Viking Classic Birmingham 2021: Analýza, náhled a předpověď dvouhry žen

Elise Mertens je nejlepší semeno v Birminghamu

Elise Mertens je nejlepší semeno v Birminghamu

Jedna z nejpopulárnějších travnatých akcí na turnaji WTA Tour se vrací příští týden a Viking Classic Birmingham se bude konat od 14. do 20. června.

Turnaj WTA 250, který byl založen v roce 1982, během let přilákal spoustu hvězd a legendy jako Billie Jean King, Martina Navratilova a Maria Sharapova v minulosti zvedaly trofej.

Letošní remízu 32 hráčů má na svědomí světová jednička 15 Elise Mertensová s druhým semenem Tunisan hvězda Ons Jabeur. Chorvatská světová jednička 36 Donna Vekic a petrohradská šampionka Daria Kasatkina uzavírají první čtyři semena.

Hlavní losovací akce začíná 14. června, finále je naplánováno na 20. června. Pokud jde o tuto poznámku, zde je podrobný pohled na to, jak by se losování mohlo vyvíjet:

nejlepší tenisové gripy

Horní polovina: Marta Kostyuk, Jelena Ostapenko, Daria Kasatkina se snaží rozrušit Elise Mertensovou

Marta Kostyuk

Marta Kostyuk

Nejlépe nasazení hráči: [1] Elise Mertens, [4] Daria Kasatkina, [5] Jelena Ostapenko, [8] Marie Bouzkova

Očekávané čtvrtfinále : Elise Mertens vs Daria Kasatkina

Tmavý kůň: Marta Kostyuk

Elise Mertensová, která ve třetím kole French Open utrpěla těžkou třísetovou porážku s Marií Sakkari, se bude snažit vrátit zpět na vítězné cesty. Zranění stehna přerušilo pro Belgičanku velkolepou kampaň na Madrid Open a od té doby se snaží dosáhnout stejných úrovní.

Mertens, který v roce 2019 absolvoval čtvrté kolo wimbledonského mistrovství, bude doufat, že změna povrchu s sebou přinese změnu v bohatství.

Světová jednička 15 odstartuje její kampaň v Birminghamu proti talentované Ajle Tomljanovic. Pokud dokáže překonat Australanku, mohla by čelit bývalé wimbledonské juniorské šampionce Kristyně Plíškové.

Mertensova cesta je od čtvrtfinále ošemetnější. Caroline Garciaová, která získala tituly na trávě na Mallorce a v Nottinghamu, by mohla Belgičanovi ztížit situaci, kdyby se oba setkali. Garcia však bude muset nejprve najít cestu kolem lstivé Hsieh Su-wei, která má mnoho rozmanitosti.

Pokud se Mertensová dokáže dostat do semifinále, bude muset řešit ještě záludnější jména. Druhá čtvrtina slosování je plná talentovaných mladíků, jako jsou Daria Kasatkina, Jelena Ostapenko a Marta Kostyuk. Potenciální hrozbou je také Lauren Davis, která se tento týden dostala do semifinále v Nottinghamu.

S hrou vhodnou pro antuku bude zajímavé sledovat, jak si Daria Kasatkina vede na trávě

S hrou vhodnou pro antuku bude zajímavé sledovat, jak si Daria Kasatkina vede na trávě

Kasatkina, čtvrtá nasazená, má v této sezóně dva tituly. Přestože je Ruska bývalou čtvrtfinalistkou Wimbledonu, její hra není šitá na míru trávě. Bylo pro ni těžké držet krok s agresivními baselinery, jako je Marta Kostyuk, která vystupuje ve čtvrtém kole na Roland Garros.

cvičení pro léčbu tenisového lokte

Pokud však Kasatkina přechod z hlíny na trávu úspěšně zvládne, pravděpodobně ve čtvrtfinále narazí na pátou nasazenou Jelenu Ostapenkovou nebo Lauren Davisovou.

