US Open 2020: Osaka šampion znovu, protože bojující Azarenková chybí

NaomiOsaka Oříznuta

Naomi OsakaNaomi Osaka získala třetí grandslamový titul ve své kariéře a byla druhá na US Open, když předvedla brilantní boj s cílem popřít Victorii Azarenkovou.Japonská hráčka vyhrála 1-6 6-3 6-3 na stadionu Arthur Ashe a stala se pouze pátou hráčkou v otevřené éře, která vyhrála své první tři finále na velkých šampionátech.Bylo to ohromující úsilí, v neposlední řadě proto, že první set ztratila za pouhých 27 minut, přičemž Azarenková pokračovala tam, kde v semifinále skončila proti Sereně Williamsové.

V té fázi vypadalo finále ve Flushing Meadows neuspokojivě jednostranně a stručně a tento smysl byl zdůrazněn, jen když Azarenková okamžitě zlomila i ve druhém setu.V té době už byla jedna raketa z Osaky, 22letá, která se možná právě stala dominantní hráčkou své generace, ale ocitla se v šoku.

Najednou se však zápas otočil. Osaka začala dostávat velké rány a výsledkem bylo, že vyhrála sedm z dalších osmi her.Dvojnásobná šampiónka Australian Open Azarenková prohrála v letech 2012 a 2013 finále US Open zády k sobě a v podstatě ten pocit už nechtěla zažít.Když Osaka prolomil vedení 3-1 v rozhodujícím, zdálo se, že Azarenková byla předurčena zažít ten nechtěný hattrick.

Bylo překvapením, když Osaka poté v další hře povolila Azarenkové tři brejkboly, ale nějak se vyhnula upuštění podání.

V zápase zvratů přišly další, zaprvé s tím, že Azarenková vstřelila tolik potřebnou přestávku v další servisní hře Osaky, aby pak přišla o vlastní podání.

Osaka, 5: 3, servírující zápas, držela nervy, zatímco Azarenková udržovala tlak.

Azarenková nakonec vsadila bekhend a Osaka rozkošně zaječela, dotkla se s Azarenkou raket a lehla si na kurt.

Měla plné právo vychutnat si ten okamžik. Šampionkou v roce 2018 byla ta noc pro mnohé, dokonce i pro Osaku, zastíněna Williamsem na cestě k porážce, veslování s rozhodčím Carlosem Ramosem.

jak postavit katapult na tenisový míček

Tentokrát to byl okamžik Ósaky a ona sama. Široký úsměv na její tváři vyprávěl svůj vlastní příběh.

Populární Problémy

Camp Getaway, nová reality show Bravo, má premiéru v pondělí večer. Zde je návod, jak sledovat show online, pokud nemáte kabel.

Islanders ve čtvrtek otevírají sezónu NHL 2019-20 proti Capitals. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Nechodili jste na venkovní rockové koncerty, když vám bylo 20 let ... ale přáli byste si to? Nebo byste chtěli tuto zkušenost znovu zažít? Zde je spousta tipů, jak si užít kouzlo Bonnaroo jako starší účastník. Rozhodněte, které ...

Ležící póza, také nazývaná mrtvý holub, oko jehly nebo navlékání jehly, je jógová pozice vhodná pro začátečníky. Póza pomáhá natáhnout hamstringy a čtyřkolky a také vám umožní otevřít ...

Jak odhadnout velikost porce. Pokud jsou vaše porce příliš velké, může být vaše strava vyvedena z rovnováhy nebo můžete mít potíže s udržením váhy. Mnoho lidí bude používat porci váhy nebo odměrku, aby bylo přesnější s porcí ...