Když mu bylo 16, Rafael Nadal rád hrál na trávě a indoor hardcourt více než na antuce

Rafael Nadal je nesporným králem jílu

Rafael Nadal je nesporným králem jílu

Rafael Nadal je jednoznačně nejúspěšnějším hráčem antukového hřiště v historii mužského tenisu. Na antuce získal nejvíce titulů ve dvouhře a na povrchu je považován za prakticky nepřekonatelný.

jak držet raketu na raketbal

Ne vždy však miloval hraní na antuce tak, jako nyní. Ve skutečnosti kdysi řekl, že dává přednost hraní na krytých kurtech a trávě před antukou!

Bylo to už v roce 2002, kdy Rafael Nadal učinil toto šokující prohlášení. Mluvil v rozhovoru na Mallorce těsně před dovršením 16 let; ve věku všech 15 let a 10 měsíců věku právě zaregistroval své první vítězství na turnaji ATP Tour (proti Ramonu Delgadovi). To bylo samozřejmě dlouho předtím, než vyhrál svůj první turnaj, natož Grand Slam.

Pravdou je, že se mi líbí více krytý kurt nebo tráva než hraní na souši (antuka), řekl Španěl.

Tehdy náctiletý Nadal netušil, že dále vyhraje mamuta 59 titulů na antuce, včetně rekordních 12 titulů French Open. A očekává se, že tento součet se ještě zvýší, až ho nazve den.

Zatímco Rafael Nadal jen říkal svůj názor, který je svou povahou zcela subjektivní, je těžké popřít, že jeho kariérní bohatství na trávě a antuce dopadlo přesně naopak.

Kontrastní výsledky Rafaela Nadala na trávě a antuce

Rafael Nadal s trofejí French Open 2019

Rafael Nadal s trofejí French Open 2019

K dnešnímu dni je Rafael Nadal bezpochyby největším antukovým kurtem v historii tohoto sportu. Jeho rekordy na povrchu se každým turnajem hromadí a pravděpodobnost, že je někdo předběhne, je téměř nulová.

Španěl má na antuce rekord 436–39 vítězství a ztráty kariéry, s úžasnou 92% úspěšností. Rafael Nadal navíc na Roland Garros vyhrál celkem 93 zápasů, prohrál jen dvakrát - jednou s Robinem Soderlingem v roce 2009 a jednou s Novakem Djokovičem v roce 2015. (V roce 2016 dal ve třetím kole náskok Marcelovi Granollersovi). To mu dává ohromující rekord 98% vítězství na antukovém grandslamu.

Zjednodušeně řečeno, hráč musí vyvinout nadlidské úsilí - a také doufat, že Rafael Nadal na tom není nejlépe - aby nad ním zaregistroval výhru na antuce.

Naproti tomu Nadal má na trávě rekord 71–20 výher se 78% výhrami. Vyhrál čtyři turnaje na povrchu z 24, kterých se zúčastnil, což zahrnuje dva tituly ve Wimbledonu.

Je třeba přiznat, že jsou to docela slušná čísla, pokud jsou posuzována samostatně. Když se ale postaví vedle záznamů Rafaela Nadala o hlíně, vypadají velmi bledě a nevýrazně.

Kromě toho byl Nadalův rekord na Wimbledonu po roce 2010 docela tristní. Dostal se do finále jen jednou a dokázal projít čtvrtiny pouze třikrát. Jeho ztráty přišly proti hráčům s nízkým hodnocením, jako jsou Lukas Rosol, Steve Darcis, Nick Kyrgios, Dustin Brown a Gilles Muller.

Rafael Nadal po prohře s Gillesem Mullerem v roce 2017

Rafael Nadal po prohře s Gillesem Mullerem v roce 2017

Nadalova statistika o indoor hardcourt - jeho dalším preferovaném povrchu v 16 - je ještě horší. Má tam 89-38 vítězství-ztráta záznam, s pouhými dvěma tituly. Španěl skvěle nikdy nevyhrál mistrovství končící rok, které se vždy konají uvnitř.

jak sledovat napájení na ps4

Rafael Nadal a jeho touha vyhrát Wimbledon

Navzdory své poměrně špatné bilanci na trávě chtěl Rafael Nadal ve Wimbledonu vždy získat titul. Ve stejném rozhovoru v roce 2002 Španěl řekl následující (španělsky přeloženo do angličtiny):

Chtěl bych vyhrát Wimbledon, ale je to velmi obtížné a chce to hodně práce.
Rafael Nadal s titulem Wimbledonu 2010

Rafael Nadal s titulem Wimbledonu 2010

Španěl byl na místě, pokud jde o úsilí potřebné k vítězství ve Wimbledonu. Nadal musel snášet bolest dvou po sobě jdoucích finálových porážek proti Rogerovi Federerovi na SW19, v letech 2006 a 2007, kvůli čemuž mnozí věřili, že mu bylo souzeno tam nikdy nevyhrát.

V roce 2008 však Nadal překonal šance, vážné problémy s kolenem a legendární švýcarský travní závod zvedl svůj první wimbledonský titul a zabil všechny své démony. V roce 2010 by podruhé vyhrál kýženou trofej.

Populární Problémy

Jak si hrát s kotětem. Hra s kotětem je důležitá. Koťata si musí hrát na cvičení a zabránit nudě. Hraní s kotětem vám také může pomoci spojit se s vámi. Hrajte s kotětem různé hry pomocí ...

Jak vyhrát Smashfest od Nickelodeon.Com. Napadlo vás někdy, že je Smashfest příliš tvrdý? Jednu minutu to máte, druhou minutu ne? Najednou jste si mysleli, že jste vybrali špatnou postavu? Takže potřebujete pomoc. Přečtěte si tento článek a ...

Andy Murray nedávno tvrdil, že kontroverzní SABR Rogera Federera byla zcela legitimní taktika. Murray také věří, že Daniil Medveděv pomocí podpaží sloužil proti Zverevovi během finále ATP byla chytrá hra

Koule je dokonale kulatý geometrický objekt, který je trojrozměrný, přičemž každý bod na jeho povrchu je ve stejné vzdálenosti od jeho středu. Https://www.mathsisfun.com/definitions/sphere.html Mnoho běžně používaných předmětů, jako jsou koule nebo koule. ..

VCU hledá způsob, jak zastavit sérii čtyř proher, a proto se ve středu koná UMass. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos nové televizní show CW „Walker“, která je restartem programu „Walker, Texas Ranger“.