Ostapenkova tvrdá úderná hra by mohla být účinná na trávě, pokud omezí své nevynucené chyby. Lauren Davis mezitím přichází do turnaje s velkou dynamikou a mohla by Lotyška podrobit přísnému testu při jejich setkání v prvním kole.

Semifinální predikce: Elise Mertens vs Marta Kostyuk

Dolní polovina: Camila Giorgi, Donna Vekic, Shuai Zhang stojí v cestě Onsovi Jabeurovi

On Jabeur

On Jabeur

Nejlépe nasazení hráči: [2] Ons Jabeur, [3] Donna Vekic, [6] Shuai Zhang, [7] Fiona Ferro

Očekávané čtvrtfinále : Ons Jabeur vs Donna Vekic

Tmavý kůň: Nina Stojanovic

na jakém kanálu je dnes večer hra beranů?

Ons Jabeur se nikdy nedostal do druhého kola Wimbledonského mistrovství. Jako druhá nasazená v Birminghamu bude doufat, že získá nějaké vítězství před opaskem Major.

Tunisan má papírovou cestu do osmičky snadnou, přičemž kanadská vycházející hvězda Leylah Fernandez je jedinou potenciální hrozbou ve druhém kole.

Jabeur by také mohl narazit na Kristinu Mladenovic, která byla v minulosti dvojkou v Rosmalenu a má tu hru, aby trápila Tunisana. Ale největší výzvou by mohla být světová č. 87 Nina Stojanovic.

Nina Stojanovic

Nina Stojanovic

Ploché údery Srbska poskytly tento týden na kurtech v Nottinghamu bohaté odměny. Naštvala třetí nasazenou Donnu Vekic a dokonce odsunula špičkovou nasazenou Johannu Konta na hranici, než se v vyčerpávajícím semifinále uklonila 2-6, 7-6 (2), 7-5. Čtyřiadvacetiletý mladík tak dorazí do Birminghamu s velkou jistotou.

Druhá čtvrtina losování také dosáhla travnatých travníků. Styl plochých úderů bývalé wimbledonské čtvrtfinalistky Camily Giorgi bude dobře fungovat na trávě a ona by mohla být výzvou pro vítězku Nottinghamu 2017 Donnu Vekic, kdyby se setkali v blockbusterovém střetnutí 16. kola.

Kdo postoupí do posledních osmi z této sekce, pravděpodobně narazí na šesté nasazené Shuai Zhang. Po těžkém začátku sezóny našel Zhang určitou formu a skončil druhý v Nottinghamu.

Číňanka bude zoufale doufat, že na tento běh naváže a udělá prohlášení před Wimbledonem, kde v roce 2019 postoupila do čtvrtfinále.

Semifinální predikce: Camila Giorgi vs Nina Stojanovic

Předpověď na finále

Elise Mertens vs Camila Giorgi

Předpokládaný šampion

Elise Mertensová

Populární Problémy

„Tiger Woods: America's Son“, nový dokument ESPN, má premiéru v neděli večer. Zde je návod, jak můžete film sledovat online.

Jak provádět cvičení Powerhouse doma. Tréninky Powerhouse odkazují na dva druhy cvičení. Může odkazovat na cviky Pilates zaměřené na „powerhouse“ těla, což je část jádra těsně pod žebry k bokům a ...

5. sezóna seriálu Riverdale má premiéru ve středu večer. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat online streamování nových epizod.

Na povrchu kouření cigarety vypadá neuvěřitelně jednoduše. Správný odpor však zahrnuje řadu jemných pohybů, které pomáhají hladkému průběhu celého procesu. Před kouřením si uvědomte, že užívání tabáku vede k mnoha zdravotním problémům ...

V sobotu se Irsko a USA sejdou na svém posledním podzimním mezinárodním testovacím zápase ragby v roce 2018. Zde je návod, jak sledovat hru online, pokud jste ve Spojených státech.

Na turnajích Masters 1000 za ta léta triumfovalo 69 různých hráčů, ale kdo je 5 nejhůře umístěných?