oblíbenou metodou, která zahrnuje barevnou hůlku nebo brčko, které se vaše betta naučí dotýkat, aby obdržela pamlsek. Jakmile to betta zvládne, může se naučit také mnoho dalších triků.
 2. Obrázek s názvem BettaBettaBetta

  2 Vložte hůl do nádrže. Ujistěte se, že je vaše hůl čistá a pestrobarevná, aby byla atraktivní pro vaši bettu. Trochu kroutte, abyste upoutali pozornost své betty. Držte klacek v klidu a počkejte, až se ho dotkne váš betta. Tento krok může nějakou dobu trvat; buď trpělivý! Některé betty jsou plachější než jiné.
 3. Obrázek s názvem Feed a Betta Fish Krok 5

  3 Odměňte svou bettu. Když se vaše betta dotkne klacku 'nosem', udělejte jim pamlsek. Kroky dva a tři opakujte několikrát a dávejte pozor, abyste bettu nepřekrmili. Udělejte to každý den v době krmení po dobu 2-3 dnů, aby vaše betta poznala tento trik zvenčí i zvenčí. Poté můžete přejít ke složitějším trikům.
 4. Obrázek s názvem Tell Time Krok 2

  4 Sledujte hůl. Naučit vaši bettu následovat hůl je dalším krokem k trénování vaší betty. Do této doby vaše betta ví, že když se dotkne hole, dostane lahůdku. Nyní můžete vložit hůl do vody a betta k ní plave. Když to vaše betta dělá, vytáhněte hůl pryč. Nechte bettu několik sekund pronásledovat, pak se dotkněte hole. Dopřejte své bettě. Udělejte to každý den po dobu 2-3 dnů a uvidíte, jak dlouho bude vaše betta pokaždé následovat hůl. Dokážete porazit 16 sekund?
 5. Obrázek s názvem Trénujte svou rybu Betta, krok 9

  5 Plavání obručí. Nyní, když vaše betta může sledovat hůl, můžete ji naučit plavat prostou obručí. Lze je zakoupit v obchodech s domácími zvířaty nebo objednat online. Další možností je vyrobit si vlastní pomocí malého plastového náramku nebo kroužku do bazénu připevněného na přísavce. Přilepte přísavku na bok nádrže. Vyjměte svou cílovou páku a veďte bettu k obruči a poté přes ni. Jakmile to projde, nechte bettu dotknout se hůlky a dopřejte jí pamlsek.
 6. Obrázek s názvem Hrajte si s rybou Betta Krok 6

  6 Skok! Sledování skoku betta může být velmi zábavné, pokud to nepřeženete. To může potenciálně stresovat vaši bettu nebo ji dokonce zranit, proto buďte opatrní při trénování betty na skok. Chcete -li to provést, namočte konec cílové tyče do vody a navlhčete ji. Umístěte potravinovou peletu betta na suchý povrch a dotkněte se jí mokrou tyčinkou. Jídlo bude připojeno. Držte klacek asi centimetr nad vodou a počkejte. Nakonec vaše betta vyskočí a dostane jídlo. Udělejte to každý den a každý den ho zvedněte o něco výše, abyste viděli, jak vysoko může vaše betta vyskočit. Pokud chcete, můžete dokonce použít stejnou obruč dříve a vycvičit si bettu, aby skočila skrz obruč! reklama

Metoda 2 ze 2: Další nápady

 1. Obrázek s názvem Pohrajte si s rybou Betta Krok 2

  1 Ping-pongové míčky. Pingpongové míčky jsou zábavnou novinkou, kterou mohou vaše ryby prozkoumat. Pingpongový míč omyjte horkou vodou a vložte do nádrže. Ať si to betta ověří. Jakmile se vás betta dotkne nosem, dopřejte jí bettu! Dělejte to každý den několik dní. Jakmile se to vaše betta naučí, můžete ji nechat několikrát zatlačit, než jí dáte pamlsek. Nakonec může být vaše betta dokonce schopná vytlačit míč úplně kolem tanku!
 2. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 8

