US Open 2020: Osaka šampion znovu, protože bojující Azarenková chybí

NaomiOsaka Oříznuta

Naomi Osaka

Naomi Osaka získala třetí grandslamový titul ve své kariéře a byla druhá na US Open, když předvedla brilantní boj s cílem popřít Victorii Azarenkovou.

Japonská hráčka vyhrála 1-6 6-3 6-3 na stadionu Arthur Ashe a stala se pouze pátou hráčkou v otevřené éře, která vyhrála své první tři finále na velkých šampionátech.

Bylo to ohromující úsilí, v neposlední řadě proto, že první set ztratila za pouhých 27 minut, přičemž Azarenková pokračovala tam, kde v semifinále skončila proti Sereně Williamsové.

V té fázi vypadalo finále ve Flushing Meadows neuspokojivě jednostranně a stručně a tento smysl byl zdůrazněn, jen když Azarenková okamžitě zlomila i ve druhém setu.

V té době už byla jedna raketa z Osaky, 22letá, která se možná právě stala dominantní hráčkou své generace, ale ocitla se v šoku.

Najednou se však zápas otočil. Osaka začala dostávat velké rány a výsledkem bylo, že vyhrála sedm z dalších osmi her.

Dvojnásobná šampiónka Australian Open Azarenková prohrála v letech 2012 a 2013 finále US Open zády k sobě a v podstatě ten pocit už nechtěla zažít.

Když Osaka prolomil vedení 3-1 v rozhodujícím, zdálo se, že Azarenková byla předurčena zažít ten nechtěný hattrick.

Bylo překvapením, když Osaka poté v další hře povolila Azarenkové tři brejkboly, ale nějak se vyhnula upuštění podání.

V zápase zvratů přišly další, zaprvé s tím, že Azarenková vstřelila tolik potřebnou přestávku v další servisní hře Osaky, aby pak přišla o vlastní podání.

Osaka, 5: 3, servírující zápas, držela nervy, zatímco Azarenková udržovala tlak.

Azarenková nakonec vsadila bekhend a Osaka rozkošně zaječela, dotkla se s Azarenkou raket a lehla si na kurt.

Měla plné právo vychutnat si ten okamžik. Šampionkou v roce 2018 byla ta noc pro mnohé, dokonce i pro Osaku, zastíněna Williamsem na cestě k porážce, veslování s rozhodčím Carlosem Ramosem.

tenis sloužit pozici nohou

Tentokrát to byl okamžik Ósaky a ona sama. Široký úsměv na její tváři vyprávěl svůj vlastní příběh.

Populární Problémy

Získejte přehled o tom, jak sledovat celou show MTV VMA 2019 online prostřednictvím živého streamování bez kabelů a navíc sledovat předvádění na červeném koberci.

Seznam pěti nejlepších mužských tenistů v historii tohoto sportu.

Jak se protáhnout pro balet. Balet není jednoduchý. Vyžaduje to tvrdou práci a úsilí. Správné protažení vám pomůže vyhnout se zranění a je užitečné ho provádět před a po hodině. Můžete se také protáhnout ve dnech mimo třídu, abyste ...

Ať už jste běžec, basketbalista nebo bojovník, rychlost je pro každého sportovce výhodou! Zrychlete se na nohou začleněním rychlostních cvičení a sprintů do svého pravidelného tréninku. Rychlost také vyžaduje sílu ...

Rafael Nadal utrpěl neúspěch v přípravách na US Open, když ho ve čtvrtek 16. kola na Citi Open porazil Jihoafričan Lloyd Harris.

Od velikosti hlavy a délky po váhu, velikost úchopu a všeho mezi tím vám pomůžeme s nalezením dokonalé tenisové rakety.