Tenisová hvězda Vergeer na invalidním vozíku odchází do důchodu

ROTTERDAM, Nizozemsko (AFP) -

Nizozemská hvězda tenisu na invalidním vozíku Esther Vergeerová utírá slzu 12. února 2013 na tiskové konferenci v Rotterdamu

Nizozemská hvězda tenisu na invalidním vozíku Esther Vergeerová utírá slzu 12. února 2013 na tiskové konferenci v Rotterdamu, když oznámila svůj odchod do důchodu.

Jedna z nejúspěšnějších atletek všech dob, nizozemská tenisová hvězda na invalidním vozíku Esther Vergeerová, oznámila v úterý svůj odchod po úžasném neporušeném běhu 470 výher trvajících více než 10 let.

Zvláštní den: 31letý Vergeer oficiálně ukončil tenis, napsal na Twitteru s mikroblogy.

Vergeer, který vyhrál čtyři zlaté paralympijské tenisové zlaté medaile a tři zlaté ve čtyřhře, uspořádal vedle turnaje ATP Rotterdam Open tiskovou konferenci a novinářům řekl: Už to nemůže být krásnější.

Měl jsem takovou bláznivou kariéru. Nemohu k tomu nic jiného dodat. Kruh je úplný, citovala ji nizozemská národní tisková agentura ANP.

Vergeer získala svou první zlatou medaili v Sydney v roce 2000. Od roku 1999 je na světové jedničce a od ledna 2003 neprohrála ani dvouhru.

Vždy trvala na tom, že nehonila rekord velkého squashového hráče Jahangira Khana, který v letech 1981 až 1986 zaznamenal 555 po sobě jdoucích vítězství.

Nizozemí

Nizozemská Esther Vergeer vrací míč krajance Aniek Van Kootové na cestě za vítězstvím ve finále tenisového dvojhry žen na paralympiádě v Londýně 2012 7. září 2012. Vergeer oznámila svůj odchod do důchodu v úterý po úžasném neporušeném běhu 470 výher více než 10 let.

úroveň síly tenisové rakety

Je to stále úžasný život, tak proč skončit, když stále vyhrávám? řekla loni. Ale není to tak, že bych usiloval o rekord 500 neporažených, 600 nebo cokoli jiného.

V Rotterdamu byla také holandská fotbalová legenda Johan Cruyff, který s Vergeerem spolupracoval prostřednictvím své charitativní nadace pomáhající dětem se zdravotním postižením dostat se ke sportu.

Je příkladem pro všechny. Rychle si stěžujeme na bolest hlavy nebo malou bolest. Ale lidé jako Esther jdou mnohem dále, aby něčeho dosáhli, citovala ANP Cruyffa.

Má tak obrovskou snahu a dává všechno pro vítězství. Před tím můžeš sundat jen klobouk.

Prezident Mezinárodní tenisové federace (ITF) Ricci Bitti popsal Vergeera jako ohromného ambasadora nejen pro tenis, ale také pro zdravotně postižené sporty.

Pro mnohé je inspirací. Tenis na invalidním vozíku jí dluží obrovský vděk za její profesionalitu a hráčskou kvalitu, citoval jej web Paralympic.org Mezinárodního paralympijského výboru.

Esther Vergeer slaví zlatou medaili po ženách

Nizozemská Esther Vergeerová slaví zlatou medaili poté, co 7. září 2012 vyhrála finále dvojhry žen na invalidním vozíku během paralympijských her v Londýně 2012. Vergeer oznámila svůj odchod do důchodu v úterý po úžasném neporušeném běhu 470 výher trvajících více než 10 let.

Všichni v ITF jí s její nadací přejí a víme, že cokoli, co se v budoucnu rozhodne dělat, bude mít úspěch.

Vergeerová byla ještě malá holčička, když začala s tenisem na invalidním vozíku poté, co po operaci ztratila nohu ve věku osmi let, a vyrostla vedle sportu, protože kvetl a postupně se stal profesionálnějším.

jak podávat tenis

Je tak úžasné, že mohu v podstatě šířit zprávu do světa, že pokud máte zdravotní postižení, je toho tolik, co ještě můžete udělat, a spousta lidí na světě to stále neví, řekla v Melbourne v lednu minulého roku rok.

Poté, co Vergeerová vyhrála svou poslední zlatou medaili na londýnské paralympiádě v roce 2012, dala jasně najevo, že její vítěznou sérii neprovázela samolibost.

Všichni očekávali, že vyhraji zlato a že vyhraji, ale stále jsem musel tvrdě pracovat, jít na trénink, být na vrcholu své hry. Spousta lidí na to zapomíná, řekla.

Vergeerův odchod do důchodu přichází poté, co britské eso na invalidním vozíku Peter Norfolk, přezdívané The Quadfather, minulý měsíc oznámilo, že se vzdává soutěže na plný úvazek a s největší pravděpodobností nebude na příští paralympiádě v Riu de Janeiru v roce 2016.

Norfolk, který získal zlato na hrách 2004 a 2008 v Aténách a Pekingu na turnaji čtyřspřeží pro hráče s postižením tří a více končetin, nesl na hrách v Londýně 2012 britskou vlajku.

Populární Problémy

Jak střílet z ruční zbraně. Navzdory tomu, čemu by podle vás Hollywood věřil, vyžaduje přesné střílení ruční zbraně rovnováhu, techniku ​​a praxi. I když jste zkušený střelec dlouhých zbraní, střelba z ruční zbraně vyžaduje ...

Trenér Rogera Federera Severin Luthi nedávno informoval o procesu obnovy Švýcarska a plánech do budoucna. Luthi také řekl, že výhra Federera na Australian Open 2017 byla hraničním zázrakem a že bude těžké opakovat.

Denis Shapovalov a Pablo Carreno Busta se v úterý utkají ve čtvrtfinále US Open 2020. Carreno Busta má proti Shapovalovu na hardcourt perfektní bilanci a celkově vede 3: 1.

Naučit se dělat palačinku není tak důležité jako potápění a další základní dovednosti. Některé koule jsou však tak daleko před vámi, že je to vaše jediná možnost. Pro soutěžní hraní se vyplatí cvičit, ale pochopte, že jste ...

Jak dostat dívku z vaší ligy. Zajímat se o někoho, kdo je mimo vaši ligu, je super častý problém, ale nemusí to být konec vašich partnerských snů. Místo toho, abyste se na ni soustředili, soustřeďte se na to, abyste se stala ...