  2 Samolepící papírky. Získejte pár poznámek- postačí jakákoli velikost. Přilepte je po celém tanku a sledujte, jak váš betta prozkoumává. Posaďte se před tank a pomocí cílové páčky přimějte bettu, aby se kolem nich rozhlédla Tuto hru lze hrát mnoha způsoby a poskytne vám i vaší bettě hodiny zábavy. Některé další nápady:
  • Vystřihněte písmena zevnitř poznámek k tyčinkám a přimějte svou bettu, aby „vypsala“ své jméno cílovou páčkou
  • Pokryjte celou nádrž kromě jednoho malého místa a sledujte, jak se vaše betta snaží „uniknout“
  • Vytvořte jakési bludiště z lepicích poznámek a proveďte svou bettu skrz


 3. Obrázek s názvem Grow a Bond With Your Betta Fish Krok 9

  3 Značky pro suché mazání. Nakreslete tank betty fixou na suché mazání a sledujte, jak postupují podle čar.
  • Něco, co je na tomto triku zábavné, je zjistit, jestli dokážete bettu sledovat, jak budete kreslit čáru.
 4. Obrázek s názvem Ozdobte nádrž na ryby Krok 8

  4 Ozdoby. Vložte do nádrže nové, barevné dekorace tanku. Bettas jsou velmi inteligentní ryby, které ve svém životě milují koření a rozmanitost. Vyndávání starých dekorací, vkládání nových nebo střídání různých dekorací dovnitř a ven při každém čištění nádrže vzbuzuje přirozenou zvědavost vaší ryby.
  • Pokud nemáte mnoho dekorací, nebo se vám nechce kupovat nové, jednoduše přeuspořádejte dekorace, které již máte.
  • Můžete dokonce vyrobit nové dekorace z běžných materiálů, jako jsou plastové lahve nebo džbány. Ujistěte se, že jste je řádně umyli a neměli drsné hrany. Můžete také vyrábět věci jako plastové jeskyně pro ryby.
  • Přidání živých rostlin je vždy zajímavé. Jen se o ně řádně starejte, aby nezemřeli!
 5. Obrázek s názvem Hrajte si s rybami Betta Krok 7

  5 Zrcátka Pomocí zrcadla naučte svoji bettu vzplanout. Flaring je přirozená reakce betta na vidění další betty. Ukažte své bettě malé zrcátko, a když se rozzáří, podržte barevné pero nebo fixu. Dopřejte své bettě. Udělejte to každý den, dokud nebudete muset betě ukázat pouze pero nebo značku, abyste je mohli vzplanout.
  • Omezte vzplanutí na dvakrát nebo třikrát denně, protože to může stresovat vaši sázku, pokud se to dělá příliš často.
 6. Obrázek s názvem Feed a Betta Fish Krok 6

  6 Živé jídlo. Dávat své betta živé jídlo jednou za čas může být zábava jak pro vás, tak pro vašeho flippered přítele. Nakupujte u renomovaného chovatele a zacházejte s ním opatrně. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Hrajte se svou bettou denně, aby si pamatovaly triky.
 • Buďte trpěliví: někteří betta se učí pomaleji než ostatní.
 • Omezte relace na 5-10 minut.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Dávejte si pozor na drsné hrany hraček vaší betty, protože ty mohou roztrhat ploutve vaší betty.
 • Dávejte pozor, co dáváte do nádrže vaší betty; některé věci mohou být toxické.
 • V nádrži betty nic nemyjte mýdlem, protože to může být pro vaši bettu toxické.
 • Udržujte tank své betty čistý, aby byla vaše betta zdravá.
 • Nepřekrmujte své betty.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Elena Rybakina se v prvním kole US Open 2020 utká s ukrajinskou Katarinou Zavatskou. Rybakina byla jednou z nejlepších hráčů letošního roku, zatímco Zavatska doufá, že pronikne do první stovky.

Jak nosit čelenku s krátkými vlasy. Mít krátké vlasy může být skvělé, ale někdy možná budete muset být trochu kreativní, abyste změnili svůj vzhled. Pokud chcete své krátké vlasy doplnit roztomilou čelenkou, ...

Pokud jste se někdy chtěli stát roztleskávačkou z jakéhokoli důvodu, nyní je čas začít, alespoň tři měsíce před zkouškami. Na střední škole je stát se roztleskávačkou mnohem jednodušší než na střední škole. Pokud se chcete stát ...

Čtvrtá sezóna seriálu Floribama Shore má premiéru. Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat nové epizody streamované online zdarma.

Ohlédnutí za jednou z nejlepších rivalit v historii tenisu - Roger Federer vs. Rafael Nadal.

Serena Williamsová bude mít ve Wimbledonu další šanci na zisk rekordního 24. grandslamového titulu, který začíná v pondělí.